Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Spacer architektoniczny po Powiślu

Spacer architektoniczny po Powiślu
📅 Data: niedziela, 6 października 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, 🌊 nad Wisłą, Pomnik Syreny (pokaż na mapie)

♿ Wydarzenie dostępne dla osób z niepełnosprawnością

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Zapraszamy na kolejny spacer architektoniczny w ramach 10. edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy.

Zapisz się na spacer >> link

Spacer będzie tłumaczony na Polski Język Migowy.

Przejdziemy gęstą od interesujących obiektów trasą, która obejmie dawny budynek biurowy Elektrowni Miejskiej, most Świętokrzyski, pierwszy budynek Akademii Sztuk Pięknych, siedzibę Związku Nauczycielstwa Polskiego, ulicę z lat trzydziestych, czyli Smulikowskiego, a nawet mało znany dom projektu Bohdana Pniewskiego.

Zbiórka uczestników spaceru pod pomnikiem Syreny nad Wisłą.

Spacer poprowadzi Katarzyna Uchowicz, współautorka książki „POW. Ilustrowany atlas architektury Powiśla”.
Katarzyna Uchowicz – historyczka architektury, kuratorka. Pracuje w Pracowni Dokumentacji Architektury XX i XXI wieku w Instytucie Sztuki PAN. Jest również pracowniczką Międzywydziałowej Katedry Historii i Teorii Sztuki ASP w Warszawie. Prowadzi wykłady poświęcone historii i teorii architektury oraz planowaniu przestrzennemu XX wieku. Zajmuje się architekturą XX wieku w ujęciu interdyscyplinarnym, awangardą architektoniczną i twórczością eksperymentalną.

Spacery z Fundacją Centrum Architektury:
Seria spacerów, będąca częścią programu towarzyszącego Nagrodzie Architektonicznej Prezydenta Warszawy, jest jednym z kluczowych elementów promocji lokalnej architektury. Fundacja Centrum Architektury, która była nominowana w ostatniej edycji tego konkursu, otrzymała wyróżnienie właśnie za swoją serię ilustrowanych atlasów architektonicznych. Nominacja ta dodatkowo podkreśla wkład fundacji w rozwój wiedzy o warszawskiej architekturze. Dzięki temu wyróżnieniu oraz zaangażowaniu w program, fundacja podkreśla swoje znaczenie w promowaniu architektury i dziedzictwa Warszawy. Dodatkowo doceniono organizowane przy premierach tych atlasów oprowadzania, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców Warszawy.

Ilustrowane atlasy warszawskiej architektury, które stanowią zarówno podstawę, jak i pretekst do tych oprowadzań, to projekt autorstwa Magdaleny Piwowar. Atlasy te są wydawane przez Fundację Centrum Architektury nieprzerwanie od dwunastu lat, co podkreśla ich trwały wpływ na promocję warszawskiej architektury. Dotychczas w serii ukazały się takie tytuły jak SAS, ŻOL, MOK PN, OCH, POW, PRA, MUR, ŚRÓD PN, GRO, ŚRÓD PD, MOK PD.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱