Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
WYKŁAD CZWARTKOWY | Pielgrzymka do Jerozolimy i Ziemi Świętej. Późnośredniowieczne tablice pasyjne
Kompozycja panoram pasyjnych łączy dwie konwencje: z jednej strony imaginacyjny opis topografii, czerpiący ogólne wyobrażenie z literatury pielgrzymkowej i przewodników po Ziemi Świętej, z drugiej – chronologiczną narrację ewangeliczną, opartą na powszechnej tradycji ikonograficznej oraz na tekstach Pisma Świętego, apokryfów i legend. Ich ostatecznym celem jest mnemonika, zbudowanie „przestrzeni pamięci”, niekoniecznie realistycznej i stricte topograficznej, lecz takiej która pozwala zapamiętać wydarzenia poprzez ich rozlokowanie w wymyślonym terenie, scenerii i określonej sekwencji terytorialnej.
prof. Antoni Ziemba – historyk sztuki, profesor w Katedrze Historii Sztuki Dawnej Uniwersytetu Warszawskiego. Do 2019 roku kurator zbiorów Sztuki Średniowiecznej i Nowożytnego Malarstwa Europejskiego w Muzeum Narodowym w Warszawie. Specjalizuje się m.in. w historii sztuki Europy Północnej XV–XVIII wieku.
🎟️ bezpłatne wejściówki dostępne online >> link i w kasie od 13 maja
🗓️ Termin: czwartek, 15 maja, godz. 18.00
🕰️ Czas trwania: ok. 75 minut
📍 Miejsce zbiórki: Kino MUZ, Gmach Główny, wydarzenie transmitowane na Facebooku na profilu MNW >> link
🧑🧒 Dla kogo: dorośli i młodzież
🔠 Zasady udziału: bezpłatne wejściówki dostępne w kasie MNW i online od środy poprzedzającej spotkanie / liczba miejsc ograniczona
♿️ Dostępność wydarzenia: brak barier architektonicznych, pętla indukcyjna
Szczegółowe informacje o dostępności Muzeum Narodowego w Warszawie znajdują się w zakładce Muzeum dostępne.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
wykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie