Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 4 - "Czego chcą od nas obrazy mody, czyli jak zdjęcia ludzi w ubraniach opisują kulturę"

WSZYSCY JESTEŚMY FOTOGRAFAMI VOL. 4 - "Czego chcą od nas obrazy mody, czyli jak zdjęcia ludzi w ubraniach opisują kulturę"
📅 Data: czwartek, 19 listopada 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, barStudio Plac Defilad 1, PKiN (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


"Czego chcą od nas obrazy mody, czyli jak zdjęcia ludzi w ubraniach opisują kulturę". Prowadzenie Karolina Sulej. 19 listopada, o godz. 19:00.

Bronisław Malinowski napisał, że poprzez refleksję nad zwyczajami żywieniowymi i życiem seksualnym można badać daną kulturę jako całość. Ubranie oraz związane z nim zachowania i zwyczaje mogą w analogiczny sposób pozwolić na przyjrzenie się kulturze współczesnej. Moda byłaby więc jednym ze sposobów, żeby opowiedzieć sobie o nas samych. Fotografia mody zaś narzędziem do rejestracji, komentowania albo kształtowania tego procesu. Fotografia mody bowiem to nie tylko zdjęcia szczupłych modelek w kolorowych magazynach, ale też to, co znajduje się w domowych archiwach, bibliotekach, instytucjach państwowych, gdzie modowa treść na pierwszy rzut oka pozostaje niezauważona. Od zdjęć dziewcząt z okupowanej Warszawy, aż po fotografie z Instagrama przedstawiające modeli i modelki, którzy stali się znani z uwagi na defekty swojego ciała - będziemy omawiać te projekty i obrazy, które zadają najtrudniejsze pytania o to, jak patrzy się na wygląd, ubranie i jakie wyciągamy z tego wnioski.

Karolina Sulej
Dziennikarka Gazety Wyborczej i doktorantka w IKP UW, gdzie pracuje nad doktoratem o modzie w czasie II wojny światowej i działa w Zespole do Badań nad Modą. W listopadzie ukazała się jej debiutancka książka non-fiction "Modni. Od Arkadiusa do Zienia.“, opowiadająca o modzie polskiej po 1989 roku. Współkuratorka wystawy “Pogranicza mody“ w czasie Miesiąca Fotografii w Krakowie poświęconego modzie oraz była redaktorką naczelną magazynu „Maj“, który ukazał się w czasie tego festiwalu jako “wystawa w papierze“. Wraz z Anną Kałużą i Sylwią Chutnik prowadzi na TVP KULTURA program poświęcony literaturze – „Cappucino z książką“.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧