Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
Na Grochowie, włączonym do Warszawy dopiero w 1916 roku, istnieją działające od dawna małe zakłady produkcyjne i zakłady rzemieślnicze, robiące bombki choinkowe, wyroby skórzane, tapicerkę meblową, a nawet organy kościelne. Dawna peryferyjność, przekładająca się na niskie ceny lokali, zachęcała do tworzenia tam zakładów, które mimo zmiany charakteru dzielnicy dalej trwają, mając często kilkudziesięcioletnie tradycje. Odwiedzimy rzemieślników, robiących lampy witrażowe i abażury artystyczne, wyroby cukiernicze (w tym legendarne rurki z kremem), tradycyjne czapki, a także gorsety i inną damską bieliznę na miarę. Odwiedzając zakłady, zapoznamy się też dawnym budownictwem przedmiejskim międzywojnia, powojennym założeniami osiedlowymi oraz dawnymi zakładami rzemieślniczymi, jak zabytkowa piekarnia Reichertów czy budynkami użyteczności publicznej. Napotkamy też żywy, działający znakomicie bazar, który wcale nie jest jedynym w tej dzielnicy.
=================
Kto? Oprowadza Jarek Spacerolog Praski
Gdzie? Start: ul. Nasielska 26 (róg ul. Osowskiej)
Kiedy? Sobota, 16 XI, początek o godz. 10:30
Jak długo? Spacer potrwa nieco ponad 2½ godziny.
Dokąd? Zakończenie w okolicach rogu ul. Grochowskiej i Siennickiej
Spacer bezpłatny. Obowiązują zapisy. Zgłoszenia mailem do piątku, 15 listopada, do godz 15:00 na adres: lokaleuzytkowe@um.warszawa.pl
Liczba miejsc ograniczona, o przyznaniu uczestnictwa decyduje kolejność zgłoszenia.
Projekt "Rzemieślnicza strona Wisły" finansuje m. st. Warszawa.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga-Południe lub w kategoriach:
spacer
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie