Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
⭐ Krzysztof Wakuliński
Absolwent warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktor związany z wieloma warszawskimi scenami: Teatrem Ludowym (1971–1974), Teatrem Narodowym (1974–1983, 1997–2015), Teatrem Współczesnym (1983–1995 i od roku 2015), Teatrem Powszechnym (1995–1996) oraz Teatrem Dramatycznym (1997).
Obecnie na żywo można zobaczyć go m.in. w spektaklach Teatru Współczesnego: „Vanitas” w reż. Macieja Englerta oraz „Berlin Berlin” w reż. Wojciecha Adamczyka.
Występował w licznych przedstawieniach w reżyserii, m.in.: Adama Hanuszkiewicza, Konrada Swinarskiego, Andrzeja Łapickiego, Jana Englerta, Jerzego Grzegorzewskiego, Michała Zadary, Piotra Cieplaka, Wojciecha Malajkata, Igora Gorzkowskiego, Natalii Korczakowskiej, Wawrzyńca Kostrzewskiego i Wojciecha Adamczyka.
Grał role także w wielu filmach, m.in.: „Spokojne lata”, „Komediantka”, „Ucieczka z kina Wolność”, „Czas zdrady”, „Syzyfowe prace”, „Prymas. Trzy lata z tysiąca”, „Złoty środek”, „Nędzarz i madame” oraz serialach telewizyjnych, m.in.: „Marszałek Piłsudski”, „Defekt”, „Na Wspólnej”, „Na dobre i na złe” i „Ojciec Mateusz”.
Jest również laureatem nagród aktorskich m.in. za kreację aktorską w spektaklu Teatru TV „Pierścień wielkiej damy” Norwida; za rolę Jana w „Fantazym” Słowackiego oraz Wielkiej Nagrody Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej „Dwa Teatry” w Zamościu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.
👉 Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc konieczna jest rezerwacja. Można jej dokonać pod adresem: bilety@instytut-teatralny.pl. Rezerwacja będzie ważna po otrzymaniu wiadomości potwierdzającej, która zostanie wysłana w ciągu trzech dni roboczych.
Osoby, które nie dokonały rezerwacji, będą wpuszczane w ramach dostępnych miejsc.
ℹ️ „Więźniowie teatru” to nowy cykl Instytutu Teatralnego. Jest on kontynuacją dotychczasowych cykli rozmów z nestorami polskiej sceny teatralnej („Moja historia”) i twórcami średniego pokolenia polskiego teatru („Piękni czterdziestoletni”). Tym razem bohaterami spotkań będą twórcy, którzy nie są przypisani do żadnej grupy generacyjnej, ale wszystkich ich łączy „uzależnienie, jakim może być teatr”, w którym odnieśli i wciąż odnoszą sukcesy. Przyjrzymy się meandrom ich karier, relacjom pomiędzy nimi a reżyserami i tym, które panują wewnątrz zespołów teatralnych. Porozmawiamy również o procesach twórczych i pracy nad rolą, o tradycji sztuki aktorskiej i jej teraźniejszości. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, a rozmowom towarzyszyć będą fragmenty nagrań przedstawień i wypowiedzi współpracowników gości i gościń cyklu.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
spotkaniewykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie