Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Przemiany Festiwal - 8.09

📅 Data: niedziela, 08 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Centrum Nauki Kopernik (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Tegoroczna edycja Festiwalu Przemiany koncentruje się na przyszłości: na rozwoju technologii, nowych mediów oraz ich wpływie na człowieka i jego otoczenie. Działania poza głównym nurtem, oddolne inicjatywy i pasje pchają ludzi do osiągnięć, które – wsparte technologią – powodują rewolucyjne zmiany o charakterze globalnym. Jedną z takich zmian jest zjawisko masowej personalizacji. Dzisiaj standardowe produkty przemierzają dziesiątki tysięcy kilometrów, by dotrzeć z miejsca, w którym powstały do docelowego użytkownika. Żeby wyjść naprzeciw problemom takiego ujednolicenia, projektanci zaczęli interesować się sposobami na dostosowanie przedmiotów do indywidualnych potrzeb. Masowa personalizacja to szczególna siła jednostki i indywidualna moc sprawcza, możliwość wpływu na własne życie i otaczającą rzeczywistość.

Na wszystkie wydarzenia festiwalowe wstęp bezpłatny. Na niektóre wymagana jest wcześniejsza rejestracja.


08 września 2013

11.00-15.00

Śniadanie nad rzeką - Niedzielne śniadanie, targ i warsztaty. Będzie można nie tylko dobrze zjeść, ale także poznać ciekawostki związane z produkcją jedzenia i kupić lokalne produkty. Wśród wystawców: Get Green, Made by Porzeczka, Meat Love, nczekolada, Qmam Kaszę, Wootwórnia. Warsztaty poprowadzą zaangażowani warszawscy społecznicy. Jodie Baltazar opowie o miejskich kompostownikach, sprawdzi też ile śmieci organicznych zgromadzimy w trakcie pikniku. Nina Bąk z Kooperatywy Dobrze wprowadzi nas w tajniki rolnictwa wspieranego społecznie i przybliży ideę kooperatyw. Będą także warsztaty z hodowli balkonowych – razem z Martą Wajdą będzie można zasadzić zioła i zabrać je do domu. Poza tym leżaki, wypożyczalnia gier, książek i gazet.

11.00-21.00

Power to the people - podczas zaplanowanych w ramach Przemian warsztatów, wystawy oraz expo polskiego designu w Centrum Nauki Kopernik gościć będą najważniejsi twórcy i producenci prężnie rozwijającego się rynku druku 3D. Wystawa Power to the people ma charakter interdyscyplinarny, dlatego też została podzielona na 7 bloków tematycznych: design, architektura, moda, żywność, medycyna, open-source, fab-lab.

11.00-24.00

Do użytku zewnętrznego! - projekt na pograniczu czterech nurtów: otwartego modelu rządzenia, odzyskiwania i przetwarzania przestrzeni, koegzystencji oraz konwergencji światów: fizycznego i wirtualnego.

10.00-24.00

Heroes 3.0 - wystawa multimedialna prezentująca 25 obrazów przyszłości.

Short films, big ideas - przegląd filmów o ludziach, których działanie zmienia świat, w reżyserii cenionych dokumentalistów z całego świata.

OperaLab - wystawa pokonkursowa projektów mobilnych pawilonów dla Teatru Wielkiego – Opery Narodowej.

21.00-24.00

Distorted Club - koncerty i sety DJskie w formie pop-up clubu na specjalnie zaaranżowanym na tę okazję tarasie Centrum Nauki Kopernik przez agencję Distorted Animals.

Konstelakcja - stworzona przez grupę panGenerator, interaktywna instalacja oparta na zasadzie emergencji, czyli zjawiska polegającego na powstawaniu nowych form i zachowań z oddziaływania pomiędzy prostszymi elementami.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę