Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym: - ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo, - najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)
🎃 Wszystkich miłośników nocy zapraszamy na kolejną edycję strasznie fajnego wydarzenia, czyli przyrodniczej, alternatywnej wersji halloween #wKamieniu!
🕷️ W sobotni wieczór poznamy nocne życie nadwiślańskiej przyrody. Oswoimy pająki i dowiemy się kto nie śpi nocą! Poobserwujemy gwiazdy oraz pójdziemy na fascynujący spacer zmysłów. Pasjonatów fotografii zapraszamy na nocne warsztaty malowania światłem.
🦇 PROGRAM
𝟏𝟖:𝟎𝟎 -𝟏𝟗:𝟎𝟎 Lampiony upcyklingowe - warsztat kreatywny
Wykorzystując szklane słoiki, suszone rośliny, wycinanki, jesienne liście, sznurki i wstążki razem z prowadzącą Aleksandrą Pajdowską stworzymy unikalne lampiony, które będziecie mogli zabrać ze sobą na nocny spacer sensoryczny oraz do domu. Zapraszamy do udziału dzieci i dorosłych.
𝟏𝟖:𝟎𝟎 - 𝟐𝟎:𝟎𝟎 "Kto nocą nie śpi?" – giga gra planszowa
Zapraszamy dzieci i młodzież do wspólnej zabawy ruchowej i rozwiazywania zadań. Rzuć kostką, zrób zadanie, rozpoznaj dźwięk. Gra będzie podzielona na 8 tur po 5 uczestników. Prowadząca Magdalena Stec-Turowicz wprowadzi Was w tajniki gry.
Wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe przypinki a zwycięscy każdej tury nagrodę rzeczową.
𝟏𝟖:𝟎𝟎 - 𝟏𝟗:𝟎𝟎 i 𝟐𝟎:𝟎𝟎 - 𝟐𝟏:𝟎𝟎 Pajęczy warsztat kreatywny
Zrób z nami swojego pająka.
Wspólnie z Drużyną Kamienia zanurzymy się w pajęczy świat. Stworzymy pająki upcyklingowe oraz ludowe.
Do kreatywnej twórczości zapraszamy wszystkich.
𝟏𝟗:𝟎𝟎 - 𝟐𝟎:𝟎𝟎 Spotkanie z nocnymi zwierzętami "Sowy i spółka" - prelekcja prowadzona przez Łukasza Bożyckiego
Fascynująca prelekcja o życiu nocnego ptactwa, w szczególności sów. Poznamy zwyczaje i posłuchamy odgłosów tych wyjątkowych ptaków. Niewątpliwą atrakcją będzie prezentacja fizycznych eksponatów - pióra, wypluwki - oraz interaktywne konkursy. Zapraszamy wszystkich chętnych.
Łukasz Bożycki - doktor nauk przyrodniczych, fotograf, dziennikarz, autor programów przyrodniczych, scenarzysta. Autor, prowadzący i scenarzysta serialu dokumentalnego w TVP1 pt. "Przyrodnik na Tropie" oraz programu edukacyjnego GDOŚ pt. "Inwazja obcych".
𝟏𝟗:𝟎𝟎 - 𝟐𝟎:𝟎𝟎 "Malowanie światłem" - plener fotograficzny prowadzony przez Grzegorza Jurkowskiego
Mini warsztat fotograficzny dla pasjonatów nowych technik zabawy ze światłem. Poznamy podstawy robienia zdjęć po zmroku
i operowania światłem. Stworzymy nowatorskie fotografie dzięki wydłużonej ekspozycji migawki.
Warsztaty dla dorosłych i młodzieży 13+.
𝟐𝟎:𝟎𝟎 - 𝟐𝟏:𝟎𝟎 "Nocą nad Wisłą" – wieczorny spacer sensoryczny
Razem z edukatorkami przyrodniczymi Kają Nowakowską i Małgorzatą Ruszkowska z Mead Ladies odkryjemy nadwiślańskie tajemnice. Zapraszamy młodzież i dorosłych oraz dzieci 10+ z pełnoletnim opiekunem. W ramach działania odbędą się dwa półgodzinne spacery:
- o godz. 𝟐𝟎:𝟎𝟎 - zabierzemy Was na spacer edukacyjny - zgłębimy wiedzę o życiu nocnych zwierząt, ich zwyczajach, spróbujemy rozpoznać dźwięki napotkane podczas wędrówki
- o godz. 𝟐𝟎:3𝟎 - podczas spaceru relaksacyjnego skupimy się na wrażeniach sensorycznych używając zmysłu słuchu, węchu
i dotyku; podczas spaceru przez łąki i nadwiślańskie zarośla będziemy nadsłuchiwać odgłosów nocy: szumu wody, trzasku gałęzi; zatrzymamy się, zamkniemy oczy by poczuć zapach mokrej ziemi, chłód powietrza, dotkniemy kory drzew
𝟐𝟎:𝟎𝟎 - 𝟐𝟐:𝟎𝟎 "Gwiazdy nad Warszawą" – pokaz astronomiczny prowadzony przez Tomasza Zwolińskiego - prezesa warszawskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Miłośników Astronomii, astrofotografa
Poznamy świat niedostępny dla zwykłego "ziemskiego" mieszkańca - tajemnice i ciekawostki kosmosu.
Poobserwujemy nocne niebo w towarzystwie wykwalifikowanego astronoma, który opowie o widocznych na niebie ciałach niebieskich oraz nauczy nas jak posługiwać się teleskopem.
Jeśli pogoda będzie kapryśna będziemy obserwować przez teleskop okolicę i panoramę Warszawy, zobaczymy ekspozycję druków 3D ciał niebieskich oraz wystawę meteorytów.
👧 DLA KOGO
Osoby nieletnie mogą uczestniczyć w wydarzeniu wyłącznie pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych.
reklama
Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie