Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
DRUGA ZMIANA to spektakl podejmujący niewygodny temat wypalenia zawodowego, wynikającego z wewnętrznego poczucia misji, a jednocześnie samotności i niezrozumienia ze strony społeczeństwa.
Główna bohaterka, Aniela, pracuje w sklepie z używaną odzieżą. Traktuje swoją pracę jako służbę społeczeństwu. Przychodzące do sklepu kobiety opowiadają o swoim życiu i dokonują w nim zmian, którym Aniela towarzyszy. To piękny proces i bohaterka, mimo braku rodziny i niewielkich zarobków, czuje się spełniona. A jednak nie wszystko jest idealnie. W sklepie panują układy, a motywacje pracowników są zdominowane przez osobiste korzyści i hierarchiczną strukturę. Kiedy układ się zmienia, sklep zaczyna upadać i Aniela musi zadać sobie pytanie o swoje własne cele i pragnienia.
DRUGA ZMIANA to spektakl o potrzebie samorealizacji i bycia sobą, zarówno w życiu prywatnym, jak i w życiu zawodowym. Spektakl zadaje kluczowe pytania dotyczące poczucia sensu i spełnienia, dotykając równolegle kontekstu naszego społeczeństwa i mentalności. Co to właściwie znaczy „pełnić społeczną misję”? Czy w dzisiejszym polskim społeczeństwie jest to w ogóle możliwe bez krzywdzenia samego siebie? I czy możemy żyć dla innych, pomijając swoje potrzeby?
Spektakl powstał na podstawie osobistych historii i refleksji uczestników projektu.
Teatr Jeszcze to grupa złożona z warszawskich nauczycieli i pracowników placówek edukacyjnych. Grupa działa od czterech lat w ramach Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń. W 2022 r. zrealizowała spektakl „My, ludzie pandemiczni”, który był grany na deskach Teatru Stara Prochownia w Warszawie, a w 2023 r. spektakl „HierarchJA”, grany na scenie Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, oraz pokazywany w ramach Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych RELACJE 2023 w Stalowej Woli. W 2024 r. powstał kolejny spektakl - “Więzy”, na temat międzypokoleniowej traumy, który był grany na deskach MDK Łazienkowska. Grupa podejmuje współczesne tematy społeczne, realizuje idee teatru partycypacyjnego, a jej spektakle są wynikiem wspólnej pracy kreacyjnej.
Projekt Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Fundacji Artystycznej MŁYN
Partnerem projektu jest Bielańskie Centrum Edukacji Kulturalnej
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie