Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa prac Elżbiety Barbary Pawłowskiej "SCENOGRAFIA"

Wystawa prac Elżbiety Barbary Pawłowskiej "SCENOGRAFIA"
📅 Data rozpoczęcia: piątek, 26 lutego 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📅 Data zakończenia: poniedziałek, 28 marca 2016

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej, Stara Prochownia, Boleść 2 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


„Wyobraźnia Elżbiety Pawłowskiej zawsze odwołuje się do konkretu, sięga do tego co niezbędne na scenie. Prawda teatru wyzwala się tu z całą mocą na styku realności i wyobraźni. Konieczności wprowadzania elementów wziętych bezpośrednio z życia towarzyszy jednocześnie traktowanie form plastycznych w sposób bardzo świadomy. Dialog rozgrywa się między przedmiotem, a kształtem, strukturą, barwą i materią. Sprężenie i zintensyfikowanie tych elementów stanowi o pełnym wyrazie tej scenografii. Dla tej tak budowanej scenografii jest więc bardzo charakterystyczne dążenie do każdorazowego przełamywania konwencji, dlatego trudno poddaje się jakiejkolwiek kwalifikacji. Ta właśnie otwartość na płynące z zewnątrz zjawiska powoduje nawarstwianie się znaczeń i skojarzeń.”
JERZY GRZEGORZEWSKI reżyser i scenograf

Elżbieta Pawłowska pracuje jako adiunkt. W latach 2011/12 – Wydział Filmu i Fotografii WSSiP w Łodzi. Wydział Sztuka Mediów i Scenografii ASP w Warszawie. 2011/12. Dziekan Wydziału Grafiki i Nowych Mediów, Kierownik Katedry Malarstwa w Europejskiej Akademii Sztuk 2012/13. Od 2013 wykłada Komunikację Medialną – Rynek Wirtualny w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim. Dwukrotna stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. W 1992 stypendium artystyczne za całokształt twórczości Bundesministerium fur Unterricht, Kunst und Kultur w Wiedniu.

Osią jej twórczości jest malarstwo. Dorobek artystyczny Elżbiety Pawłowskiej obejmuje obrazy klasyczne i cyfrowe, rysunki, grafiki w technikach metalu, autorską grafikę eksperymentalną, monotypie, teksty krytyczne i teksty poetyckie. Projektowała również scenografię i kostiumy w teatrach polskich.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧