Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

TEASER SEZONU w TR Warszawa

TEASER SEZONU w TR Warszawa
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 03 października 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 15:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 04 października 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, TR Warszawa ul. Marszałkowska 8 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Weekend zapowiadający premiery i wydarzenia rozpoczynającego się sezonu.

Wstęp wolny na:

TEN SŁYNNY HOKELBET
O premierze „Możliwość wyspy” Michela Houellebecqa w reż. Magdy Szpecht

WŚCIEKŁOŚĆ I WRZASK
Rozmowa o „Niezwykłych przygodach Roberta Robura” Mirosława Nahacza

BALLADYNY I ROMANSE. REAKTYWACJA
premiera pierwszego odcinka serialu teatralnego

HOLZWEGE
O premierze „Prób z Sikorskiego” w reż. Katarzyny Kalwat

-----

3 października 2015, g. 15.00-16.30
TEN SŁYNNY HOKELBET
O twórczości Michela Houellebecqa rozmawiają Magda Szpecht i Krzysztof Varga.
Fragmenty powieści Houellebecqa „Możliwość wyspy” czyta Sandra Korzeniak.
prowadzenie: Roman Pawłowski
Michel Houellebecq, najgłośniejszy współczesny pisarz francuski, stał się nowym wcieleniem mitycznej Kasandry. W swoich powieściach i esejach rysuje ponury obraz przyszłości zachodniego świata, który rozpada się pod ciśnieniem nierozwiązywalnych sprzeczności i problemów: konfliktów narodowościowych, starzenia społeczeństw, rosnących nierówności i pustki duchowej. Między jego pierwszą głośną powieścią „Poszerzenie pola walki”, a najnowszą „Uległość” minęła cała epoka, obejmująca rozszerzenie Unii Europejskiej, kryzys ekonomiczny, upadek autorytarnych rządów w krajach arabskich, ekspansję radykalizmu islamskiego. Niezmienny pozostał pesymizm i brak wiary w człowieka, który tu i teraz konstruuje sobie apokalipsę.
W TR Warszawa reżyserka Magda Szpecht z krakowskiej PWST przygotowuje adaptację głośnej powieści Houellebecqa „Możliwość wyspy”, opowiadającej o świecie przyszłości, w którym człowiek za pomocą technologii klonowania przezwyciężył barierę śmierci. Premiera spektaklu planowana jest na listopad 2015. Podczas spotkania Szpecht opowie o swoim widzeniu twórczości Houllebecqa, w dyskusji weźmie udział także Krzysztof Varga, pisarz, felietonista „Dużego Formatu”, autor powieści „Tequila”, „Lastryko” i „Masakra”.
wstęp wolny


3 października 2015, g.18.00-19.30
WŚCIEKŁOŚĆ I WRZASK
O Mirku Nahaczu i jego twórczości rozmawiają Michał Sufin i Jakub Żulczyk, fragmenty „Niezwykłych przygód Roberta Robura” czyta Cezary Kosiński. prowadzenie: Roman Pawłowski
„I tak to się kiedyś skończy żoną, rodziną, domem i uporządkowanymi duperelowatymi błędnymi kołami. Chyba że ktoś z nas wpadnie w syf, ale raczej nie. Wiedzieliśmy, że inaczej udaje się tylko nielicznym, że o tych nielicznych potem się opowiada, że to są legendy.” Mirosław Nahacz „Osiem cztery”
24 lipca 2007 roku w piwnicy warszawskiego domu znaleziono ciało Mirka Nahacza. Jeden z najciekawszych młodych polskich pisarzy początku XXI wieku popełnił samobójstwo w wieku 23 lat. Nahacz pozostawił po sobie cztery powieści, w tym ostatnią, wydaną pośmiertnie pod tytułem „Niezwykłe przygody Roberta Robura”. Ta antyutopia rozgrywająca się w Warszawie przyszłości, opowiada o społeczeństwie uzależnionym od serialu telewizyjnego „Wściekłość i wrzask”. Medialne manipulacje spotykają się tu z wizją zagrożenia autorytaryzmem i ograniczenia wolności jednostki w korporacyjnym świecie. Adaptację powieści wyreżyseruje w TR Warszawa Krzysztof Garbaczewski, premiera planowana jest na czerwiec 2016. Kim był Nahacz? Na czym polegał fenomen jego pisarstwa? O jakim świecie opowiadał w swojej ostatniej powieści? W spotkaniu wezmą udział przyjaciele pisarza: Jakub Żulczyk, prozaik i scenarzysta, autor m.in. powieści „Radio Armageddon”, „Świątynia” i „Ślepnąc od świateł” oraz Michał Sufin, prozaik i scenarzysta, autor „Warszawskich wersetów”, założyciel i członek teatru improwizowanego Klancyk, szef Klubu Komediowego.
wstęp wolny


3 października 2015, g.20.00-21.00
BALLADYNY I ROMANSE. REAKTYWACJA | ODCINEK 1
tekst: Ignacy Karpowicz
reżyseria: Katarzyna Szyngiera
obsada: Ignacy Karpowicz, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Katarzyna Warnke
Pierwszy odcinek z serii siedmiu czytań mikrodramatów Ignacego Karpowicza, opartych na powieści „Balladyny i romanse”. Nagrodzona Paszportem Polityki w 2010 roku książka, nazwana została przez krytykę „opowieścią o tym, czym jest ponowoczesność w kraju postkomunistycznym”. Karpowicz remiksuje swój tekst, tworząc nowe historie i wątki, które łączy temat spotkania bogów i ludzi w realiach współczesnej Warszawy.
wstęp wolny


4 października 2015, g. 13.30-15.00
HOLZWEGE | spotkanie
O muzyce Tomka Sikorskiego rozmawiają: Katarzyna Kalwat, Marta Sokołowska, Michał Mendyk. Fragmenty sztuki „Holzwege” Marty Sokołowskiej czyta Jan Dravnel.
prowadzenie: Roman Pawłowski
W grudniu 2015 roku odbędzie się premiera spektaklu muzycznego „Próby z Sikorskiego”, opartego na biografii i twórczości Tomasza Sikorskiego. Zmarły w 1988 roku wybitny warszawski kompozytor był prekursorem minimalizmu i sonoryzmu w muzyce. Reżyserka Katarzyna Kalwat razem z dramatopisarką Martą Sokołowską opowiedzą o projekcie, przywracającym pamięć o Sikorskim. W trakcie spotkania zabrzmią utwory wybrane przez Michała Mendyka, dziennikarza muzycznego radiowej Dwójki.
wstęp wolny

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę