Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Tydzień Seniora na Ursynowie 2024

Tydzień Seniora na Ursynowie 2024
📅 Data rozpoczęcia: sobota, 5 października 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: sobota, 12 października 2024

📌 Miejsce: Warszawa - Ursynów, różne lokalizacje :) (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Od 5 do 12 października zapraszamy na wydarzenia artystyczne, edukacyjne i kulturalne, organizowane w ramach ursynowskiego Tygodnia Seniora - koncerty, spektakle, projekcje, wycieczki, spotkania autorskie oraz inaugurację Wolnego Uniwersytetu Ursynowa.

- Zachęcam ursynowskich seniorów do zapoznania się z bogatym programem i wybrania czegoś dla siebie – od muzyki i filmu, po teatr i wykłady. W trakcie Tygodnia Seniora na Ursynowie zapraszamy m.in. na wycieczkę zabytkowym autokarem śladami Grzesiuka, koncerty, spotkanie autorskie, czy spektakl – mówi Robert Kempa, burmistrz Ursynowa.

---
Sobota, 5.10.2024, godz. 18:00, DOK Ursynów, ul. Kajakowa 12b
Koncert grupy Czarnina
Czarnina to grupa artystów, których serca biją na wschód. Inspiracje czerpią z tradycyjnych etnicznych brzmień szeroko pojętego orientu, w szczególności skupiając się na muzyce cygańskiej. Zgłębiając historię, tradycję i kulturę, a przede wszystkim, krocząc śladami Romów, muzycy reinterpretują tradycyjne melodie romskie, rumuńskie, bałkańskie i bliskowschodnie. Na ich koncertach usłyszymy pieśni śpiewane w różnych językach i dialektach, wyróżniające się silną ekspresją i charakterystycznym akustycznym brzmieniem.
Bezpłatne wejściówki – do odbioru w DOK Ursynów oraz online >> link (do rezerwacji online może być doliczana niewielka opłata serwisowa)

---
5.10.2024, godz. 19.00, UCK Alternatywy, ul. Indiry Gandhi 9
Film „Skąd, dokąd”, reż. Maciej Hamela, Polska, Francja, Ukraina 2023
Początek inwazji Rosji na Ukrainę. Ludzie zawieszeni w czasie i przestrzeni, w obliczu niepewnego tu i teraz, decydują się na porzucenie tego, co mają najcenniejsze i wsiadają bez zastanowienia do zakurzonego vana na obcych rejestracjach. Samochód przemierza tysiące kilometrów, pełniąc rozmaite funkcje: poczekalni, szpitala, schronu, a przede wszystkim przestrzeni do zwierzeń i wyznań, którymi w sposób naturalny zaczynają dzielić się współtowarzysze podróży z przypadku. „Skąd, dokąd” to portret zbiorowy złożony z doświadczeń ludzi, którzy mają jeden cel – znaleźć bezpieczne schronienie. W vanie, ich tymczasowym azylu, zniesione są różnice płci, wieku, koloru skóry, sprawności fizycznej, pochodzenia, tożsamości, poglądów czy wiary. Po projekcji odbędzie się spotkanie z reżyserem filmu Maciejem Hamelą. Prowadzenie: Sebastian Smoliński. Sala Bareja.
Bezpłatne wejściówki – do odbioru w recepcji UCK Alternatywy oraz online >> link (do rezerwacji online może być doliczana niewielka opłata serwisowa)

---
Poniedziałek-środa, 7-8-9.10.2024, godz.10.00, wyjazd sprzed Ratusza Dzielnicy Ursynów, al. KEN 61
Wycieczki Ogórkiem „Bal na Gnojnej – śladami Grzesiuka”
Zapraszamy na pełen przygód Bal na Gnojnej. Naszym duchowym przewodnikiem będzie Stanisław Grzesiuk i jego opowieści Boso ale w ostrogach, a nasi KaOwcy zasypią Was ciekawostkami dotyczącymi przedwojennej Warszawy widzianej okiem tego wielkiego warszawskiego pieśniarza.
Zaczynamy jak zawsze pod Urzędem Dzielnicy Ursynów, skąd wyruszamy w podróż sentymentalną zabytkowym Jelczem „Ogórkiem” i jedziemy na Sielce gdzie Grzesiuk mieszkał. Pod muralem Stąd jestem, poświęconym postaci największego piewcy stołecznego folkloru, wykonamy wspólną fotkę i wprowadzimy Was w klimaty Boso ale w ostrogach. A stąd już tylko krok do Browarów Warszawskich gdzie poddamy się degustacji królewskiego nektaru. Po krótkim rajdzie stołecznymi dorożkami i przemieszczeniu się do Grubego Joska, zanurzymy się w przedwojenne klimaty syreniego grodu i jego tradycji. Podczas wizyty u Joska i odtańczeniu, przy muzyce na żywo, największych szlagierów Grzesiuka, skosztujemy wyrobów kulinarnych tej jedynej i wyjątkowej warsiawskiej knajpy o klimakteryćnem niepowtazialnem charaktezie. Powrót „Ogórkiem” rozśpiewanej ferajny planowany jest ok. godz. 15.00.
Obowiązuje telefoniczna rezerwacja miejsc (bezpłatne) tel. 22 4437248 w dniu 4 października od godz. 10.00 do wyczerpania miejsc. Liczba miejsc ograniczona. Jedna osoba może zgłosić do udziału w wycieczce maksymalnie dwie osoby.

---
7.10.2024, godz. 18:00, UCK Alternatywy, ul. Indiry Gandhi 9
Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2024/2025 Wolnego Uniwersytetu Ursynowa
Inauguracja roku akademickiego rozpocznie się koncertem Chóru Międzypokoleniowego „Alternatywy”. Następnie słuchacze będą mieli okazję wysłuchać wykładu Marka Skały „Jak rozwinąć skrzyła, czyli o istocie motywacji”. Na koniec na scenie wystąpi zespół jazzowy Dixie Fellows z koncertem „Piosenki o Warszawie”. Wydarzenie jest organizowane wspólnie przez „Alternatywy” i Ursynotekę.
Wejście za okazaniem indeksu WUU.

---
8.10.2024, godz. 19:00, UCK Alternatywy, ul. Indiry Gandhi 9
„Czarna torebka” – spotkanie z Agatą Tuszyńską
Usłyszymy osobistą opowieść Agaty Tuszyńskiej o poznawaniu swojej tożsamości, odkrywaniu żydowskiej babki Deli i poznawaniu jej wojennych losów. Wszystko dzięki przedmiotom odnalezionym w czarnej torebce. Tuszyńska dowiedziała się, że jest Żydówką, kiedy skończyła osiemnaście lat. Wraz z tą informacją matka przekazała jej torebkę swojej matki Deli Goldstein. Na pierwszy rzut oka nie było w niej nic „trefnego”. Aryjskie papiery na nazwisko Zofii Zmiałowskiej, przepisy, dokumenty, święty obrazek. Prowadzenie: Teresa Drozda. Sala Bareja. Wydarzenie organizowane wspólnie przez „Alternatywy” i Ursynotekę.
Bezpłatne wejściówki – do odbioru w recepcji UCK Alternatywy oraz online >> link (do rezerwacji online może być doliczana niewielka opłata serwisowa)

---
10.10.2024, godz.19.00, Dom Sztuki, ul. Wiolinowa 14
Teatr Za Daleki „100 minut dla urody”
reż. Magdalena Smalara
wykonawcy: Katarzyna Dąbrowska, Joanna Trzepiecińska, Magdalena Smalara, Izabella Bukowska-Chądzyńska/ Małgorzata Kozłowska
„100 minut…”, czyli poezja Wisławy Szymborskiej w służbie kobiecości. Muzyczny spektakl pełen humoru i wdzięku, oparty na wierszach Noblistki opowiada o życiu, tęsknotach, dociekaniu Prawdy i Piękna, z właściwą poetce serdeczną ironią. Muzyka rozpisana na aktorski czterogłos wydobywa rytm i rym poezji Szymborskiej i sprzyja uwadze Widzów. Cztery urocze, znane i lubiane aktorki tworzą idealnie zestrojony kwartet, ale każda z nich ma też partie solowe. Wiersze znane i mniej znane oraz fragmenty „Lektur Nadobowiązkowych” składają się na trochę więcej niż 100 minut. 100 minut dla umysłu i serca: tak mało w naszym życiu jest poezji, a przecież tak przyjemnie jest się w niej zanurzyć.
„…Wisława Szymborska miała swoją ulubioną formę prezentacji swojej poezji – głośne czytanie »tak jakby się myślało«. Autorki spektaklu uszanowały pragnienie Poetki. Mimo bogatej warstwy muzycznej najważniejsze w tym przedstawieniu są słowa. Lekkość i wdzięk czterech występujących w nim aktorek sprzyja przekazowi zarówno lirycznych, poważnych jak i tych lżejszych fragmentów twórczości Wisławy Szymborskiej. Myślę, że gdyby miała szansę obejrzeć ten spektakl Noblistka byłaby zadowolona…” (Michał Rusinek)
Zespół muzyczny w składzie:
Urszula Borkowska – piano
Wojciech Gumiński – kontrabas
Marcin Świderski – saksofony, flety
Bezpłatne wejściówki do odbioru w Domu Sztuki od 7.10 od godz. 16.00. Liczba miejsc ograniczona.

---
11.10.2024, godz. 18.30, Dom Kultury SMB Imielin, ul. Amundsena 4
Koncert „Buona Sera Signorina”
Wystąpi włosko-polskie trio „Bella Vita”. Artyści koncertują od siedmiu lat w Polsce, propagując muzykę włoską i neapolitańską od morza do Tatr, a także poza granicami naszego kraju. Polska publiczność, dzięki neapolitańskiej muzyce, ma możliwość poznać włoską kulturę. W repertuarze znajdziemy największe utwory Zatoki Neapolitańskiej „O sole mio”, „Torna a Surriento” oraz przeboje muzyki tanecznej „Lasciatemi Cantare”, „Volare”. Jeśli tylko pogoda będzie sprzyjająca, koncert odbędzie się w ogrodzie przy Domu Kultury.
Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze placówki od 8.10.2024 od godz. 16.00. Ilość miejsc ograniczona.

---
12.10.2024, godz.18.00, Dom Kultury Stokłosy, ul. Lachmana 5
Koncert „Muzyczne Barwy Miłości”
Koncert „Muzyczne Barwy Miłości” to projekt crossoverowy, łączący muzykę klasyczną z muzyką rozrywkową. To niesamowita podróż od słynnej Carmen i Toreadora, przez utwory takie jak: aria operetkowa „kiedy skrzypce grają”, musicalowe „przetańczyć całą noc”, po hity typu „gdzie ci mężczyźni” i „Walc Embarras”. Koncert w wykonaniu zespołu świetnych muzyków: Anna Pastor – mezzosopran, Sylwia Gorajek – sopran, Patrycja Gajek – fortepian, Weronika Kaługa – skrzypce
Bezpłatne wejściówki do odbioru w biurze placówki od 8.10.2024 od godziny 18.00. Ilość miejsc ograniczona.
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧