Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spotkanie z Oscarem Hortą. Po stronie zwierząt

Spotkanie z Oscarem Hortą. Po stronie zwierząt
📅 Data: poniedziałek, 16 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Księgarnia Czarnego al. Jana Pawła II 45a/56 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Serdecznie zapraszamy do Księgarni Czarnego w Warszawie 16 września 2024 r. o godzinie 18.00 na spotkanie z Oscarem Hortą, autorem książki „Po stronie zwierząt”!
Rozmowę poprowadzi Patryk Szaj, redaktor serii „Humanistyka środowiskowa”, a przetłumaczy ją na język polski Joanna Wiśniewska, tłumaczka książki.

Książka Oscara Horty „Po stronie zwierząt” to apel o radykalną zmianę naszego myślenia o zwierzętach i sposobu ich traktowania. Postrzegamy je często jako przedmioty, a nie jednostki mające zdolność odczuwania. Dzielimy na dzikie, gospodarskie i domowe, po czym przydzielamy im prawa zgodnie z etykietami. Horta poleca wyzbyć się gatunkiwizmu. Wzywa do dbania o wszystkie zwierzęta.
„Nic nie czyni bólu doznawanego przez człowieka bardziej dotkliwym od równie intensywnego bólu doświadczanego przez zwierzę innego gatunku” – czytamy w „Po stronie zwierząt”.
Argumentacja autora jest klarowna, przekonująca, można ją wykorzystać w codziennych rozmowach, a język prosty i przystępny dla każdego.
Książka zainteresuje zarówno osoby, które dotąd nie interesowały się tematem, jak i działające na rzecz praw zwierząt.
W ramach serii „Humanistyka środowiskowa” (wydawnictwo słowo/obraz terytoria) wkrótce ukażą się kolejne tytuły.

Oscar Horta – filozof moralności na Uniwersytecie w Santiago de Compostela, specjalizujący się w badaniach gatunkowizmu. W książce „Po stronie zwierząt” („Un paso adelante en defensa de los animales”), która pierwotnie ukazała się w 2022 roku, Horta bada wiele tematów z zakresu etyki zwierząt, takich jak wrażliwość, cierpienie dzikich zwierząt, weganizm i długoterminizm.
Patryk Szaj – doktor nauk humanistycznych, literaturoznawca, redaktor. Interesuje się teorią literatury, związkami między literaturą i filozofią, humanistyką środowiskową, współczesną poezją polską, politycznymi kontekstami literatury. Publikował m.in. w „Pamiętniku Literackim”, „Przestrzeniach Teorii”, „Czasie Kultury”, „Kulturze Współczesnej”. Stały współpracownik redakcji dwutygodnika kulturalnego „artPapier” oraz internetowego wydania „Czasu Kultury”.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️