Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
15 listopada (piątek), godz. 18:00-19:00
Współdzielnik, Wola Park, ul. Górczewska 124
Wstęp wolny
WYKŁAD: Biokompostowniki i bioretencja w domu.
PRZETWORY MIEJSKIE
Projekt "Przetwory miejskie" to inicjatywa skupiona na promowaniu ekologicznych praktyk społeczności lokalnej dzielnicy Woli, działań ukierunkowanych na dbanie o najbliższe otoczenie, w poczuciu wspólnoty. Celem projektu jest nie tylko zwiększenie świadomości ekologicznej wśród mieszkańców, ale przede wszystkim praktyczne zaangażowanie ich w działania na rzecz ochrony najbliższego środowiska. Poprzez sieciujące działania, takie jak edukacyjne spacery, warsztaty tworzenia mini-zielników czy przygotowywanie przetworów z lokalnych surowców, projekt dąży do ograniczenia marnotrawstwa żywności oraz poprawy jakości eko-funkcjonowania w lokalnej społeczności. Integralną częścią projektu jest także edukacja wokół ekosystemu miejskiego, co manifestuje się poprzez szereg zaplanowanych aktywności.
Projekt realizowany z Funduszu Edukacji Ekologicznej we współpracy z Biurem Ochrony Powietrza i Polityki Klimatycznej Urzędu m. st. Warszawy i Staromiejskim Domem Kultury.
Projekt jest zgodny z Zieloną Wizją Warszawy.
___
Dostępność wydarzenia
Miejsce: Współdzielnik, CH Wola Park, I piętro, ul. Górczewska 124
Dojazd: najbliższy przystanek transportu publicznego METRO ULRYCHÓW w odległości ok 70 m, linie: 167, 171, 190, 249, 523; przystanek metra linii M2.
🧑🦽 Wejście do budynku Centrum Handlowego z ulicy, na poziomie chodnika, w budynku dostępne są windy. Lokal zajmuje przestrzeń na jednym poziomie. W lokalu nie ma przymierzalni dostępnej dla osób z niepełnosprawnością. Toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnością dostępna na terenie Centrum Handlowego. Nasi animatorzy chętnie udzielą wsparcia. Na terenie Centrum Handlowego wyznaczono miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych.
🧑🦯🦮 Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących.
🧏🏻 W placówce można skorzystać z tłumacza polskiego języka migowego (PJM) online. Tłumaczenie: link
🎧 Jeśli potrzebujesz skorzystać z pętli indukcyjnej lub słuchawek wyciszających, skontaktuj się wcześniej z: m.michnowska@wck-wola.pl, TEL/SMS: 600979072.
Jeśli masz jakieś pytania dotyczące dostępności wydarzenia, prosimy o kontakt pod adresem: m.michnowska@wck-wola.pl
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach:
spotkaniewykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie