Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

NOCNY SPACER PO WARSZAWIE SIEMASZKI. MARTA GAWRYLUK

NOCNY SPACER PO WARSZAWIE SIEMASZKI. MARTA GAWRYLUK
📅 Data: sobota, 24 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 21:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, plac Konstytucji 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Nocny spacer po mieście inspirowany wystawą zdjęć Zbyszka Siemaszki, jego snami o nowoczesnej metropolii, nowym mieście, które wyrosło na gruzach starego.

Siemaszko chętnie fotografował rozświetlone neonami Aleje Jerozolimskie i ich skrzyżowania z Nowym Światem, Kruczą i Marszałkowską ze względu na ich wielkomiejski charakter. Podczas spaceru dowiemy się jak i gdzie stołowali się i bawili mieszkańcy Warszawy lat 50. i 60., sprawdzimy, które z tych miejsc wciąż widnieją na mapie z Warszawy, a które przetrwały tylko w pamięci mieszkańców. Nasz spacer zaczniemy od MDM-u – sztandarowej inwestycji socrealizmu uwiecznionej na wielu zdjęciach fotografa.

✔miejsce zbiórki: Plac Konstytucji 6.
✔zapisy: recepcja@dsh.waw.pl
✔przewodniczka: Marta Gawryluk
🔷

Marta Gawryluk - licencjonowana przewodniczka, dyplomowana varsavianistka, współprowadząca Kierunkowy 22. Zgłębianie tajemnic miejskich to jej pasja. Jest autorką spacerów dla mam z małymi dziećmi w wózkach, organizuje nocne zwiedzania z wykorzystaniem projektora do wyświetlania zdjęć i filmów. Oprowadza po wszystkich dzielnicach Warszawy.
🔷

Zapraszamy na wystawę "Zbyszko Siemaszko. Fotograf Warszawy", która prezentuje zdjęcia ze zbiorów agencji FORUM i Narodowego Archiwum Cyfrowego oraz oryginalne aparaty fotograficzne artysty. To wyjątkowa okazja, by zobaczyć pierwszą tak obszerną prezentację dorobku tego cenionego fotografa. Wystawa będzie czynna do 8 września.
✔więcej >> link

𝑍𝑑𝑗𝑒̨𝑐𝑖𝑒: 𝑊𝑖𝑑𝑜𝑘 𝑧 𝑃𝑎ł𝑎𝑐𝑢 𝐾𝑢𝑙𝑡𝑢𝑟𝑦 𝑖 𝑁𝑎𝑢𝑘𝑖 𝑛𝑎 𝑜𝑠𝑖𝑒𝑑𝑙𝑒 𝐺𝑟𝑧𝑦𝑏𝑜́𝑤, 1969/𝑍𝑏𝑦𝑠𝑧𝑘𝑜 𝑆𝑖𝑒𝑚𝑎𝑠𝑧𝑘𝑜 𝑂𝑠𝑖𝑒𝑑𝑙𝑒 𝑡𝑜 𝑝𝑜𝑤𝑠𝑡𝑎ł𝑜 𝑤 𝐼 𝑝𝑜ł𝑜𝑤𝑖𝑒 𝑙𝑎𝑡 60. 𝑤𝑒𝑑ł𝑢𝑔 𝑝𝑟𝑜𝑗𝑒𝑘𝑡𝑢 𝐽𝑎𝑛𝑎 𝐵𝑜𝑔𝑢𝑠ł𝑎𝑤𝑠𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜 𝑖 𝐵𝑜ℎ𝑑𝑎𝑛𝑎 𝐺𝑛𝑖𝑒𝑤𝑖𝑒𝑤𝑠𝑘𝑖𝑒𝑔𝑜. 𝐽𝑒𝑔𝑜 𝑝𝑜ł𝑢𝑑𝑛𝑖𝑜𝑤𝑎 𝑐𝑧𝑒̨𝑠́𝑐́ 𝑠𝑘ł𝑎𝑑𝑎 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑧 𝑡𝑟𝑧𝑒𝑐ℎ 𝑘𝑖𝑙𝑘𝑢𝑛𝑎𝑠𝑡𝑜𝑝𝑖𝑒̨𝑡𝑟𝑜𝑤𝑦𝑐ℎ 𝑤𝑦𝑠𝑜𝑘𝑜𝑠́𝑐𝑖𝑜𝑤𝑐𝑜́𝑤 𝑜𝑟𝑎𝑧 𝑑𝑤𝑜́𝑐ℎ 𝑛𝑖𝑧̇𝑠𝑧𝑦𝑐ℎ 𝑏𝑙𝑜𝑘𝑜́𝑤 𝑤𝑧𝑑ł𝑢𝑧̇ 𝑆́𝑤𝑖𝑒̨𝑡𝑜𝑘𝑟𝑧𝑦𝑠𝑘𝑖𝑒𝑗, 𝑟𝑜𝑧𝑑𝑧𝑖𝑒𝑙𝑜𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑓𝑟𝑎𝑔𝑚𝑒𝑛𝑡𝑒𝑚 𝑢𝑙𝑖𝑐𝑦 𝐵𝑎𝑔𝑛𝑜 (𝑜𝑏𝑒𝑐𝑛𝑖𝑒 𝑅𝑎𝑜𝑢𝑙𝑎 𝑊𝑎𝑙𝑙𝑒𝑛𝑏𝑒𝑟𝑔𝑎) 𝑤𝑖𝑑𝑜𝑐𝑧𝑛𝑦𝑚 𝑝𝑜𝑠́𝑟𝑜𝑑𝑘𝑢 𝑧𝑑𝑗𝑒̨𝑐𝑖𝑎. 𝑁𝑎 𝑑𝑎𝑐ℎ𝑎𝑐ℎ 𝑏𝑢𝑑𝑦𝑛𝑘𝑜́𝑤 𝑠́𝑤𝑖𝑒𝑐𝑎̨ 𝑛𝑒𝑜𝑛𝑦 𝑑𝑒𝑙𝑖𝑘𝑎𝑡𝑒𝑠𝑜́𝑤 𝑖 𝑠𝑘𝑙𝑒𝑝𝑢 1001 𝐷𝑟𝑜𝑏𝑖𝑎𝑧𝑔𝑜́𝑤. 𝑊 𝑔ł𝑒̨𝑏𝑖 𝑤𝑖𝑑𝑎𝑐́ 𝑚.𝑖𝑛. 𝑜𝑑𝑏𝑢𝑑𝑜𝑤𝑎𝑛𝑦 𝑝𝑎ł𝑎𝑐 𝐿𝑢𝑏𝑜𝑚𝑖𝑟𝑠𝑘𝑖𝑐ℎ. 𝑅𝑜𝑘 𝑝𝑜́𝑧́𝑛𝑖𝑒𝑗 𝑧𝑜𝑠𝑡𝑎𝑛𝑖𝑒 𝑜𝑛 𝑜𝑑𝑐𝑖𝑒̨𝑡𝑦 𝑜𝑑 𝑓𝑢𝑛𝑑𝑎𝑚𝑒𝑛𝑡𝑜́𝑤 𝑖 𝑝𝑟𝑧𝑒𝑠𝑢𝑛𝑖𝑒̨𝑡𝑦 𝑛𝑎 𝑠𝑝𝑒𝑐𝑗𝑎𝑙𝑛𝑦𝑐ℎ 𝑠𝑧𝑦𝑛𝑎𝑐ℎ, 𝑡𝑎𝑘 𝑏𝑦 𝑧𝑛𝑎𝑙𝑒𝑧́𝑐́ 𝑠𝑖𝑒̨ 𝑛𝑎 𝑂𝑠𝑖 𝑆𝑎𝑠𝑘𝑖𝑒𝑗.

𝐹𝑜𝑡. 𝐹𝑂𝑅𝑈𝑀/𝑍𝑏𝑦𝑠𝑧𝑘𝑜 𝑆𝑖𝑒𝑚𝑎𝑠𝑧𝑘𝑜

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spacer
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę