Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Etap Szmulki – Grochów 2013, czyli rowerowa gra miejska na prawym brzegu Wisły

Etap Szmulki – Grochów 2013, czyli rowerowa gra miejska na prawym brzegu Wisły

reklama
📅 Data: sobota, 24 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
W sobotę 24.08 szukaj z nami zaginionego wieńca Wyścigu Pokoju. Wykonuj zadania i rozwiązuj zagadki, pedałując po Pradze rowerem Veturilo. Ze Szmulek na Grochów, z Grochowa na plażę, z plaży pod kino Praha.

Zgodnie z oficjalną informacją Wyścig Pokoju nie odbywa się od 2007 roku ze względów finansowych. Redakcja jednej z lokalnych gazet sugeruje, że w rzeczywistości za zaprzestaniem organizacji Wyścigu stoi spisek, mający zataić kompromitujący fakt zagubienia wieńca dla zwycięzców. W związku z pozyskaniem nowych sensacyjnych informacji już w sobotę 24.08 odbędą się masowe poszukiwania wieńca, ukrytego najpewniej w Warszawie, na prawym brzegu Wisły. Poszukiwania wspiera Veturilo – w tracie akcji uczestnicy będą przemieszczać się miejskimi rowerami. Dla zwycięskich zespołów przewidziane są cenne nagrody. Poniżej wystosowane przez redakcję zaproszenie do poszukiwań...

* * *
Odnajdźmy wieniec Wyścigu Pokoju!

A pamiętasz, jak rok temu siedziałyśmy tu wieczorem i najpierw pływała przed nami wydra, a potem ty uciekłaś, kiedy metr od nas z wody wyszedł na brzeg wielki bóbr? - zapytała Ola, przeciągając się na piasku.
Pamiętam. Brr. Super że po zbudowaniu ścieżki rowerowej praski brzeg rzeki jest wciąż dziki, ale mój stosunek do wielkich tłustych mokrych gryzoni jest niezmiennie hm... mocno asertywny. Ale zobacz, teraz też coś do nas płynie... - Kinga podeszła kilka kroków w stronę wody, gdzie po chwili fala, wzburzona przepływającą policyjną motorówką, wyrzuciła na brzeg szklaną butelkę. Nie było w niej soku owocowego, napoju wysokoprocentowego ani żadnego innego płynu, a mimo to butelka nie była pusta. W środku butelki był list.

Ten list Ola i Kinga przysłały do naszej gazety. Zwykle nie poświęcilibyśmy sprawie więcej niż 5 minut - tylko w redakcjach gazet i oczyszczalniach ścieków wiedzą, że z nurtem Wisły płyną całe zgrzewki, całe kraty butelek z listami, i to w dobie, gdy emaile podobno wyparły tradycyjną korespondencję. Ale co robić – sezon ogórkowy. Zresztą, treść tego listu jest mimo wszystko ciekawsza niż innych – dotyczy zagubiony wieńca Wyścigu Pokoju! Samo wspomnienie tamtych sportowych emocji rozpala nasze serca!

Własnymi siłami naszej skromnej redakcji nie rozwiążemy tej zagadki. Ile się dało, tyle zrobiliśmy. Pozyskaliśmy kontakty do osób, które mogą coś wiedzieć o losach wieńca. Z niektórymi nie udało nam się jednak dogadać – nie chcą przekazać nam informacji przed spełnieniem ich wymagań czy wykonaniem skomplikowanych zadań... Dlatego właśnie zwracamy się do Państwa o pomoc.

Wsparcia w poszukiwaniu rozwiązania zagadki udziela naszej redakcji warszawski ZTM, udostępniając Państwu rowery Veturilo – najlepsze do pracy, podczas wypoczynku, a także przy rozwiązywaniu zagadek detektywistycznych.
Redakcja Wieści z Prawego Brzegu


Co: Rowerowa Gra Miejska „Etap Szmulki-Grochów 2013”
Gdzie: prawy brzeg Wisły, start z Fabryki Konesera, ul. Ząbkowska 27/31
Kiedy: 24.08, sobota, 11:00-15:00
Warunki uczestnictwa: W grze mogą brać udział zespoły od 2 do 4 osób. Obowiązują zapisy - zgłoszenie zawierające imiona członków i członkiń zespołu prosimy przesłać na adres [email protected] do piątku 23.08. Uczestnictwo w grze jest bezpłatne. Na start prosimy przybyć na rowerach Veturilo. Każdy uczestnik musi mieć ukończone 14 r.ż., przynajmniej jedna osoba w zespole musi być pełnoletnia. Więcej szczegółów, formularz zgłoszeniowy i regulamin na stronie link

Organizatorem gry jest Miasto Stołeczne Warszawa, Zarząd Transportu Miejskiego, Muzeum Historyczne Warszawy oraz Centrum Handlowe Wileńska.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!