Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

RZEKI, KTÓRYCH NIE MA - spotkanie z pisarzem Maciejem Robertem

RZEKI, KTÓRYCH NIE MA - spotkanie z pisarzem Maciejem Robertem
📅 Data: środa, 4 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:30

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Miami Wars, Cypel Czerniakowski (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Rzeka, której nie ma, może (nie) istnieć na wiele sposobów. Może to być rzeka, która wysycha okresowo albo wyschła ostatecznie. Może to być rzeka pojawiająca się jedynie w historycznych opisach. Zamieniona w ściek, wciśnięta w kanał, zasypana piachem, zabetonowana lub zanieczyszczona tak bardzo, że trudno rozpoznać w niej rzekę. Może to być rzeka zapomniana, której ślady znajdujemy w nazwach ulic czy niespodziewanych nierównościach terenu.

Rzeki znikają od zawsze, ale jeszcze nigdy nie znikały tak szybko jak dziś. Zostawiają po sobie dotkliwy brak, pustkę, melancholię i widmo nieuniknionej katastrofy.

Maciej Robert poszukuje zagubionych rzek. W każdym zakątku Polski, w którym się znajdzie, brodzi w rzekach tak małych, że nie mają nawet imienia, w potokach, strumieniach, strugach i rowach wypełnionych błotem. Snuje się także nad brzegami Wisły, Renu, Cisy czy Dunaju, tropi rzeki opisywane przez innych.

ZAPRASZAMY NA ARCYCIEKAWE SPOTKANIE Z AUTOREM KSIĄŻKI "RZEKI, KTÓRYCH NIE MA". POPROWADZI JE MARIUSZ CIEŚLIK, TAKŻE PUBLICYSTA, PISARZ, REŻYSER

dolny taras MIAMI WARS
środa, 4 września, godz. 18.30
wstęp wolny

Maciej Robert (1977) poeta, eseista, krytyk literacki i filmowy, redaktor. Ostatnio opublikował poemat "śnieg" (Warstwy 2022) oraz "Skontrum. Wybór wierszy" 2003–2023 (WBPiCAK 2023). Książkę "Rzeki, których nie ma" (2023) wydało Czarne.
Mariusz Cieślik (1971) dziennikarz, publicysta, pisarz, reżyser. Pracował m.in. w redakcjach takich gazet i czasopism jak: "Gazeta Wyborcza", "Newsweek" czy "Rzeczpospolita". Autor programów poświęconych literaturze w stacjach TVN24, Polsat News oraz TVP Kultura.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧