Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Finisaż wystawy „Serce. Słońce” | Rozmowa z artystkami
Finisaż wystawy „Serce. Słońce” w Miejscu Projektów Zachęty
Rozmowa z Moniką Waraxą, Martą Szulc i Małgorzatą Szandałą
Miejsce Projektów Zachęty
wstęp wolny
22.06 niedziela, godz. 18:00
Rozmowę z artystkami Moniką Waraxą, Martą Szulc i Małgorzatą Szandałą na temat wystawy i ich twórczości poprowadzi Magdalena Ujma.
Wystawa „Serce. Słońce”, jest zaproszeniem do refleksji nad osobistą oraz uniwersalną symboliką słońca i serca. Powstała w efekcie twórczego dialogu między artystkami, rozwijając się organicznie na zasadzie kłącza. Kluczowymi wątkami ekspozycji są: wzmacnianie kobiecych głosów, przywracanie pamięci o wybitnych kobietach, przepracowywanie traum, odrodzenie przez proces symbolicznego spalenia oraz eksploracja języka jako narzędzia komunikacji.
Magdalena Ujma- historyczka i krytyczka sztuki, kuratorka wystaw i projektów z zakresu sztuki współczesnej. Ukończyła studia z historii sztuki (KUL) i zarządzania kulturą (Ecole de Commerce, Dijon). Prowadziła Galerię NN w Lublinie, pracowała w redakcji kwartalnika literackiego „Kresy”, w Muzeum Sztuki w Łodzi i w Galerii Bunkier Sztuki w Krakowie. Obecnie sprawuje opiekę nad kolekcją w Ośrodku Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka” w Krakowie. Jest prezeską Sekcji Polskiej Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki AICA.
Małgorzata Szandała (ur. 1977) — pracuje w katowickiej Akademii Sztuk Pięknych. Tworzy instalacje site-specific, obiekty, eseje wizualne, wideo. Autorka książki „Schrony przeciwatomowe i słowniki”. W swojej twórczości eksploruje różne formy narracyjne na styku między faktograficznym opisem rzeczywistych zdarzeń a wyrastającą z nich fikcją.
Marta Szulc (ur.1980) — absolwentka Wydziału Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie. Artystka wizualna korzystająca z mediów malarstwa, rysunku i miedziorytu, które traktuje jako element swoich instalacji. W ostatnich latach bada i przepracowuje temat relacji rodzinnych w kontekście traumy. Autorka komiksów „ten z...” oraz „Spleen”.
Monika Waraxa (ur. 1977) — absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie i Szkoły Doktorskiej tej uczelni. W swojej pracy doktorskiej „Ślady bogini w sieci wieloświatów” odbudowuje genealogie swojej linii żeńskiej poprzez serię portretów. Artystka wizualna i autorka tekstów, m.in. dla „Contemporary Lynx” i „Przekroju”. Zajmuje się malarstwem, wideo i performansem, często porusza wątki feministyczne i z pogranicza duchowości. Prowadzi autorski blog „Czego nie widać”.
fot. Kuba Celej
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
spotkaniewystawa
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie