Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

NOC MUZEÓW | WIECZORYNKA – warsztaty rodzinne

NOC MUZEÓW | WIECZORYNKA – warsztaty rodzinne
📅 Data: sobota, 17 maja 2025

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Gmach Główny MNW, al. Jerozolimskie 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️


Zapraszamy do wspólnego odkrywania Muzeum Narodowego w Warszawie!

Muzeum to świetne miejsce, w którym można ciekawie spędzić czas z najbliższymi: podziwiać dzieła sztuki, zadawać trudne pytania i szukać na nie odpowiedzi, a nawet trochę się pobawić.
Zapraszamy na 7 warsztatów, które odbędą się równolegle w przestrzeni Muzeum.

🗓️ Termin: sobota, 17 maja 2025, godz. 16.00
📍 Miejsce: Gmach Główny MNW, Dziedziniec Główny (przy złej pogodzie – Hol Główny)
🧑‍🧒 Dla kogo: dzieci w wieku 5–12 lat i ich opiekunów

🔠 Zasady udziału: udział w wydarzeniu jest bezpłatny; bezpłatne wejściówki dostępne w kasie i online >> link od wtorku 13 maja, od godz. 10.00

🗓️ TEMATY WARSZTATÓW:
👉 O meblach przez wieki / Marta Drozd
Czy krzesło „Muszelka” rzeczywiście ma kształt muszli? Jakie są zadania osób projektujących wnętrza? Podczas zajęć przeniesiemy się w czasie i zobaczymy, jak zmieniał się wygląd oraz rola mebli na przestrzeni wieków. Sprawdzimy, co pomieści muzealny kredens oraz spróbujemy stworzyć dywan-wycinankę.

👉 Tajemnice mumii / Zuzanna Wcisło
Dlaczego w starożytnym Egipcie robiono mumie? Czym były sarkofag i kartonaż? Ile bandaży zużywano do owinięcia jednej mumii? Poznamy mit o Ozyrysie i zwiedzimy jego królestwo, zapoznamy się też z egipską wiarą w życie pozagrobowe.

👉 Przygoda z archeologią / Rita Twardziak
Kim jest archeolog? Czym się zajmuje? Co to są wykopaliska? Zapraszamy na wyprawę śladami profesora Kazimierza Michałowskiego, wybitnego polskiego archeologa, odkrywcy m.in. katedry w Faras. Dowiemy się, jak wydobyte z ziemi zabytki odkrywają przed badaczami tajemnice zamierzchłej przeszłości.

👉 Sztuka: obserwuję / Maja Żurawska
Na czym polega praca historyka sztuki i konserwatora? Czasami patrząc na dzieło sztuki, wydaje nam się, że wiemy o nim wszystko. Obrazy i rzeźby warto jednak dłużej poobserwować. Zawiesić na nich oko. Pogapić się. Prześledzić ich historię. Dlaczego? Ponieważ w sztuce nic nie jest oczywiste!

👉 Z wizytą u Matejki / Julia Pest
Na swoich obrazach Jan Matejko przedstawił najważniejsze wydarzenia z historii Polski. Dowiemy się, skąd czerpał wiedzę historyczną i czym był jego „Skarbczyk”. Poznamy rodzinę mistrza Jana i ciekawostki z jego życia. Przyjrzymy się bliżej jego dziełom.

👉 W średniowiecznym zamku / Kacper Piszczek
Dawno, dawno temu, kiedy w lasach żyły smoki i jednorożce, księżniczki śniły o rycerzach, a błazny przedrzeźniały władców, w warsztatach rzemieślników i artystów powstawały wspaniałe dzieła sztuki… Przyjrzyjmy się im wspólnie i poznajmy ich historie, podczas wizyty w Galerii Sztuki Średniowiecznej.

👉 Zdrowo na sportowo / Julia Ruszkowska
W starożytnej Grecji sport służył przygotowaniu młodych mężczyzn do sztuki wojowania, a w czasie ważnych świąt Grecy organizowali zawody sportowe ku czci bogów. W kalendarzach greckich miast nie brakowało igrzysk sportowych, w tym panhelleńskich – na które przybywali zawodnicy z całej Grecji.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: dla dzieci warsztaty wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧