Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

SOUNDS OF SILENTS | DEBATA „Zmieniaj dobrze. Nowe modele przywództwa w sektorze kultury" cz. 2

SOUNDS OF SILENTS | DEBATA „Zmieniaj dobrze. Nowe modele przywództwa w sektorze kultury" cz. 2
📅 Data: sobota, 14 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, Aleje Ujazdowskie 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W ramach SOUNDS OF SILENTS 2. Warszawskich Dni Filmu Niemego zapraszamy do udziału w debacie „ZMIENIAJ DOBRZE. NOWE MODELE PRZYWÓDZTWA I ODPOWIEDZIALNOŚĆ W SEKTORZE KULTURY cz. 2” w Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy

Wstęp WOLNY. Zarezerwuj wejściówkę >> link

Kiedy w 2023 roku jako Siostry Archeo, organizatorki SOUNDS OF SILENTS, zainicjowałyśmy debatę „Nowe modele przywództwa i odpowiedzialność w sektorze kultury”, termin servant leadership [przywództwo służebne] wydawał się słabo rozpoznany. Od tego czasu sporo się wydarzyło i o empatycznym zarządzaniu słychać coraz częściej. Nadejście długo wyczekiwanej zmiany wydaje się nieuniknione. Kończy się era internetowych memów o szefach zarządzających w stylu lat 90. i tworzeniu nowych folwarków. Pora na działanie.

Jak uchwycić sedno zmian, jak tworzyć zespoły w oparciu o wartości oraz jak na czas rozpoznać pułapki „odzyskiwania” i własnych złych nawyków? Czy modele zarządzania mają płeć? Czego oczekiwać po zmianie generacyjnej, którą obserwujemy na stanowiskach dyrektorskich? Czy realizowane zmiany wpisują się w nakreślone przed rokiem działania krytyczne?

Zapraszamy do dialogu!

Debatę dedykujemy Annie Sienkiewicz-Rogowskiej, byłej dyrektorce Filmoteki Narodowej, naszej nieodżałowanej przewodniczce po grząskim terenie wartości i zarządzania w kulturze.

Prowadząca: Joanna Rożen-Wojciechowska (Centrum Kultury im. Andrzeja Wajdy)
Panelistki: Renata Czarnkowska (Kobiety Filmu), dr Aleksandra Hirszfeld, Magdalena Kamińska (Big Call), Agnieszka Szydłowska (Program III Polskiego Radia)

🤝Renata Czarnkowska (Kobiety Filmu)
Początkowo pracowała jako redaktorka, asystentka reżysera i reżyserka filmów dokumentalnych. Przez wiele lat była związana z Telewizją Polską, najpierw z Teatrem Telewizji, potem Agencją Filmową. Producentka, dyrektorka artystyczna i współwłaścicielka firmy producenckiej Prasa i Film. Jej autorskim pomysłem był „Weekendowy Magazyn Filmowy” (TVP1), którego była wieloletnią producentką. Dyrektorka Agencji Filmowej TVP S.A. (2011–2013). Pod jej skrzydłami powstały filmy fabularne „Chce się żyć” Macieja Pieprzycy, „Papusza” Joanny i Krzysztofa Krauze, „Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzej Wajdy, „Performer” Macieja Sobieszczańskiego i Łukasza Rondudy oraz seriale „Paradoks”, „Głęboka woda”, „Czas honoru” i „Szpiedzy w Warszawie”. W 2014 roku powróciła do samodzielnej działalności i odmroziła własną, powołaną w 2011 roku firmę JCP Production, którą przekształciła w RE STUDIO. [re-studio.pl]

🤝dr Aleksandra Hirszfeld
Doktorką filozofii Uniwersytetu Warszawskiego. Studiowała fotografię na Wydziale Operatorskim Szkoły Filmowej w Łodzi. Autorka i producentka projektów artystyczno-społecznych, w których zazwyczaj skupia się na analizowaniu i budowaniu świadomości społecznej w wybranych obszarach, takich jak np. kryzys uchodźczy, seksualność, prawa człowieka czy liderstwo przyszłości. Obecnie pracuje nad autorską ogólnopolską inicjatywą „Entuzjastki”, w ramach której wyreżyserowała 100 wywiadów z kobietami z całej Polski, które reprezentują przeróżne dziedziny wiedzy i praktyki i przywracają znaczenie działaniom prospołecznym. Cykl powstał w ramach inicjatywy „Entuzjastki” promującej liderstwo przyszłości oparte przede wszystkim na kompetencjach miękkich, etyce komunikacji i holistycznym nastawieniu do wyzwań współczesnego świata. [alexandrahirszfeld.com]

🤝Magdalena Kamińska [Big Call]
Założycielka Center of Servant Leadership Poland. Prowadzi kooperatywę trenerską Big Call propagującą ideę Servant Leadership. Projektuje doświadczenia wspierające transformację przywództwa w organizacjach. Pomaga redefiniować przywództwo świadomym organizacjom, progresywnym korporacjom i holokracjom, zwinnym zespołom czy firmom poszukującym nowego modelu pracy. Bliskie jest jej środowisko nowoczesnych i samozarządzających się zespołów. Jako pionierka Servant Leadership w Polsce inspiruje przeróżne organizacje do znalezienia nowego, innego stylu pracy.
Swoimi doświadczeniami dzieliła się dotychczas na łamach magazynu „Personel Plus”, Nienieodpowiedzialni.pl oraz w wielu podcastach czy audycjach, m.in. w TOK FM, Chilli Zet, Interia, Wprost Biznes, a także na konferencjach, np. FINSKILLS, Dream Employer. Pasjonuje się koczowniczym pasterstwem, ideami wolnych i właścicielskich zespołów, legendarną obsługą klienta. Wspiera Servant Leaderki i Leaderów w sferach społecznych. Sama wciąż uczy się bycia Servant Leaderką.

🤝Joanna Rożen (Centrum Kultury im. Andrzeja Wajdy)
Dyrektorka Centrum Kultury im. Andrzeja Wajdy. Absolwentka filmoznawstwa w Instytucie Sztuk Audiowizualnych (UJ), Doc Lab Poland i „Szkoły Mistrzów Pióra” w Collegium Civitas, studiowała w Polskiej Szkole Reportażu. Kierowniczka Działu Projekcji i Wydarzeń Filmowych Narodowego Centrum Kultury Filmowej w EC1 Łódź – Miasto Kultury (2017–2018). Dyrektorka programowa Telewizji Kino Polska (2009–2017), w 2010 r. odebrała Hot Bird TV Award za autorską wizję programową stacji. Wydawczyni licznych programów telewizyjnych o tematyce filmowej, inicjatorka „Roku Krzysztofa Kieślowskiego w Telewizji Kino Polska” (2016) oraz konkursów scenariuszowych: „Przypadek” i „Młode kadry – Debiutanci”. Producentka filmu Katarzyny Klimkiewicz „Hanoi–Warszawa”, nagrodzonego w 2010 r. Europejską Nagrodą Filmową. [ckf.waw.pl]

📍 Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
📅 SOBOTA 14.09.2024, godz. 14:00
🎟️ Zarezerwuj BEZPŁATNĄ wejściówkę >> link

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧