Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Troska - wystawa prac intermedialnych młodych artystek i artystów
„Troska” (ang. to care about) to tytuł wystawy prac intermedialnych młodych artystek i artystów. Stanowi reprezentatywny obraz świata młodych dorosłych w Polsce. Poszczególne prace składają się na zbiór wypowiedzi artystycznych, o co troszczy się młode pokolenie; co ich martwi, a co napawa nadzieją. Wskazują, o co natychmiast należy się zatroszczyć.
Projekty Intermedialne” powstały w Instytucie Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w wyniku autorskiego modelu pracy pedagogicznej dr Małgorzaty Minchberg opartej na metodzie projektu: od wyłuszczenia istotnego dla przestrzeni publicznej tematu, przez pracę problemową i analizę tekstów kultury po indywidualne formułowanie komunikatu i realizację adekwatnej formy wypowiedzi artystycznej. Cały proces wraz z wystawą jest rodzajem badania w działaniu.
Równolegle do wystawy toczy się badanie Mazowieckiego Instytutu Kultury „Po co młodym instytucje kultury?", poszukujące odpowiedzi na pytania o to, co składa się na świat młodego pokolenia uczestniczącego aktywnie w kulturze i jak postrzegają podmioty kultury młode artystki i artyści. Ich sztuka, jako pole wolnego działania, stanie się dla badaczek punktem wyjścia do pogłębionych rozmów o tym, co jest dzisiaj dla nich ważne i jak można wspólnie spróbować odpowiedzieć na wyzwania współczesności. (Magdalena Ochał, cyt. z tekstu kuratorskiego)
Troszczyć zaczynamy się wtedy, gdy czujemy, że ktoś lub coś wymaga naszej szczególnej uwagi i opieki. To nie jest jednorazowa decyzja, ale coś, co rozwija się i zmienia w czasie. (…) Troska staje się nie tylko tematem, ale i sposobem myślenia o rzeczywistości. Stworzenie szerokiego pola dla naszej interpretacji pozwoliło na pełne uzewnętrznienie, nierzadko osobistych doświadczeń i prywatnych tęsknot. Wystawa „Troska” jest także platformą do dialogu. Zaprasza do refleksji nad tym, co znaczy dbać o siebie samego, siebie nawzajem i o naszą wspólną przestrzeń. Przypominamy o konieczności zaangażowania i odpowiedzialności. Oddajemy w Wasze ręce prace będące manifestem tego, co dla nas ważne. (Hanna Wąsowska, cyt. z tekstu kuratorskiego)
W wystawie biorą udział:
Grażyna Braun
Maryna Diaz
Maja Dulkowska
Izabela Grudzień
Monika Herrmann
Filip Iżycki
Ewa Kamińska
Daria Kijak
Marzena Konwicka
Honorata Kornacka
Adrianna Koziarz
Adrianna Krawczyk
Dominika Kwiatkowska
Kwiatek
Maria de Latour
Aniela Martinez-Anaya
Marta Miziuk
Patrycja Mendelowska
Alicja Morawska
Małgorzata Paszkowska
Aleksandra Sałbut-Skwarek
Róża Smykowska
Natalia Suda
Hanna Wąsowska
Katarzyna Wrona
Krzysztof Zarzycki
Karolina Zięba
Natalia żelazko
Kornelia Żelisko
Zespół kuratorski
Maryna Diaz
Małgorzata Minchberg
Magdalena Ochał
Hanna Wąsowska
Identyfikacja wizualna
Dominika Kwiatkowska
Produkcja
Magdalena Różycka - Mazowiecki Instytut Kultury
Katarzyna Anuszewska - Dom Kultury Kadr
Otwarte codziennie od godziny 8:00 do 21:00.
Każdego dnia można będzie spotkać artystę bądź artystkę w przestrzeni wystawy i skorzystać z ich prywatnego oprowadzania; 14 lutego od 15:00 będzie możliwość w języku ukraińskim, a 15 lutego od 15:00 w języku rosyjskim.
Zapraszamy gorąco na wystawę i wernisaż 6 lutego g.18.00!
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach:
wystawa
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie