Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Kino pod gwiazdami: Nowicjusz

Kino pod gwiazdami: Nowicjusz
📅 Data: piątek, 16 sierpnia 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 20:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Freta 10 (pokaż na mapie)

💲 Podczas wydarzenia prowadzona jest zrzutka za udział

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Serdecznie zapraszamy na plenerowy pokaz filmu w reżyserii o. Łukasza Wosia OP !
Kino pod gwiazdami to wśród jarmarkowych wydarzeń debiut. Mamy wielką nadzieję, że przybędziecie tłumnie do ogrodu klasztoru oo. Dominikanów przy ul. Freta 10.

Plan wieczoru :
20.30 : spotkanie z reżyserem
21.00 : pokaz filmu

Czekamy na Was !
Wstęp wolny !
Podczas wydarzenia chętni będą mogli złożyć datek na sfinansowanie obiadów szkolnych dla dzieci z rodzin potrzebujących.

O filmie :
« Nowicjusz » to opowieść o stylu życia zbudowanym na paradoksie. W filmie wchodzimy w niedostępne na co dzień meandry życia klasztoru Dominikanów. Towarzyszymy zakonnikom, czyli ludziom, którzy uwierzyli obietnicy: strać życie, a zyskasz życie. Rytm funkcjonowania za klauzurą poznajemy z perspektywy nowicjuszy, czyli osób, które są na początkowym etapie życia zakonnego. Wraz z naszymi bohaterami poprzez redukcję bodźców i przewidywalny rytm funkcjonowania wyruszamy w mozolną podróż w głąb Zakonu i w głąb siebie. Jedną z jej części są spotkania z dojrzałymi zakonnikami, których nowicjat sprzed 35 lat jest uwieczniony na unikatowych czarno-białych zdjęciach. Oglądanie archiwalnych obrazów wspólnie przez starszych i młodszych zakonników pozwala nam wejść w dialog dwóch punktów widzenia – świeżości i doświadczenia. Jesteśmy zaproszeni do bogatego świata emocji: entuzjazmu, rezygnacji, tęsknoty, frustracji i spełnienia.

O reżyserze:
Łukasz Woś OP: dominikanin, duszpasterz powołań, reżyser i operator. Absolwent kursu DOK PRO w Szkole Wajdy, gdzie rozwijał projekt filmu Nowicjusz. Ukończył również Akademię Filmu i Telewizji w Warszawie, gdzie zrealizował kilka krótkometrażowych filmów fabularnych i dokumentalnych.

Polecamy wysłuchanie wywiadu z reżyserem: link

Partnerzy wydarzenia: Dom spotkań z historią, Centrum Myśli Jana Pawła II.

Wydarzenie jest częścią Jarmarku św. Jacka. Szczegóły i pełen program atrakcji >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧