Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
BookBike DK-PL 2024 Warszawa: Jørgen Leth o Polsce
Prezentacja multimedialna i rozmowa o legendarnym dziś 87-letnim duńskim dziennikarzu, poecie i filmowcu Jørgen’ie Leth, który zaczął swoją karierę przyjeżdżając do Polski w latach 1958-62 i pisząc o scenie artystycznej kraju za żelazną kurtyną. Poznał wtedy m.in. kompozytora Krzysztofa Komedę, pisarza Leopolda Tyrmanda, czy performerkę Wandę Warską.
Wydarzenie w ramach projektu BookBike DK-PL, czyli specjalnie zaprojektowany duński rower cargo pełny polskich i duńskich książek (wydanych w obu językach), który jeździ w Danii i w Polsce i zachęca do czytania oraz promuje wymianę kulturalną i jazdę rowerem w mieście. Za inicjatywą stoją Józefina Jarmużewska i Jacob Dammas, polsko-duński duet, który tworzy projekty kulturalne i filmy dokumentalne w Warszawie i Kopenhadze.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
filmwykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie