Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Otwarty Jazdów: przyJazdówka - moc atrakcji na koniec wakacji

📅 Data: sobota, 31 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, osiedle Jazdów (pokaż na mapie)
   udostępnij tweetnij wykop


Moc atrakcji na koniec wakacji - zapraszamy na całodniową imprezę w sobotę 31.08!

***
Główna alejka - ul. Jazdów i wybrane, zamieszkane domki:

Jazdowisko czyli jedyna taka wyprzedaż garażowa w Warszawie

Mieszkańcy domków fińskich wystawią ze swoich strychów, komórek i garaży skarby zbierane w nich przez prawie siedemdziesiąt lat istnienia osiedla. Również organizacje pozarządowe działające w ramach inicjatywy Otwarty Jazdów zaprezentują na swoich posesjach własną twórczość, wraz z przeglądem prywatnych piwnic. Dlatego Jazdowisko jest idealną okazją do klimatycznego spaceru zielonymi alejkami i wnikliwego poznania tego urokliwego kawałka Warszawy. Przy okazji będzie można obkupić się w rzeczy, których nie znajdziecie nigdzie indziej!

Solec! kuchnio-kawiarnio-klubo-świetlica (Solec 44) pojawi się ze swoją sezonową, lokalną kuchnią, grami planszowymi i muzyczką!


***
Jazdów 3/18

UFA + poczytaj mi, siostro
14.00

na własnych zasadach? [w ramach przyJazdówki]

tragikomiczna gra, w której czasem zbierasz tylko ujemne punkty. przekonaj się, jak rozmaite osoby funkcjonują w systemie, na którego powstanie nie miały wpływu. zobacz, czy i jaki mają wybór. zagraj w życie i spróbuj wygrać.

Jazdów 3/18 - pierwszy domek od Parku Ujazdowskiego i Trasy Łazienkowskiej (z narożnym ogrodem)


***
Jazdów 3/20

Kibuc Warszawa

16:00 Warsztaty kulinarne "Współczesna kuchnia żydowska" prowadzi Beata Mintzberg. Warsztaty otwarte. Prosimy uczestników o przyniesienie swoich ulubionych ostrych noży i warzyw sezonowych

20:00 Opowieść i slajdowisko "Historyczne Kibuce" Natalia Bet i Michał Hawdala, czyli zakończenie szabatu. Ceremonię odprawi rabin Michael Schudrich.

21:00 Degustacja wytworów warsztatowych


***
Jazdów 7/30

Pracownia Letnia

12:00-17:00 - otwarty warsztat sitodruku - wydrukuj własnoręcznie koszulkę lub torbę "Otwartego Jazdowa" albo rowerowy wzór powstały podczas warsztatów "wlep rower!". Ponadto będzie funkcjonować serwis rowerowy, gdzie będzie można dokonać przeglądu. Przez cały dzień domek będzie otwarty w ramach Garażówki z targami rękodzieła i prac młodych artystów.


Kolektyw Odrobina Kultury zaprasza na Afrykańską Sobotę

15:00 – Kino Czterech Stron Bajek prezentuje “O Demonce, Kobiecie i Ptaku”
Po emisji bajki senegalskiej zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy przy robieniu masek.Do czego służą i jak się je robi? O tym dowiecie się w trakcie wspólnej zabawy prowadzący Martyna Majewska oraz Marcin Koźliński

16:00 - „Poszukiwanie nowego brzmienia” pokaz wideoklipów wraz komentarzem Przemysława Stępnia Dyrektora Festiwalu Filmów Afrykańskich Afrykamera


Wystawa "Afrykański oddech"
"Ekspozycja przedstawiająca afrykański 'oddech', czyli wycofanie się z Afryki biednej, smutnej oraz tragicznej,
a skupienie się na jej kolorach, radości i życiu, który tak usilnie dominuje w znakomitych zdjęciach zrealizowanych przez Afrykanów. To pewnego rodzaju wyjście z cienia w poszukiwaniu szczęścia, tak wszechobecnego w Afryce,
ale pomijanego w światowych mediach. "... oddech ..." wychodzi naprzeciw stereotypowi zacofanych Afrykanów i jest miejscem ich artystycznej wypowiedzi; kontrastuje ze sposobem pokazywania Czarnego Lądu z perspektywy zachodnich fotografów.

Wystawa jest swoistą repliką wystawy poplenerowej "Pisanie światłem", która odbyła się w centrum artystycznym Kuona Trust w Nairobi (Kenya) pod koniec ubiegłego roku."

Wystawa udostępniona przez Fundację TRAMPOLINA - Aktywna Strona Nadziei


***
Jazdów 8/2

WYMIENNIK DOBRZE ROKUJE [ŚWIĘTUJEMY 1. ROCZNICĘ]
W ostatni weekend wakacji będziemy świętować pierwsze urodziny największego w Polsce niekomercyjnego systemu wymiany. Wspólnie powołaliśmy do życia tę pocieszną kreaturę, więc świętujmy i cieszmy się razem! Zapraszamy wszystkich, tj. obecnych i przyszłych użytkowników oraz tych, którzy nie mają pojęcie czym jest Wymiennik, ale nie omieszkają się dowiedzieć.
Gdzie? Oczywiście w Części Wspólnej, czyli przyczółku Wymiennika w domku fińskim na ul. Jazdów 8/2.
Tym razem będziemy wymieniali się przede wszystkim spojrzeniami, uśmiechami, pomysłami i wspomnieniami

sobota, 31.08

17:00 - 19:00 Gry i zabawy
Dla większych, mniejszych, starszych i młodszych. W planach przeciąganie liny, badminton, frisbee i gry planszowe. Przyjdź pograć lub poprowadzić jakąś grę!

19:00 urodzinowy tort, świętowanie i jam session
Przynieś swój instrument i swoją łyżeczkę do jedzenia tortu!

niedziela, 1.09

17:00 Zrób to sam/a, zjedz to z innymi.
Każda osoba przynosi coś na wspólny stół, po czym bez skrępowania zjadamy co się da, w końcu wszyscy i wszystkie mamy pierwsze urodziny! Przynieście przekąski, dania, pogryzki, słodkości, przetwory, chleby, sałatki i wszystko, co Wam przyjdzie do głowy. Jeden ze stołów będzie wegański - zapraszamy do współtworzenia go!

19:00 Akustuczny koncert - Old Trees
Old Trees to folk punkowy projekt zakorzeniony w ideach weganizmu, głębokiej ekologii i eko-anarchizmu. Zapoczątkowany w 2011 r., występuje w różnych wcieleniach - czasami jest to sam Guilherme, czasami więcej osób. Świeżo po wydaniu płyty, zespół jest w pełnej gotowości do podróżowania i grania koncertów na ulicach, na skłotach i w lasach. Old Trees to projekt zarówno dla zakochanych, jak i złych na (post)przemysłową cywilizację, w której przyszło nam żyć.


***
"Ogród na pTAK!" Jazdów 10/6

15:00-18:00 Warsztaty realizacyjne – Projekt stół – grupa Bapago

Wstęp wolny. Podczas wydarzenia będziemy robić zbiórkę na realizację projektu, wszyscy chętni będą mieć szansę żeby się dorzucić.

Zapraszamy na kolejny etap warsztatów, podczas których zaprojektujemy i zbudujemy mobilny stół – miejski mebel, który będzie trafiał w najbardziej potrzebujące zmiany miejsca w Warszawie. Stół ma być pretekstem do organizowania przy nim spotkań, dyskusji, a te z kolei mają być początkiem wielkich zmian w przestrzeni publicznej miasta.
Podczas etapu pierwszego razem z uczestnikami ustaliliśmy kwestie wyglądu mebla, jego mobilności i mechanizmu działania. Stworzyliśmy bazę pomysłów i miejsc, do których warto zwrócić się o pomoc. W etapie II dopracujemy szczegóły projektu i rozpoczniemy budowę!

Cały dzień:
- stoisko garażówki oraz stoisko link gdzie można zaopatrzyć się we wszystkie artykuły potrzebne ptakom z naszej okolicy.
- koc planszowy gier przyrodniczych
- koc atrakcji plastycznych- ptaki malowane, rysowane, wycinane i składane z papieru
- stolik eksperta- odpowiemy na wszystkie pytania dotyczące ptaków w mieście i ogrodzie.
- towrzenie stółu ogrodowego z odpadów.
Warsztaty i pokazy
14-15 Warsztat - tworzenie duzej wieży dla małych owadów czyli jak pomóc pożytecznym stworzeniom w naszym ogrodzie.
16-18 Warsztat - składanie budek dla ptaków i ich wieszanie na terenie osiedla.
18 - Pokaz ptasiej dobranocki wyświetlanej za pomocą projektora ,,Ania’’- bajka o kruku i ,,Jak wróbelek elemelek był proszony na wesele’’.
19 - tylko dla dorosłych- „Jak to robią ptaki” prezentacja multimedialna dotycząca życia erotycznego ptaków. Po prezentacji głos zabierze Grupa Edukatorów Seksualnych Ponton.


***
DizajnSkłaD Jazdów 10/8

godzina 12.00 - 19.00 przy placu obok domku - Piknik Designu - prezentacja połączona ze sprzedażą prac przez Polskich projektantów w ogrodzie.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: festiwal


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę