Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wernisaż wystawy Aleksandy Gisge-Daleckiej - "Moje Imponderabilia"

Wernisaż wystawy Aleksandy Gisge-Daleckiej - "Moje Imponderabilia"
📅 Data: czwartek, 14 stycznia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 22:00

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ, ArtBistro Stalowa52 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Profesor Jerzy Bralczyk, językoznawca definiuje sens słowa Imponderabilie:
„to rzeczy i sprawy trudne do uchwycenia, nie dające się obliczyć ani zmierzyć — ale wywierające wpływ na nas i nasze działania np. wyznawane wartości, a także przekonania i uprzedzenia. W sferze imponderabiliów leżą często sprawy, o których mówić nie potrafimy lub nie chcemy — gdy je tak nazwiemy, nikt się nie będzie o nie dopytywał.”
Praca z tkaniną składa się z nieuchwytnych szczegółów o bardzo istotnym znaczeniu. Siła z jaką naciągniemy nić w splocie, złączymy nitki nerwowym ruchem czy poprowadzimy węzeł wolno i delikatnie. Ruchy naszych rąk, sprawność palców, nabyta prawie automatyczna warsztatowa umiejętność. Imponderabilia czyli trudne do opisania etapy tworzenia medium jakim jest tkanina unikatowa. Taniec szydła z włóknem, przepychanki osnowy i wątku – wszystko uzależnione od emocji i wyobraźni.
Wielowymiarowość powstającej materii pozwala na eksperymenty z zastosowaniem w innych od tradycyjnych kompozycjach. Prace, które powstały na przełomie 2013-2015 odbiegają od standardowego pojęcia zastosowania dzianiny – są rzeźbiarskie, architektoniczne i bardzo dynamiczne. Wyolbrzymianie, zmienianie proporcji, nacisk na uzyskiwanie silnie zaznaczonego kształtu, formy organiczne i nietypowe rozwiązania konstrukcyjne pozwoliły na inne spojrzenie na materiał dotykowy, jakim jest dziana tkanina. Zależało mi na ukazaniu możliwości szeregu faktur i wzorów umiejscowionych na różnych kształtach i powierzchniach. Tkanina pełniąc rolę odkrywczą przyobleka formy nadając im inny wymiar. Jej zasadnicze cechy, czyli chropawość, miękkość, ciepło, przytulność nadały charakter przestrzeni, w którą została wkomponowana.

ALEKSANDRA GISGES-DALECKA
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych we Wrocławiu - specjalność: tkanina artystyczna.
Dyplom pod kierunkiem Pani prof. zw. dr hab. Ewy Marii Poradowskiej – Werszler
Ukończyła również Politechnikę Szczecińską o kierunku inżynieria materiałowa. Absolwentka Szkół Artystycznych Top-Art , na których ukończyła kierunki: animator kultury i wyroby unikatowe.
Członek Polskiego Związku Artystów Plastyków.
Plastyk, projektant artystycznej odzieży, reżyser sztuk teatralnych, animator kultury, organizator eventów, koncertów, konferencji, pokazów mody, scenograf i scenarzysta. Człowiek – orkiestra, który marzenia przekuwa w rzeczywistość, czerpie energię z działania i współpracy z ludźmi podobnie zakręconymi na punkcie nowych wyzwań.
Inspiracje do swoich prac czerpie z życia codziennego, podróży, spotkanych na swojej drodze życiowej ludzi.
Zajmuje się malarstwem na jedwabiu, projektuje unikatową odzież, biżuterię. Pracuje z tkaniną artystyczną i wytwarza wyroby z dzianiny.
Poszukuje ciągle nowych technik rozwiązań artystycznych, bawi się konwencją i artystycznym wyrazem.
W zabieganym świecie, jaki nas otacza filtruje dobre emocje i oddaje je w swoich wyrobach.
Każda praca jest unikatową formą zatrzymanej chwili, zdystansowanym do codzienności elementem poprawienia nastroju.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧