Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Warsztaty improwizacji dla dzieci "Opowiedz mi bajkę"

Warsztaty improwizacji dla dzieci "Opowiedz mi bajkę"
📅 Data: sobota, 12 grudnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 10:00

📌 Miejsce: Warszawa - Wilanów, CENTRUM KULTURY WILANÓW, UL. KOLEGIACKA 3 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Warsztaty improwizacji dla dzieci „Opowiedz mi bajkę”

godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat

Wstęp wolny - ilość miejsc ograniczona, zapisy telefonicznie: 790 395 228 lub e-mailem: warsztaty@artdecogroup.eu.

Prowadzący:
Dagna Sadkowska - skrzypce
Michał Górczyński - klarnet

oraz animatorzy warsztatów:
Małgorzata Kołcz i Jarosław Siwiński

Organizatorem warsztatów jest Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej, a gospodarzem Centrum Kultury Wilanów (ul. Kolegiacka 3).


Serdecznie zapraszamy na grudniowe warsztaty cyklu zajęć dla najmłodszych, podczas których dzieci będą uczą się, bawią się i improwizują w towarzystwie świetnych muzyków, ciekawych instrumentów i niezwykłych książek.

Ideą projektu jest połączenie inspirowanych grafiką improwizacji: najpierw literackiej, a następnie muzycznej. Dzieci układają własne historie na podstawie prezentowanych książek obrazkowych. Tak zaimprowizowane bajki są następnie, pod kierunkiem prowadzących zajęcia, „tłumaczone” na język muzyczny. Twórczy kontakt z literaturą i muzyką, ułatwiony poprzez inicjujące zabawę grafiki i wymyślanie prostych opowiadań, pozwala na wprowadzenie dzieci w świat dźwięków, bazujące na ich naturalnej kreatywności.

Improwizacja to najbardziej podstawowa, pierwotna i radosna forma uprawiania muzyki, dlatego warsztaty „Opowiedz mi bajkę” łączą dziecięcą kreatywność i wyobraźnię z książkami i muzyką współczesną.

Zajęcia prowadzą muzycy różnych specjalności: instrumentaliści, wokalistka i kompozytorzy. Dzięki temu dzieci poznają różne brzmienia muzyki współczesnej i różne sposoby improwizacji.

Na finał tegorocznych zajęć (12.12) prócz zabaw z improwizacjami i książkami, będzie można także posłuchać niekonwencjonalnych brzmień skrzypiec i klarnetu. Muzycznymi gośćmi będą członkowie zespołu „Kwartludium”: skrzypaczka Dagna Sadkowska oraz klarnecista i kompozytor Michał Górczyński.

Warsztaty poprowadzi kontrabasistka Małgorzata Kołcz i kompozytor Jarosław Siwiński.
Prócz improwizacji, dzieci poznają różne techniki wydobywania dźwięku, które eksponują jego walory kolorystyczne i dynamiczne, a także będą mogły same zagrać na wybranych instrumentach.

Zapraszamy dzieci w wieku 3-5 oraz 6-8 lat. Podczas warsztatów uczestnikom towarzyszą ich opiekunowie:
godz. 10:00 – dzieci w wieku 3-5 lat
godz. 12:00 – dzieci w wieku 6-8 lat

Wstęp wolny - ilość miejsc jest ograniczona, prosimy o wcześniejszą rejestrację pod numerem telefonu 790 395 228 lub e-mailem warsztaty@artdecogroup.eu.


Projekt współfinansowany ze środków Biura Kultury m.st. Warszawy.
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca: Dzielnica Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit
Patroni medialni: TVP ABC, Radio Bajka, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, miastodzieci.pl, wawcity.pl, cowwilanowie.pl, Teraz Wilanów, edukacjamuzyczna.org, waw4free.pl
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński
Serdecznie zapraszamy!


Prowadzący warsztaty:

Dagna Sadkowska - skrzypce
Absolwentka Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Współtwórczyni i członek zespołu „Kwartludium”. Solistka i kameralistka.
Ma w swoim dorobku liczne wykonania i prawykonania dzieł współczesnych kompozytorów polskich i zagranicznych. Działa aktywnie na scenie muzyki improwizowanej, a także jako pedagog.
Od wielu lat prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Jest autorką „Internetowego zbioru zadań do muzyki współczesnej” oraz współtwórcą projektu „Muzyczne Obrazy w Zachęcie” realizowanego we współpracy z galerią Zachęta i warszawskim Gimnazjum Przymierza Rodzin nr 2. Stworzyła autorski program zajęć muzykoterapeutycznych.

Michal Górczyński – klarnet
Klarnecista, kompozytor, pedagog. Czynnie zajmuje się improwizacją i interpretacją muzyki współczesnej. Komponuje utwory na różne składy instrumentalne oraz muzykę do teatru (ok. 25 spektakli). Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych, audycji radiowych i filmów undergroundowych. Autor oryginalnych technik wykonawczych na klarnecie basowym.
Współpracuje z beatboxerem Patrykiem „Tik Takiem” Matelą. Współtworzy zespół „Kwartludium”, specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej.
Od 2013 roku realizuje projekt „muzyka do języków” tworząc autorską muzykę do języka jidisz (płyta wydana w „Multikulti”) i poezji japońskiej (premiera płyty w 2015 roku).

Małgorzata Kołcz - kontrabasistka, animatorka warsztatów
Ukończyła AM w Gdańsku oraz UAM w Poznaniu. Jako muzyk orkiestrowy występuje z zespołami kameralnymi i orkiestrami (MTM im. J. Kiepury, Warsaw Camerata, Polską Orkiestrą Radiową).
Jako kameralistka wykonuje również muzykę eksperymentalną i improwizowaną [Trillingen Duo].
Małgorzata Kołcz z powodzeniem łączy działalność muzyczną z pracą dedykowaną kulturze. Aktywnie działa na rzecz upowszechniania muzyki poważnej i jej twórców, projektując i organizując wydarzenia promujące kulturę wyższą (Warszawski Letni Festiwal Nowego Miasta, „Muzyczne Pejzaże Czesława Miłosza”, „Muzyka Słów Zbigniewa Herberta”, „Audio Stage”, „Muzyka współczesna nie gryzie“, „Opowiedz mi bajkę” „Via hominis, via caelestis”). Jest inicjatorką warsztatów improwizacji dla najmłodszych OPOWIEDZ MI BAJKĘ.

Jarosław Siwiński – kompozytor, animator warsztatów
Był członkiem Grupy MM, działającej na styku muzyki, teatru, tańca i sztuk wizualnych.
Poza muzyką „klasyczną“ komponuje ścieżki dźwiękowe do filmów animowanych i dokumentalnych, sztuk teatralnych i gier komputerowych. Jest też autorem kompozycji o otwartej strukturze, udostępnionych w internecie „Chopin Elements“ i „Strumienie“. Oba pozwalają na modyfikowanie utworów przez słuchacza na domowym komputerze.
Od wielu lat współpracuje z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu, na którego zamówienie skomponował blisko dwadzieścia utworów posługujących się językiem muzyki współczesnej, ale przeznaczonych dla dziecięcej publiczności.
Jego najnowsze utwory powstały dla nowojorskiego zespołu muzyki współczesnej „Bang on a Can“ oraz orkiestry tradycyjnych instrumentów chińskich „Forbidden City Chamber Orchestra“ w Pekinie.

Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Powstało w 1923 roku. Jest członkiem Międzynarodowego Towarzystwa Muzyki Współczesnej (ISCM), organizacji zrzeszającej ponad 40 państw, afiliowanej przy UNESCO. PTMW zajmuje się popularyzacją współczesnej twórczości kompozytorskiej, to najstarsze stowarzyszenie tego typu w Polsce. Jego członkami są wybitni kompozytorzy, wykonawcy, muzykolodzy oraz miłośnicy nowej muzyki. Współzałożycielem i pierwszym prezesem PTMW był Karol Szymanowski.


Organizacja:
Organizator: Polskie Towarzystwo Muzyki Współczesnej
Współfinansowanie: Miasto Stołeczne Warszawa
Współpraca: Dzielnica Wilanów, Centrum Kultury Wilanów, Art Deco Group, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Debit
Patroni medialni: TVP ABC, Radio Bajka, Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC, miastodzieci.pl, wawcity.pl, cowwilanowie.pl, Teraz Wilanów, edukacjamuzyczna.org, waw4free.pl
Kurator projektu: Małgorzata Kołcz
Koordynator projektu: Jarosław Siwiński

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Wilanów lub w kategoriach: warsztaty dla dzieci
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧