Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Listy do Skręcipitki

Listy do Skręcipitki
📅 Data: środa, 16 marca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży nr XXXI (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Listy do Skręcipitki to spektakl, który powstał na kanwie korespondencji Antoniego Adamskiego do żony Leokadii Karoliny z Przybytkowskich Adamskiej, jaką małżeństwo wymieniało się w latach 1913-1918. W tym czasie Adamski przebywał z dala od rodziny, w sanatorium położonym na terenie Baszkirii za Uralem, gdzie leczył się na gruźlicę. Jego żona została w Polsce. Listy są zapisem dni, jakie Antoni spędzał z dala od rodziny, świadectwem emocji oraz miłości i tęsknoty do Ojczyzny. Monodram jest przedstawieniem anegdot z sanatorium, wesołych, a czasem nawet i dramatycznych sytuacji, jakie spotkały Adamskiego. Zawiera refleksję na temat życia w dwóch kulturach – polskiej i rosyjskiej.

W roli Anatoleńka występuje Zacharjasz Muszyński. Studiował muzykologię w Instytucie im. Adama Mickiewicza w Sanoku i śpiew operowy na wydziale wokalno-aktorskim Akademii Muzycznej w Łodzi. Zagrał w filmach W ciemności, Generał Nil, Mała Moskwa, W ukryciu i Żywie Biełaruś.

Reżyserem „Listów do Skręcipitki” jest Małgorzata Szyszka, absolwentka Wydziału Wiedzy o Teatrze Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, gdzie uzyskała dyplom reżysera oraz Papieskiego Wydziału Teologicznego im. Jana Chrzciciela. Wyreżyserowała takie filmy jak: Śadami Herberta po Lwowie, Śladami Dostojewskiego po St. Petersburgu, Ukraińska Dumka Fryderyka Chopina, Beryszońskim Szlakiem Fryderyka Chopina, Tropami Grotowskiego po Meksyku: Amecameca i Nie zatrzymujcie się …

Scenariusz do Listów do Skręcipitki napisała Małgorzata Karolina-Piekarska, która znana jest jako dziennikarka prasowa i telewizyjna, pisarka, autorka książek dla dzieci. Jej twórczość, zarówno literacka jak i filmowa, honorowana była nagrodami i wyróżnieniami. Wyreżyserowała również filmy Kto ty jesteś oraz Kto dziś pamięta o Kolumbach.

Wstęp wolny, rejestracja uczestnictwa na stronie link w zakładce kalendarz.
Rejestracja rusza 1 marca.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę