Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Scena tańca improwizowanego [SIC!] Saute

Scena tańca improwizowanego [SIC!] Saute
📅 Data: sobota, 3 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Centrum Łowicka, ul. Łowicka 21 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Wystąpią:
Aleksandra Bożek-Muszyńska improwizatorka, choreografka, kuratorka sceny
Martyna Górnioczek tancerka i performerka
Karolina Kroczak choreografka, pedagog tańca współczesnego, świadomego ruchu, improwizacji i partnerowania
Ilona Trybuła tancerka, improwizatorka, choreografka, kuratorka sceny
Mikheil Zakaidze aktor, tancerz, choreograf i kompozytor

Wstęp wolny!

Martyna Górnioczek
„Improwizacja sprawia, że staję się wynikiem otoczenia, tego co widzę, słyszę, co mnie dotyka. Ta rzeczywistość mnie kreuje, a ja kreuje ją. Odrywam się od tej, którą jestem na co dzień, stając się sobą bardziej. Jestem obecnością, dialogiem, abstrakcją.”

Studentka trzeciego roku na kierunku Aktor Teatru Tańca na Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Taniec stanowi dla niej medium do poznania ciała i poszerzania jego kinestetycznych możliwości. Stawia sobie pytania „Co wprawia człowieka w ruch?. Co go inspiruje i co jeszcze może w sobie znaleźć, gdy „zajrzy” głębiej?”. W 2023 roku wzięła udział w spektaklu tanecznym „Ze snu wyłowię złoty płaszcz (Imponderabilia z podwórka)” choreografii Łukasza Zgórki. Brała udział w spektaklu dyplomowym drugiego roku magisterki, stworzonym we współpracy z kompanią Linga - Szwajcaria. Choreografia autorstwa Katarzyny Gdaniec oraz Marco Cantalupo. Tańczyła na koncercie muzyki barokowej w budynku Akademii Muzycznej w Katowicach pod okiem Janusza Skubaczkowskiego. Od 2022 roku czynnie zgłębia wiedzę i praktykę o improwizacji.

Karolina Kroczak
“Improwizacja jest dla mnie o doświadczaniu obecności, zaangażowania, odsłonięcia swojej wrażliwości, a także o decyzjach, które z tego miejsca podejmuje: wobec siebie, w relacji z drugim, w kontekście grupy. Jest także o budowaniu w sobie pola na szczerość w czuciu i reagowaniu na to, co przychodzi z zewnątrz. Jest nieustannym dialogiem i konstrukcją którą tworzę na żywo pomiędzy moim wpływem, a tym co wpływa na mnie.”

Choreografka, pedagog tańca współczesnego, świadomego ruchu, improwizacji i partnerowania. Absolwentka Wiedzy o Kulturze (Uniwersytet Warszawski) i projektu Wyższa Szkoła Sztuk Performatywnych (Śląski Teatr Tańca/ Leonardo da Vinci). Jako tancerka w latach 2006-2018 pracowała w Teatrze Tańca Zawirowania, dla zespołu stworzyła także wiele spektakli, prezentowanych na światowych festiwalach tańca. (m.in "Wybieg", "The crossing: Fish Tail", "Empty Bodies"). Karolina od 2015 roku tworzy autorski projekt ODDAJ CIĘŻAR, którego celem jest popularyzacja techniki partneringu w edukacji tanecznej jako niezależnej praktyki twórczej.

Mikheil Zakaidze
„Improwizacja jest dla mnie sposobem na spotkanie siebie”.

Gruziński aktor, tancerz i choreograf. Od 2016 roku pracuje jako aktor w MOVEMENT THEATRE. Jako choreograf aktywnie uczestniczy w różnorodnych projektach i spektaklach: the root of dance, POLSKA (tancerz, muzyk), Dancing together, again! WŁOCHY (kompozytor, tancerz), Evangelion, GRUZJA (aktor), TRAGEDY OF MAN, WĘGRY (kompozytor, tancerz), Hoi (kompozytor, aktor), Step statistics, (kompozytur), Faust (aktor).
Jest również muzykiem i kompozytorem – jako Michèl pojawił się na scenie klubowej w 2010 roku. Aktywnie zajmuje się produkcją oraz DJ-owaniem, jest autorem wielu kompozycji, tworzy muzykę do spektakli tanecznych i teatralnych.

Kuratorki sceny
Aleksandra Bożek-Muszyńska
„W improwizacji pozwalam sobie na potok myśli, bazgraninę ruchów, łapanie fali i porzucanie jej ( i to w dowolnym momencie - czasem kiedy jest w najwyższym punkcie, a czasem kiedy dopiero nabiera tempa). Nie musi być linearnie, może być w różnych kierunkach.”

Improwizatorka, performerka, choreografka, instruktorka tańca współczesnego, trenerka biznesu i filolożka. Jej prace były prezentowane m. in. w Berlinie, Budapeszcie, Filadelfii, Nowym Jorku, Warszawie i Wiedniu. Stypendystka Alternatywnej Akademii Tańca 2015-2017 realizowanej przez Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk, Intensive Course w School For New Dance Development w Amsterdamie oraz beneficjentka programu Global Practice Sharing w Movement Research w Nowym Jorku. Absolwentka kursu Choreografii Eksperymentalnej II organizowanego przez warszawskie Centrum w Ruchu. W 2022 r. ukończyła kurs BODY-MIND CENTERING® organizowany przez Somatische Akademie w Berlinie. Wraz z Hanną Bylką-Kanecką założyła kolektyw Holobiont, którego celem są interdyscyplinarne projekty wielopokoleniowe.

Ilona Trybuła
„Wejście w improwizację jest fascynujące, nie zawsze proste. Nie chodzi tylko o to, żeby improwizować, ale o to, co dzięki niej można zrobić, stworzyć. Lubię jak za nią stoi temat i kiedy się materializuje, wtedy można się z nim spotkać na unikalnym poziomie doświadczenia. Jeden ruch otwiera świat i powoduje lawinę zdarzeń. Precyzyjnie i przejrzyście i tak jak ma być.”

Tancerka , choreografka, improwizatorka, prekursorka i propagatorka improwizacji w Polsce. Kuratorka, wykładowca akademicki, stypendystka MKiDN, stworzyła i wytańczyła mnóstwo spektakli improwizowanych - to jest jej język i metoda.
Absolwentka gdańskiej Szkoły Baletowej i Akademii Muzycznej w Warszawie. Pracowała na Warszawskim Uniwersytecie Muzycznym , w Szkole Aktorskiej Machulskich, Wydziale Teatru Tańca w Bytomiu AST Kraków, obecnie w Zakładzie Tańca Akademii Muzycznej W Katowicach. Improwizacja jest osią działań, na polu badań, edukacji, twórczości, prezentacji, animacji, upowszechniania. Autorka ok 30 spektakli improwizowanych, współpracuje regularnie z muzykami polskiej sceny improwizowanej . Twórca projektów Studio Ciało i Laboratorium Improwizacji, w ramach których organizowane były regularne warsztaty i laboratoria improwizacji, prowadzone przez nauczycieli polskich i zagranicznych Twórca i dyrektor artystyczna Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Tańca [SIC!], twórca Kolektywu Melba (improwizujących tancerzy i muzyków). Kurator rocznego projektu w CSW Zamek Ujazdowski Sic! four seasons. Trzykrotna stypendystka MKiDN, odznaczona medalem KEN.
Jej ostatni projekt to Scena Tańca Improwizowanego [sic!] saute.

[SIC!] SAUTE
„Wydarzenie ma formę cyklicznych wieczorów, w których uczestniczyć będą różne osoby związane z polską sceną improwizowaną. Jest to emanacja międzynarodowego festiwalu improwizacji tańca, który od swojej pierwszej edycji w 2007r przedstawiał i wprowadzał mało znane wówczas w Polsce metody tworzenia, prezentacji i edukacji przez improwizację. Teraz sytuacja się zmieniła i śmiało możemy powiedzieć, że ta dziedzina sztuki istnieje i się rozwija. Potrzebujemy więc stałych i regularnych prezentacji! I jest nią właśnie Scena Tańca Improwizowanego [sic!] w odsłonie “saute”.

"A co, jeśli to co masz, jest właśnie tym czego potrzebujesz?" pyta Deborah Hay.
“Saute” to proces odkryty, dość surowy i bez dodatków. Sens i forma saute.

Mamy ciało, mamy myśl, wyobraźnię, podłogę. Mamy cały świat zewnętrzny i wewnętrzny, konteksty i powody, żeby tworzyć. I korzystamy z zasobów “królowej” twórczości - improwizacji, która dużo wymaga i jeszcze więcej oferuje. To proces, który nigdy się nie kończy, możliwości twórcze ma niewyczerpane i z zasady to 100% życia w życiu. To wiele metod i technik precyzyjnego tworzenia, gdzie proces jest równoznaczny z działaniem finalnym.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱