Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

28. Festiwal Nauki w Warszawie

28. Festiwal Nauki w Warszawie
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 20 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📅 Data zakończenia: niedziela, 29 września 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
28. Festiwal Nauki w Warszawie!
PROGRAM >> link

Największe, najdłuższe i najstarsze święto nauki ponownie zagości w przestrzeni całej Warszawy! Ponad 900 wydarzeń zorganizowanych przez 115 jednostek naukowych i edukacyjnych!

Festiwal Nauki to wydarzenie, które co roku gromadzi osoby zainteresowane aktualnymi problemami badawczymi, metodami prowadzenia badań i odkryciami w różnorodnych dziedzinach nauki. Tematyka festiwalowych spotkań dotyczy nauk ścisłych, przyrodniczych, medycyny, nauk humanistycznych i społecznych, a także nauk o kulturze i sztuce. Festiwal Nauki jest otwarty dla wszystkich chętnych bez względu na wykształcenie i wiek. Spotkania mają formę debat, wykładów, warsztatów, pokazów filmowych, wizyt w laboratoriach, wystaw, wycieczek, konkursów i gier edukacyjnych.

Specjalnie dla dzieci organizowane są atrakcyjne zajęcia, dlatego na Festiwal Nauki można wybrać się całą rodziną. Festiwal proponuje również lekcje dla grup szkolnych wszystkich poziomów nauczania.
Wydarzenia mające miejsce podczas festiwalu organizowane są przez instytucje naukowe, edukacyjne, upowszechniające kulturę oraz towarzystwa naukowe.

W tym roku pragniemy ponownie stworzyć atmosferę naukowego święta. Jesteśmy przekonani, że udział w Festiwalu Nauki pomaga lepiej zrozumieć otaczający nas świat, a także pozwoli dowiedzieć się, na jakie pytania nauka nie znalazła jeszcze odpowiedzi.

Patronem Festiwalu w 2024 roku jest Władysław Zamojski. To jego postać inspirowała tegoroczną oprawę graficzną. Zamojski swoje życie całkowicie poświęcił działalności społecznej na rzecz sprawy polskiej. W drodze licytacji wykupił znaczną część Tatr Polskich, to dzięki niemu w granicach Polski znalazło się Morskie Oko. Ponadto współpracował z matką przy tworzeniu, bardzo dla niej ważnej, Szkoły Domowej Pracy Kobiet. Wspierał Bibliotekę Kórnicką założoną przez jego dziadka. Z przeszło półtorarocznej podróży po Australii i Oceanii przywiózł bogate zbiory etnograficzne i mineralogiczne, wchodzące współcześnie w skład stałej ekspozycji na zamku w Kórniku. Cały swój majątek przekazał narodowi polskiemu, tworząc fundację Zakłady Kórnickie.

28. edycja Festiwalu Nauki w Warszawie trwa od 20 do 29 września 2024 roku!
PROGRAM - link
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę