Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Dzień otwarty w Synagodze im. Nożyków - Cztery strony Warszawy

Dzień otwarty w Synagodze im. Nożyków - Cztery strony Warszawy
📅 Data: niedziela, 13 grudnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 14:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wola, Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


W grudniu cztery świątynie Warszawy otwierają się na warszawiaków. Przyjdźcie na organizowany przez uczniów dzień otwarty do synagogi, meczetu, zboru ewangelickiego i cerkwi, i poznajcie wielokulturowość stolicy.

Dni otwarte są częścią projektu wielokulturowego „Cztery strony Warszawy”, w ramach którego uczniowie i uczennice wcielają się w role przewodników po czterech wielkich wyznaniach i ich świątyniach. Od dwóch miesięcy uczestniczki i uczestnicy przygotowywali się do swojego zadania: zgłębiali wiedzę o wybranej religii, brali udział w warsztatach edukacyjnych, rozmawiali ze specjalistami i wymyślali atrakcje dla zwiedzających.

W czasie dnia otwartego uczniowie oprowadzą wszystkich chętnych po synagodze i podzielą się z nimi ciekawostkami związanymi z historią miejsca i tradycjami judaizmu. Zmierzą się też z trudnymi pytaniami i postarają się wyjaśnić kwestie, które dziwią, intrygują lub niepokoją Polaków: czemu Żydzi nie jedzą wieprzowiny? Jak się modlą? Co łączy judaizm z chrześcijaństwem, a co te religie dzieli?

Na zwiedzających czekają też gry i quizy przygotowane przez uczestników i uczestniczki projektu. Można będzie też własnoręcznie zrobić sobie przypinkę na pamiątkę wizyty w świątyni i spróbować tradycyjnych potraw.

13 grudnia Synagoga im. Nożyków, ul. Twarda 6, godz. 14.00-16.30

Zapraszamy – dorosłych i dzieci, wszystkich ciekawskich chcących poznać inne, wielokulturowe oblicze miasta.

Program „Cztery strony Warszawy – młodzi przewodnicy po wielokulturowej Warszawie” jest prowadzony przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i współfinansowany przez Urząd m.st. Warszawy.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wola lub w kategoriach: spacer spotkanie wykład inne
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📱 Kanał nadawczy 📱