Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
reklama
reklama
Królewski uniwersytecki ogród botaniczny i jego losy – wykład prof. Marcina Zycha
Dorosłych zapraszamy na wykład prof. dr. hab. Marcina Zycha „W imperium Flory – królewski uniwersytecki ogród botaniczny i jego losy” o dziejach Ogrodu Botanicznego UW.
W 1818 roku, dzięki staraniom Komisji Rządowej i z woli cara Aleksandra I w północno-zachodniej części Łazienek Królewskich wydzielono przestrzeń na potrzeby ogrodu botanicznego Królewskiego Warszawskiego Uniwersytetu.
Za jego stworzenie odpowiadał prof. Michał Szubert – młody, doskonale wykształcony botanik, który „za jedyny [obrał] cel
w narodzie naszym naukę botaniki zaszczepić”. Nie był to pierwszy ogród botaniczny w Warszawie, ale jego ponad dwustuletnia historia ściśle splatała się z losami kraju – zarówno w czasach zaborów, jak i po odzyskaniu niepodległości.
𝗗𝗹𝗮 𝗸𝗼𝗴𝗼: dorośli
📅 𝗸𝗶𝗲𝗱𝘆: 5 sierpnia (wtorek)
⌚ 𝗴𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻𝗮: 17.00-18.00
🎟️ 𝘄𝘀𝘁𝗲̨𝗽 wolny
📍 𝗴𝗱𝘇𝗶𝗲: Pałac na Wyspie
Prowadzenie: prof. dr hab. Marcin Zych – botanik-ekolog roślin, biolog ewolucyjny, popularyzator nauki, profesor nauk ścisłych i przyrodniczych, dyrektor Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Studiował ekologię na Wydziale Biologii Uniwersytetu Warszawskiego i w School of Biological Sciences, University of Wales w Wielkiej Brytanii. Naukowo zajmuje się ekologią i biologią ewolucyjną roślin, ekologicznymi relacjami rośliny-zwierzęta-mikroorganizmy, biologią konserwatorską i edukacją przyrodniczą. Członek Państwowej Rady Ochrony Przyrody i Komitetu Biologii Organizmalnej PAN, laureat Medalu im. prof. Wł. Szafera przyznanego w 2022 przez Polskie Towarzystwo Botaniczne za wybitne osiągnięcia naukowe. Od 2019 r. kieruje Ogrodem Botanicznym UW.
To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach:
wykład
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie