Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Jerzy Antkowiak RETROSPEKCJA

Jerzy Antkowiak RETROSPEKCJA

reklama
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 02 października 2015

⏰ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📅 Data zakończenia: piątek, 20 listopada 2015

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Południe, VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie, ul. Arabska 7A (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie zaprasza na wystawę: Jerzy Antkowiak RETROSPEKCJA

„Było dawno, więc mało pamiętam, ale jeśli chociaż trochę pomnę, to było o różnych dziwolągach mody i o paryskich pokazach. Cały klops w tym, że nie mam pojęcia, gdzie to moje „arcydzieło myśli krytycznej” z fajnymi chyba rysunkami ukryłem i pisząc to preludium dzisiejszego, lutowego pruszkowskiego felietonu wierzę, że jeśli jeszcze raz postawię dom, czyli kartony, pudła, szuflady, pawlacze i kosze wiklinowe do góry nogami, to ten teatrzyk gdzieś wyskoczy, niczym diabeł z pudełka.”
J. Antkowiak
Głos Pruszkowa (243) Rok XXI Nr 02-luty 2015.

Jerzy Antkowiak RETROSPEKCJA - wystawa poświęcona pracy artystycznej Jerzego Antkowiaka, słynnego polskiego twórcy mody i stylisty, początkowo projektanta, a w efekcie dyrektora ds. wzornictwa w jednym z najbardziej znanych ówcześnie domów mody w kraju, w Modzie Polskiej. Wystawa jest swoistą perspektywą czasu prezentującą zbiór prac powstałych przez lata twórczości projektanta w szarych i wyjątkowo trudnych czasach PRL-u, gdzie jak on sam mówi „było i śmieszno i straszno, każda kolekcja była cenzurowana przez urzędników państwowych, a sklepów było więcej niż towarów”.
Antkowiak w Modzie Polskiej już jako młody projektant zaczął tworzyć w zgodzie z nowym kierunkiem objętym przez światowe domy mody, początkowo irytując swoimi pomysłami dyrektor artystyczną Jadwigę Grabowską, która jednak wraz z rosnącym zaufaniem i sympatią do Antkowiaka stopniowo powierzała mu coraz to więcej obowiązków.
Wystawa dla jednych jest sentymentalną podróżą w czasie, dla innych inspirującym spojrzeniem w przeszłość. Jest wizualną opowieścią najlepszych czasów Mody Polskiej i dorobku mistrza.

Etiologia powstania wystawy Jerzy Antkowiak RETROSPEKCJA powiązana jest z ukazaniem się książki, której projektant jest bohaterem oraz współautorem. Książka Jerzy Antkowiak. Niegrzeczny chłopiec mody polskiej dostępna w sprzedaży od 7 października powstała w współpracy z Agnieszką L. Janas, historykiem, zafascynowaną modą dziennikarką oraz autorką bloga Agnieszka o modzie.

Wystawa otwarta od 02.X.2015 do 20.XI.2015
10:00 – 16:00
VIAMODA Szkoła Wyższa w Warszawie
Ul. Arabska 7a
Warszawa

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Południe lub w kategoriach: wystawa


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę