Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

WIOSNA TO MY! - dwa spektakle teatralne z okazji pierwszego dnia wiosny

WIOSNA TO MY! - dwa spektakle teatralne z okazji pierwszego dnia wiosny

reklama
📅 Data: czwartek, 21 marca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Znajomi znajomych ul. Wilcza 58a (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
WIOSNA TO MY!
Bardzo długo czekaliśmy na ten dzień! Wreszcie możemy zaprosić Was na nasze świętowanie PIERWSZEGO DNIA WIOSNY. Teatr Pijana Sypialnia zaprezentuje 21 marca w klubokawiarni Znajomi Znajomych głośny ostatnio spektakl "Wyjowisko". Ale to nie koniec niespodzianek. Specjalnie z okazji wiosny zaprezentuje się również Teatr Na Chwilę z Gryfina. Wstęp wolny.

Wiosna kojarzy nam się z dobrym nastrojem i przyjaźnią. Dlatego zaprosiliśmy naszych przyjaciół z teatru z Gryfina – mówi Sławek Narloch menadżer Teatru Pijana Sypialnia – Dwa spektakle, które będzie można zobaczyć wieczorem 21 marca - nastroją każdego pozytywną, wiosenną energią.

Teatr Pijana Sypialnia to grupa młodych ludzi, którzy postanowili iść własną drogą. Występują w niecodziennych miejscach – w klubokawiarniach, na ulicy, a nawet w warszawskich tramwajach. Chcą, żeby ich spektakle można było oglądać w luźniej atmosferze. Bez patosu i wbijania się w garnitur. Ostatnio za spektakl "Wyjowisko" Teatr Pijana Sypialnia został NAGRODZONY na prestiżowej XXXIV BIESIADZIE TEATRALNEJ W HORYŃCU ZDROJU - SREBRNYM ROGIEM MYŚLIWSKIM KRÓLA JANA ORAZ NAGRODĄ PUBLICZNOŚCI. W planach mają kolejne duże projekty teatralno-muzyczne.
Chodzi nam o robienie teatru, do którego można się uśmiechać. Egzystencjalizmy nas nie interesują – mówi Sławek Narloch z Pijanej Sypialni.

Spektakl "Konwent - spotkanie tematyczne" - TEATR NA CHWILĘ Z GRYFINA
"Konwent - spotkanie tematyczne" powstał z analizy i rozmów na temat dzisiejszych czasów. Jest spektaklem o konwencjach i wzorach zachowań widocznych w naszej kulturze oraz próbą analizy i zobrazowania niektórych z nich. Od wzorów konwencji interpersonalnych po konwencje kultury masowej. Temat przedstawiony w groteskowy sposób ma zachęcić widza do refleksji nad świadomym uczestnictwie w kulturze. W spektaklu wykorzystywane są wiersze Mirona Białoszewskiego i Tadeusza Różewicza.
Występują: Ewa Chmielewska, Natalia Nikonowicz, Paweł Kubicki, Dominik Smaruj

Spektakl muzyczny "Wyjowisko" – TEATR PIJANA SYPIALNIA Z WARSZAWY
Banalna historyjka: rzecz dzieje się w oberży, do której przybywają komedianci. Młodzi aktorzy zakochują się w ślicznej karczmarce. Sielska atmosfera i wspólne zabawy zostają zakłócone przez watahę wilków, która osacza biesiadujących. Postanawiają przezwyciężyć strach i odeprzeć atak nieproszonych gości.
"Wyjowisko" to zderzenie dwóch światów. Oberża w opowieści staje się ostoją harmonii i spokoju, które zostają skonfrontowane z agresywnym i cynicznym światem zewnętrznym uosobionym przez wilki. Istotną rolę w widowisku pełni muzyka. Klasyczne pieśni Moniuszki i Chopina kontra pospolitość i jednorodność przebojów lansowanych przez media.
Wystąpią: Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Zuzanna Szpura, Denis Brzeziński, Sławomir Narloch, Sebastian Słomiński.
Technika: Wojciech Gawrych, Jakub Pawlak
Kierownictwo muzyczne: Daniel Zieliński
Scenariusz i reżyseria: Stanisław Dembski

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!