Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

28. Festiwal Nauki w Warszawie na Uczelni Vistula

28. Festiwal Nauki w Warszawie na Uczelni Vistula
📅 Data rozpoczęcia: poniedziałek, 23 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📅 Data zakończenia: piątek, 27 września 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, ul. Stokłosy 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Akademia Finansów i Biznesu Vistula ponownie dołącza do tegorocznej edycji Festiwalu Nauki. Nasi wykładowcy oraz eksperci przygotowali dla Was serię wykładów, w której przedstawią takie popularne i aktualne tematy jak: sztuczna inteligencja i jej wpływ na relacje międzyludzkie jak skutecznie obronić się przed dezinformacją i propagandą oraz o roli kultury w stosunkach międzynarodowych.

Nasze wykłady są adresowane do wszystkich interesujących się nauką, technologią, historią współczesną oraz polityką. Przyświeca nam idea przewodnia Festiwalu Nauki, czyli popularyzacja wiedzy o otaczającym nas świecie. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

Wszystkie wykłady odbędą się w formie stacjonarnej na terenie Uczelni Vistula w Auli 2A oraz online z transmisją na żywo na oficjalnym kanale Uczelni na Facebooku: link

PEŁEN PROGRAM WYDARZENIA PONIŻEJ:

Czułość kulturowa jako nośnik informacji w relacjach między globalnymi potęgami
Termin: poniedziałek, 23 września 2024, godzina 17:30

Prowadzący: dr Sylwia Winiarska

Stosunki międzynarodowe w XXI wieku są na tyle dynamiczne, że można obrazowo je porównać do gry w szachy. Strategia gry wymaga od najważniejszych państw niebywałej elastyczności w relacjach między krajami oraz organizacjami, a to wymaga od nich wyjątkowej wrażliwości na różnice kulturowe. Na najbliższym spotkaniu odkryjemy na czym polega owa wrażliwość/czułość oraz jak się ona przejawia. Zapraszam serdecznie!
____

FIMI, czyli jak zwalczać rosyjską dezinformację w UE i Polsce
Termin: wtorek, 24 września 2024, godzina 17:30

Ekspert: prof. dr hab. Agnieszka Legucka

Z badań wynika, że większość Polaków spotyka się z dezinformacją. Jednocześnie wielu polskich obywateli wciąż daje manipulować w obszarze energetyki, klimatu czy zdrowia. Jak zatem rozróżniać propagandę i dezinformację? A co ważniejsze, kto powinien jej przeciwdziałać i jak to robić? Jakie podejmuje wysiłki Polska, NATO i UE, abyśmy byli bardziej odporni na to wyzwanie.
___

Czy sztuczna inteligencja obniża poziom zaufania w relacjach między ludźmi?
Termin: środa, 25 września 2024, godzina 17:30

Ekspert: Elżbieta Jędrych

Wdrażanie do biznesu coraz bardziej zaawansowanych rozwiązań sztucznej inteligencji stwarza nowe, złożone sytuacje w relacjach między ludźmi. Dotychczas prowadzone badania skłaniają do reelekcji, sygnalizują bowiem obniżenie poziomu zaufania między pracownikami w zespołach, między pracownikami a przełożonymi oraz między pracownikami a klientami.

Pojawiają się pytania: czy zaufanie – podstawowy składnik relacji międzyludzkich jest zagrożone?, Czy AI spowoduje że w relacjach między ludźmi pojawi się więcej niepewności, nieufności i dwuznaczności?, Czy w konsekwencji zmniejszy się także zaufanie do wszystkich nowych technologii. Odpowiedzi na te pytania być może pozwolą budować nowe zasady współdziałania między pracownikami a sztuczną inteligencją, coraz bardziej przypominającą człowieka.
___

O organizacjach międzynarodowych krytycznie
Termin: czwartek, 26 września 2024, godzina 17:30

Ekspert: dr Juliusz Michał Maliszewski

Jest ich tysiące, organizacje międzynarodowe są w stosunkach międzynarodowych oczywistością. Pozostaje jednak otwarte pytanie, czy są skuteczne i zawsze potrzebne, bo że generalnie rzecz biorąc oddziaływają na rzeczywistość wydaje się być jasne i oczywiste. Spójrzmy na problemy, jakie organizacje międzynarodowe mają same ze sobą, poczynając od ONZ, a kończąc na organizacjach regionalnych.

Czy sztuczna inteligencja jest prawdziwa?
Termin: piątek, 27 września 2024, godzina 17:30

Ekspert: prof. dr hab. Paweł Gburzyński

Sztuczna inteligencja, szczególnie w zastosowaniach generatywnych, jak ChatGPT, które coraz skuteczniej emulują poczciwe, ludzkie interakcje, wzbudza obawy i kontrowersje odnośnie przyszłej roli nas – ludzi w Nowym Wspaniałym Świecie. Czy zostaniemy wyparci przez sztuczne umysły? Czy zaniknie zapotrzebowanie na naszą twórczość? Czy okażemy się zbędni w konfrontacji z nowym produktem ewolucji, któremu może przyjść do głowy przejąć od nas pałeczkę postępu? No i przede wszystkim, czy ten nowy cyfrowy umysł jest autentyczny? Czy sztuczna inteligencja rzeczywiście myśli i przeżywa świat w podobnym zakresie, co człowiek? Czy wiele jej do tego brakuje? Nawet jeśli nie uda nam się wyczerpująco odpowiedzieć na te wszystkie pytania, to spróbujemy poruszyć kilka filozoficznych kwestii związanych z ich wspólnym tematem.

Wszystkie wykłady potrwają około godziny, a w ich ramach odbędzie się sesja pytań i odpowiedzi z uczestnikami.

Informujemy, że na terenie kampusu Uczelni Vistula dostępny jest parking samochodowy oraz stojaki rowerowe. Osoby korzystające z transportu miejskiego zapraszamy do podróży metrem – nasza Uczelnia znajduje się zaledwie 3 minuty drogi od stacji Stokłosy.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️