Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Nierówności po polsku – Sawulski, Brzeziński, Bukowski w rozmowie z Lichnerowicz

Nierówności po polsku – Sawulski, Brzeziński, Bukowski w rozmowie z Lichnerowicz
📅 Data: wtorek, 15 października 2024

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Faktyczny Dom Kultury, ul. Gałczyńskiego 12 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama
Faktyczny Dom Kultury i Wydawnictwo Krytyki politycznej zapraszają na rozmowę o książce „Nierówności po polsku. Dlaczego trzeba się nimi zająć jeśli chcemy dobrej przyszłości na Wisłą”.

Z jej autorami, Jakubem Sawulskim, Michałem Brzezińskim i Pawłem Bukowskim porozmawia Agnieszka Lichnerowicz.

Warto zastanowić się, skąd wziął się zwrot w myśleniu o nierównościach w głównym nurcie polityki ekonomii.
Dlaczego w ostatnich dekadach coraz silniej zaczęto zwracać uwagę na ich szkodliwość?

Media lubią używać w tym kontekście argumentów moralnych. Rzadziej słyszymy o argumentach ekonomicznych. Tymczasem to, że wzrost zainteresowania nierównościami w świecie ekonomii nastąpił akurat na początku XXI wieku, nie jest przypadkowe. W tym czasie naukowcy zaczęli dowodzić, że faktyczny poziom i dynamika wzrostu nierówności są znacznie wyższe, niż wskazują na to dotychczasowe metody ich mierzenia.

Jakub Sawulski - adiunkt w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz główny ekonomista Fundacji Instrat. Specjalizuje się w finansach publicznych oraz polityce podatkowej i transferowej państwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w tworzeniu oraz opisywaniu polityk publicznych – pracował między innymi na kierowniczych stanowiskach w administracji publicznej (Ministerstwo Finansów, Polski Instytut Ekonomiczny), sektorze prywatnym (Deloitte Polska) oraz think-tanku (Instytut Badań Strukturalnych).

Michał Brzeziński - ekonomista, pracownik Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Zajmuje się nierównościami ekonomicznymi oraz ubóstwem, polityką społeczna, ekonomia szczęścia oraz ekonomią polityczną demokracji i populizmu. Ekspert społeczny Polskiego Komitetu Europejskiej Sieci Przeciwdziałania Ubóstwu EAPN Polska. Współpracował z Instytutem Badań Strukturalnych oraz Bankiem Światowym.

Paweł Bukowski - adiunkt ekonomii na University College London oraz w Polskiej Akademii Nauk. Współpracuje również z London School of Economics. Bada przyczyny i skutki nierówności ekonomicznych. Jest współzałożycielem fundacji Dobrobyt na Pokolenia oraz członkiem Concilium Civitas.

Agnieszka Lichnerowicz – dziennikarka Radia TOK FM, prowadząca m.in. program Światopodgląd. Jako reporterka relacjonowała wydarzenia m.in. z irackiego Kurdystanu, Rosji, Białorusi i Gruzji. Przede wszystkim jednak z Ukrainy: Pomarańczową Rewolucję, protesty na Majdanie, aneksję Krymu, atak na Donbas oraz pełnoskalową agresję w 2022 roku. Laureatka Nagrody PAP im. Ryszarda Kapuścińskiego.

Współorganizacja: Wydawnictwo Krytyki Politycznej
Projekt współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę