Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
"Dzieje dawnej Warszawy wpisane w kamień i spiż" Andrzej Sołtan i Sebastian Lenart
Czytelnia Naukowa Nr VII Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy zaprasza na wykład Andrzeja Sołtana i Sebastiana Lenarta.
Spotkanie realizowane we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Warszawy (Oddział Stare Miasto) poświęcone będzie przeglądowi inskrypcji pamiątkowych wyrytych na ścianach budynków, płytach, głazach i pomnikach Starego Miasta, dokumentujących historię miasta od XVI do XX wieku. Wykładowcy odniosą się do ich etymologii, nawiążą do kontekstów historycznych, inspiracji politycznych i burzliwych losów związanych z historią miasta.