Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacer architektoniczny po Pradze cz. II

Spacer architektoniczny po Pradze cz. II
📅 Data: piątek, 27 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga-Północ, Pracownia Wschodnia (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Zapraszamy na kolejny spacer architektoniczny w ramach 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy.

Zapisz się na spacer >> link

Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Tym razem przejdziemy od placu Hallera przez osiedle Praga I w stronę kładki na Wiśle. Porozmawiamy także o niezabudowanym terenie, który jest rezerwą terenową pod ulicę Nowojagiellońską! Zbiórka na placu Hallera przed Pracownią Wschodnią. Spacer poprowadzą Maciej Czeredys oraz Ewa Ziajkowska, którzy są autorami książki pod tytułem „PRA. Ilustrowany atlas architektury Pragi”.

Maciej Czeredys – architekt i urbanista, który ukończył studia na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej. Specjalizuje się on w problematyce dziedzictwa kulturowego, a obecnie pełni funkcję zastępcy dyrektora ds. inwestycyjnych w Orkiestrze Sinfonia Varsovia. Warto również wspomnieć, że do 2007 roku był on związany z regionalnymi służbami ochrony zabytków, gdzie pełnił rolę kierownika Wydziału Dokumentacji Zabytków i Rejestru Zabytków oraz zastępcy Mazowieckiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Ponadto, Maciej Czeredys jest także współprojektantem przestrzeni publicznych, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, jak również wytycznych urbanistyczno-konserwatorskich dla stref zabytkowych.

Ewa Kalnoj-Ziajkowska – historyczka sztuki, która specjalizuje się w badaniach architektury i urbanistyki, szczególnie na potrzeby służb konserwatorskich. Jest ona kuratorką wystaw oraz wydarzeń organizowanych w Muzeum Warszawskiej Pragi. Ponadto, Ewa Kalnoj-Ziajkowska jest współautorką licznych artykułów oraz opracowań, w tym „Poradnika dobrych praktyk dla Muranowa”. Warto również dodać, że obecnie jest doktorantką na Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz członkinią Stowarzyszenia Historyków Sztuki.

Spacery z Fundacją Centrum Architektury:

Seria spacerów, do której należy to wydarzenie, jest integralną częścią programu towarzyszącego Nagrodzie Architektonicznej Prezydenta Warszawy. Fundacja Centrum Architektury, którą jurorzy nominowali w ostatniej edycji tego konkursu, otrzymała wyjątkowe wyróżnienie za swoją serię ilustrowanych atlasów architektonicznych. Dodatkowo doceniono organizowane przy premierach tych atlasów oprowadzania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy.

Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury, które stanowią podstawę i pretekst do tych oprowadzań, to projekt Magdaleny Piwowar. Atlasy są wydawane przez Fundację Centrum Architektury od dwunastu lat. Dotychczas w serii ukazały się takie tytuły jak SAS, ŻOL, MOK PN, OCH, POW, PRA, MUR, ŚRÓD PN, GRO, ŚRÓD PD, MOK PD.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę