Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

67. Warszawska Jesień: "Pieśń przyszłości. Koncert na budynek i chór"

67. Warszawska Jesień: "Pieśń przyszłości. Koncert na budynek i chór"
📅 Data: niedziela, 22 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Teatr Komuna Warszawa, ul. Emilii Plater 31 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Wydarzenia odbywa się w ramach imprez towarzyszących 67. Warszawskiej Jesieni.

"Pieśń przyszłości. Koncert na budynek i chór" to kompozycja przygotowana przez Olgę Mysłowską i Daniela Pigońskiego, a wykonywana przez 30-osobowy Chór w Ruchu na dziedzińcu Teatru Komuna Warszawa. Wydarzenie jest manifestem artystycznym poświęconym zachowaniu niezwykłego miejsca i realizacji potencjału projektu „Kwartał społeczno-kulturalny Emilii Plater 29-31”.

Warstwa muzyczna "Pieśni" to połączenie tradycji minimalizmu z działaniami z pogranicza performance’u i wykonawstwa muzyki konkretnej traktującej zastaną architekturę jako instrument. Słowa „Pieśni”, odnosząc się do tradycji Bauhausu i modernizmu, opowiadają o wizjach przyszłości miasta, jako miejsca wspólnego i otwartego na różnorodność.

„Kwartał społeczno-kulturalny Emilii Plater 29–31”, to wyjątkowa przestrzeń w ścisłym centrum Warszawy. Na znajdującej się w obrębie dawnego ogrodu pomologicznego działce, stoją dwa budynki szkolne, będące świetnymi przykładami powojennego modernizmu w architekturze polskiej. Przez prawie dziesięć lat stały nieużytkowane. Od 2020 roku dawna szkoła podstawowa jest siedzibą Teatru Komuna Warszawa.

tekst i reżyseria: Grzegorz Laszuk
muzyka, śpiew: Olga Mysłowska, Daniel Pigoński
media: Bartek Rączkowski, Adrian Cognac
współpraca choreograficzna: Weronika Pelczyńska, Monika Jarosińska
wykonanie: Olga Mysłowska, Daniel Pigoński, Chór w Ruchu w składzie: Aleksandra Olszowska, Anastasiya Eremenkova, Anna Niuta Gutkowska, Barbara Walczak, Beata Akbas, Dagmara Siwczyk, Dominika Jędrzejczak, Edyta Pawłowska, Elżbieta Balano, Elżbieta Zawada, Ewa Chomicka, Irena Klein, Irena Wiesiołek, Joanna Stankiewicz, Jolanta Nałęcz-Jawecka, Justyna Orlińska, Katarzyna Pawluk, Kinga Wołoszyn-Kowanda, Magdalena Zaczek, Majka Gromadowska, Małgorzata J. Berwid, Małgorzata Woronowicz, Natalia Obrębska, Urszula Iwińska, Urszula Strych, Barbara Baranowska, Valeria Prysniak, Klara Obrębska

Premiera utworu obyła się 14 kwietnia 2024 roku w ramach Festiwalu „Nowy Europejski Bauhaus”.

Chór w Ruchu to społeczny, eksperymentalny nowy chór (z historią). Przez 9 ostatnich lat rozwijał się przy jednym z warszawskich muzeów, tworząc performanse, działania towarzyszące wystawom, ścieżki dźwiękowe do filmów i spektakli, przygotowując chórowe interwencje w programy innych wydarzeń. Współpracował w tym czasie m.in. z Seanem Palmerem, Jakubem Pałysem, Zorką Wollny, Bogną Burską, Anną Szwajgier, Dominikiem Strycharskim, Jaśminą Wójcik, Mikołajem Trzaską, Aleksandrą Gryką. Dzięki tym projektom powstała inkluzywna społeczność, łącząca osoby poszukujące niestandardowych środków wyrazu, które chcą dalej (współ)działać i (współ)tworzyć na pograniczu muzyki, performatyki, sztuk wizualnych i pracy z przestrzenią. Chór w Ruchu jest inicjatywą otwartą, w momencie zmiany i w gotowości na nowe działania i potencjalności.

Wydarzenie dofinansowane przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy w ramach projektu Komuna Warszawa – Społeczna Instytucja Kultury.

zdjęcie: Feliks Szewczyk
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
🤍 Adoptuj flaminga! ❤️