Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Koncert pieśni patriotycznych

Koncert pieśni patriotycznych

reklama
📅 Data: niedziela, 18 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, Park Skaryszewski im. I. J. Paderewskiego, Muszla Koncertowa (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Koncert pieśni patriotycznych z okazji 93.rocznicy historycznego zwycięstwa - "Cudu nad Wisłą".

W 1920 roku Polacy krótko po odzyskaniu niepodległości, polscy żołnierze zatrzymali najazd bolszewickiej armii na całą Europę.
Dla upamiętnienia męstwa i dowódczej mądrości zapraszamy na koncert 15 sierpnia do Parku Skaryszewskiego.

Wystąpią znakomici artyści:

Grażyna Mądroch - sopran koloraturowy; uczennica i pierwsza dyplomantka znakomitej śpiewaczki koloraturowej Bogny Sokorskiej, słynnego "Słowika Warszawy". Artystka od dwudziestu lat związana jest z Warszawską Operą Kameralną, wykonuje czołowe partie z oper Mozarta, pieśni, muzykę sakralną od baroku do współczesności, śpiewa także repertuar m.in. z operetek musicali i piosenki filmowe. Występowała w wielu krajach m.in. Niemczech, Belgii, Holandii, Francji, Szwajcarii, Hiszpanii. Włoszech, Słowacji, Austrii, Libanie i Japonii.
Współpracuje z czołowymi artystami estrad polskich m.in. z: Adamem Kruszewskim, Piotrem Kusiewiczem, Ryszardem Morką, Wiesławem Bednarkiem, Janem Zakrzewskim oraz zespołami m.in. Cantores Varsovienses, Kwartet Arundo, Camerata Vistula a także z takimi instytucjami jak Pałac w Jabłonnie, Pałac w Łazienkach Królewskich, Pałac w Wilanowie, Zamek Królewski, Studio Koncertowe Polskiego Radia. Jest założycielką i prezesem fundacji im. Bogny Sokorskiej organizuje wiele koncertów poświęconych mistrzyni koloratury, śpiewa mistrzowskie utwory koloraturowe z repertuaru Haliny Mickiewiczówny, Ady Sari i Bogny Sokorskiej.

Witold Żołądkiewicz - śpiewak operowy(bas baryton), absolwent Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Pobierał też lekcje u Ryszarda Karczykowskiego.
Jest solistą Warszawskiej Opery Kameralnej od 1994. Gościnnie występował m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Operze na Zamku w Szczecinie, Operze Krakowskiej, Teatrze Wielkim-Operze Narodowej i neapolitańskim Teatro di San Carlo.
Zrealizowany przez Operę Krakowską spektakl Cesarza Atlantydy w reż. Beaty Redo-Dobber pod kierownictwem muzycznym Tomasza Tokarczyka z Witoldem Żołądkiewiczem w roli tytułowej został ogłoszony najlepszą inscenizacją na Festiwalu Operowym w Szeged na Węgrzech w 2011 roku.

Witold Wołoszyński- akompaniament
Jerzy Woźniak- prowadzenie

WSTĘP WOLNY

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: koncert


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę