Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Przegląd filmów "Filmowcy z Grotowskiego"

Przegląd filmów "Filmowcy z Grotowskiego"

reklama
📅 Data: środa, 27 marca 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 11:45

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Kino Femina (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Kilkadziesiąt premier kinowych jednego dnia!

21 Społeczne Liceum Ogólnokształcące im. Jerzego Grotowskiego jest organizatorem przeglądu filmów swoich uczniów i absolwentów. To wydarzenie nazwane "Filmowcy z Grotowskiego" odbędzie się w kinie Femina, 27 marca 2013 roku. Premiery kinowe będzie miało ponad 30 filmów zrealizowanych w ciągu 22 lat istnienia liceum.

"Filmowcy z Grotowskiego" to autorski pomysł szkolnej społeczności. Nasze liceum ukończyło 17 roczników, każdy z nich był inny, wszyscy byli wyjątkowi. Wiele osób skorzystało z możliwości, jaką daje szkoła w zakresie nauczania o teatrze i filmie. U nas podjęli pierwsze próby realizacji filmowych wizji i pomysłów. W szkolnej filmotece znajduje się kilkaset filmów, niektóre z nich to prawdziwe perełki.

"Filmowcy z Grotowskiego" to możliwość zapoznania się ze sposobem postrzegania świata przez młodych ludzi, którzy w przyszłości mogą mieć wpływ na rozwój naszego kraju. Większość filmów była do tej pory jedynie zarchiwizowanymi szkolnymi projektami. Teraz będą miały szansę choć przez chwilę zaistnieć na kinowym ekranie, dotrzeć do większej liczby odbiorców. Zostaną zaprezentowane też prace, które absolwenci wykonali w czasie studiów, m.in. w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi, która obok Akson Studio i Gutek Film objęła patronat nad przeglądem.

Filmowiec z Grotowskiego to nie tylko uczeń lub absolwent liceum, którego patronem jest sławny reformator teatru - to ktoś, kto nie dał się zamknąć w klatce przeciętności, kto rozumie i ceni swój indywidualizm, a przede wszystkim nie obawia się realizacji własnych pomysłów. Wśród stu takich osób jest Jan Komasa i Piotr Sobociński jr - absolwenci, którzy będą naszymi gośćmi specjalnymi. Oprócz ich filmów z czasów liceum czy szkoły filmowej zostaną zaprezentowane dzieła, które zna cała Polska: "Sala Samobójców" (w reżyserii Jana Komasy) – najlepszy polski film 2011 roku oraz "Róż"a (ze zdjęciami Piotra Sobocińskiego jr.) – najlepszy polski film 2012 roku.


Program:

11,45 -13,oo - otwarta szkolna sesja filmowa: filmy minutowe, dokumentalne, etiudy fabularne uczniów i absolwentów 21 SLO.
Gość specjalny - dr Jerzy Płażewski.

13,15 – 13,45 - sztuka wideo
Gość specjalny - prof. ASP - Grzegorz Kowalski.
Twórcy prac sztuki wideo: Rafał Dominik, Anna Molska, Nika Zamięcka, Jakub Gawkowski.
Muzyka filmowa – Krzysztof A. Janczak

Przerwa

15,3o - 16,45 - filmy profesjonalistów i studentów szkół filmowych: Magdalena Jaroszewicz, Jan Kwieciński, Bartek Nalazek, Maciej Puczyński, Andrzej Szajewski jr.

17,oo - Jan Komasa i jego goście.
Film z 21 SLO Burza (1998),
etiuda z PWSFTViT Fajnie, że jesteś (2002),
teledysk zespołu Sistars My music (2005),
Sala samobójców (2011),
rozmowa z zaproszonymi gośćmi.

20,oo - Piotr Sobociński jr i jego goście.
Filmy z 21 SLO,
etiuda z PWSFTViT Zima (2002) z muzyką Krzysztofa A. Janczaka,
Róża (2012),
rozmowa z zaproszonymi gośćmi.

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!