Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Krąg Rozwoju i Przyjaźni dla młodych w wieku 16-19 lat

Krąg Rozwoju i Przyjaźni dla młodych w wieku 16-19 lat
📅 Data: czwartek, 26 września 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, ul. Norwida 10, Legionowo (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Zapraszamy Cię do pierwszej takiej przestrzeni. 🟡𝗞𝗿𝗮̨𝗴 𝗱𝗹𝗮 𝗼𝘀𝗼́𝗯 𝘄 𝘄𝗶𝗲𝗸𝘂 𝗼𝗸𝗼ł𝗼 𝟭𝟲-𝟭𝟵 𝗹𝗮t (jeżeli masz więcej lat też możesz przyjść).

Spotkania w kręgu 🔵 są bezpieczną i empatyczną przestrzenią do dzielenia się swoimi emocjami, przeżyciami, trudnościami czy życiowymi wyzwaniami. Na kręgach mówimy o sobie 🗣️: o tym co przeżywamy, jakie odczuwamy emocje, z jakimi problemami się zmagamy, jak przeżywamy swoje życie. Krąg Przyjaźni i Rozwoju 🫂 skupia się przede wszystkim na kwestiach bliskich nam: na wyzwaniach przed jakimi stoimy, nowych rolach jakie pełnimy, relacjach z innymi. Krąg nie zastępuje terapii, ale może mieć terapeutyczne działanie, polegające na byciu wysłuchanym przez grupę.
.
📜 𝙂Ł𝙊𝙒𝙀𝙉𝙀 𝙕𝘼𝙎𝘼𝘿𝙔 𝙉𝘼𝙎𝙕𝙀𝙂𝙊 𝙆𝙍𝙀̨𝙂𝙐
W celu zapewnienia sobie i innym poczucia bezpieczeństwa i zaufania ugruntowaliśmy zasady, dzięki którym jest to możliwe.
🆗 dobrowolność - mówisz, nie mówisz, bierzesz udział na tyle na ile chcesz.
🆗 punktualność - kiedy usiądziemy w kręgu, stajemy się uważni na innych. Spóźnienia rozbijają naszą uwagę.
🆗 poufność - (nic co mówimy lub robimy w kręgu nie wychodzi poza krąg)
🆗 szacunek - nie przerywamy, nie dopowiadamy i nie dajemy rad
🆗 przestrzeń na wszystkie emocje – najważniejsze jest stawanie w swojej prawdzie i możliwość bycia przyjętym w każdej emocji – radości, smutku, lęku czy złości
🆗 nie przeklinamy - dzięki temu uczymy się pełniej mówić o tym co czujemy (ta zasada pomaga nam szukać w sobie opisu tych stanów)
.
𝙅𝘼𝙆 𝙒𝙔𝙂𝙇𝘼̨𝘿𝘼 𝙎𝙋𝙊𝙏𝙆𝘼𝙉𝙄𝙀 𝙒 𝙆𝙍𝙀̨𝙂𝙐?
🧘‍♀️🧘🟡Spotykamy się w kilkanaście osób. Na początku wspólnie z moderatorem kręgu (tzw. osobą trzymającą krąg) ustalamy/przypominamy zasady, na których nasz krąg będzie się opierał. Razem tworzymy rozumiejącą i bezpieczną atmosferę. Następnie Trzymająca Krąg prezentuje krótkie wprowadzenie do tematu kręgu i proponuje prostą praktykę, która pomaga nam się wyciszyć i zobaczyć swoje emocje i potrzeby, którymi chcemy się podzielić na ten moment w kręgu. 👨‍🦰🗣️ Następnie każda osoba, która chce zabrać głos, otrzymuje przestrzeń do swobodnej, nieprzerwanej wypowiedzi przy wsparciu Trzymającej Krąg. Celem kręgu bowiem jest poznanie innych perspektyw i dzielenie się swoim doświadczeniem.
.
𝙎𝙆𝘼̨𝘿 𝙒𝙕𝙄𝙀Ł𝘼 𝙎𝙄𝙀̨ 𝙄𝘿𝙀𝘼 𝙆𝙍𝙀̨𝙂𝙐?
Idea kręgu towarzyszy ludziom od początków społeczności.
Jej korzenie sięgają ludów plemiennych. Obecnie ich renesans i rosnąca popularność jest odpowiedzią na dzisiejsze poczucie wyobcowania i tęsknoty za poczuciem wspólnoty oraz głębokich ludzkich więzi.
.
Pomysł Kręgu młodych ludzi powstał w odpowiedzi na potrzeby młodzieży, które dotyka poczucie izolacji i pędu współczesnego świata oraz niedosytu związanego z internetowym życiem.
.
Zaczynamy kręg od godz. 18:00 (UWAGA - będziemy czekać do godz. 18:05) do 20:00
.
𝙂𝘿𝙕𝙄𝙀 𝙎𝙄𝙀̨ 𝙎𝙋𝙊𝙏𝙔𝙆𝘼𝙈𝙔:
ul. Norwida 10
Miejski Ośrodek Kultury w Legionowie

ODPŁATNOŚĆ: 𝘄𝘀𝘁𝗲̨𝗽 𝘄𝗼𝗹𝗻𝘆

W razie jakichkolwiek pytań pisz sms: Gosia - 500781076

Trzymająca Krąg - Małgorzata Wlaźlak - z wykształcenia pedagog społeczny z zamiłowania wieloletni społecznik; prowadzi kręgi od ponad 3 lat; pracowała ze wszystkimi grupami wiekowymi; baśniopisarka, poetka, performerka, tancerka; obecnie prezeska Fundacji Ucieleśnienie;

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: spotkanie warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧