Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Muzyczny Spacer Ulicami Nowej Pragi

📅 Data: sobota, 31 sierpnia 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 16:30

📌 Miejsce: Warszawa - Praga Północ
   udostępnij tweetnij wykop


Muzyczny Spacer Ulicami Nowej Pragi
TRASA: skwer między blokami Bródnowska 4 i Bródnowska 6/12 --> ul.Bródnowska --> ul. Szwedzka --> ul. Strzelecka (przejście przez podwórko przy ul. Strzeleckiej 28 do ul. Stalowej) --> ul. Stalowa --> ul. Środkowa --> ul. Strzelecka --> ul. Konopacka --> ul. 11 listopada --> FINAŁOWY KONCERT godz. 19:00 - podwórko przy ul. 11 listopada 22.

Muzyczny Spacer polega na przejściu grającego zespołu ulicami Warszawy. Uczestnicy tworzą roztańczony pochód, który muzycy prowadzą wyznaczoną trasą. W tym roku gośćmi Spaceru będzie zespół Tzigunz Fanfara Awantura– niezwykle żywiołowa orkiestra dęta z Poznania. Wraz z przewodnikiem – Benjaminem Copem – Anglikiem mieszkającym w Warszawie i żywo zainteresowanym jej wielokulturowymi tradycjami antropologiem miejskim, poprowadzą nas przez stolicę śladami żydowskimi.

W sobotę przeniesiemy się na Prawy brzeg Wisły, a dokładnie na ulice Nowej Pragi, która powstała w latach 60. XIX wieku. Rozwijała się bardzo prężnie dzięki między innymi Żydom, którzy dosyć szybko zaczęli się tu osiedlać, pracować i tworzyć społeczność.Była tu gmina żydowska oraz synagoga, o której mało kto pamięta. W miejscu jej istnienia rozpoczniemy Muzyczny Spacer. Nie jest to żaden charakterystyczny punkt. Nie ma tu nawet strzępu informacji na jej temat. Spotkamy się pomiędzy dwoma zwykłymi blokami i choć na chwilę postawimy pomnik przeszłości. W dalszej części trasy będziemy odkrywać różne punkty związane z żydowską społecznością, niegdyś tu mieszkającą. Wskażemy gdzie mieściła się rytualna mykwa, domy modlitwy oraz jedne z najstarszych budynków Warszawy. A to wszystko wśród niezwykłej różnorodności architektonicznej, gdzie współistnieją oryginalne hale fabryczne z XIX wieku, kamienice proszące się o renowację, puste place po tych, które się nie doczekały, peerelowskie bloki i nowe apartamentowce. Finałowy koncert kapeli Tzigunz Fanfara Awantura, która poprowadzi Spacer, odbędzie się w kulturalno-klubowym zagłębiu Pragi Północ – w podwórku przy ul. 11 listopada 22. Zapraszamy!

Tsigunz Fanfara Avantura (Polska)
Skład zespołu: Michai Andżelo (saksofon altowy), Zlatko Fetisz (saksofon barytonowy), kapelmistrz, Fanfara Mordulec (trąbka), Szlomo Svinic (trąbka, sakshorn barytonowy), Mahala Melechovic Rai (klarnet, klarnet basowy), Don Tubescu (tuba), Chleb Chlebarov (bateria).

Pod dźwięcznie brzmiącymi pseudonimami kryją się polscy muzycy, wywodzący się ze środowiska muzyki improwizowanej, alternatywnej i jazzu. Zafascynowani tradycyjnymi fanfarami weselno-pogrzebowymi, postanowili wykorzystać formułę bałkańskiej orkiestry dętej, jako punkt wyjścia do realizacji własnej wizji muzyki, przenieść na polski grunt i przefiltrować przez zdobyte doświadczenie, wzbogacając słowiańską melodyką, elementami nowoczesnego jazzu i muzyki klezmerskiej. Inspiracji szukają głównie w tradycyjnych melodiach z Bałkanów, Turcji, Bliskiego Wschodu i Indii, ale także w muzyce sefardyjskiej i polskiej muzyce ludowej. Tsigunz Fanfara Avantura to z całą pewnością jedyny taki zespół na polskiej scenie muzycznej, to siedmioosobowa orkiestra dęta, eksperymentująca zestawieniem ryczącej sekcji dętej z silną, nowoczesną sekcją rytmiczną. Każdy ich występ to energetyczne, awanturnicze show, pełne interakcji z publicznością, dalekie od stereotypowych koncertów muzyki etno czy folk. Koncert plenerowy, podwórko na ul. 11 listopada 22

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Praga Północ lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę