Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Camino do wnętrza siebie – współcześni "średniowieczni" pielgrzymi do Santiago de Compostela

Camino do wnętrza siebie – współcześni "średniowieczni" pielgrzymi do Santiago de Compostela
📅 Data: niedziela, 13 grudnia 2015

⌚ Godzina rozpoczęcia: 16:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Południk Zero ul. Wilcza 25 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Dante pisał, że są trzy miejsca do których pielgrzymują chrześcijanie: Jerozolima, Rzym i Santiago de Compostela. Tym co odróżnia Santiago od innych miejsc pielgrzymkowych jest znaczenie drogi. Jerozolima czy Rzym są miastami, które się nawiedza i zwiedza, ale sposób dotarcia – pieszo, konno czy statkiem, jest już sprawą drugorzędną. Zupełnie inaczej przedstawia się sprawa z Compostelą. Tutaj właśnie droga wiodąca do celu jest istotną wartością, a należyte przebycie tej drogi jest jednym z istotnych elementów pielgrzymki – być może właśnie dlatego Dante tylko idącym do Santiago przyznaje zaszczytne miano pielgrzymów.

Współcześnie mało kto wyrusza z progu własnego domu wzorem średniowiecznych pątników w Drogę św. Jakuba. Konia zastępuje rower, a zamiast iść 3500 km lecimy samolotem i jesteśmy na miejscu. Jednak są tacy pozytywni szaleńcy, którzy porywają się z motyką na słońce i idą kilka miesięcy, aby zameldować się w Santiago de Compostela. Zmagają się nie tylko ze słabościami fizycznymi, ale przede wszystkim z samym sobą, ponieważ Camino de Santiago, to droga do wnętrza siebie.
13 grudnia 2015 roku o godz. 16:00 w Południku Zero w Warszawie będzie okazja do spotkania z peregrinos locos, którzy wyruszyli z Polski na koniec średniowiecznego świata. Mowa o Kajetanie Sucheckim z Zabrza, Łukaszu Śledzieckim z Warszawy i Piotrze Bogdanowiczu z Rybnika.
Opowiedzą o tym, dlaczego spakowali się i opuścili dom na kilka miesięcy, co nimi kierowało, gdy wyruszali i czy motywacja zmieniała się wraz z przebytymi kilometrami, o logistyce, kosztach i bezpieczeństwie, o samotności i radości ze spotkania z ludźmi, o bezinteresownej ludzkiej pomocy i trudnych chwilach na szlaku świętego Jakuba.

Zapraszamy serdecznie w imieniu gości, Południk Zero, grupy Camino de Santiago Polska, Caminodelavida, Gdzie indziej, Gwałtownik, Kajetan Suchecki - Camino from Poland.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: spotkanie
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧