Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Pokazy filmów Krzysztofa Kieślowskiego w 20 rocznicę śmierci

📅 Data: niedziela, 13 marca 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Kino Kultura, Krakowskie Przedmieście 21/23 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


13.03. (niedziela) pokażemy 2 filmy fabularne i 4 dokumentalne Krzysztofa Kieślowskiego w 20 rocznicę śmierci reżysera. Pokazy odbywać się będą w sali Kultura. WSTĘP WOLNY!

20. ROCZNICA ŚMIERCI KRZYSZTOFA KIEŚLOWSKIEGO:

12:00
„Personel” 66 min. 1975 fabularny/tv reż. Krzysztof Kieślowski
Świat ludzi anonimowych w swej pracy - krawców teatralnych, malarzy, modelarzy. Wykonują zadania bardzo ważne dla funkcjonowania teatru, ale pozostają w cieniu gwiazd sceny. Nie brak wśród nich bogatych i wyrazistych osobowości, identyfikujących się ze swoją pracą, pełnych poświęcenia. Jednak specyfika teatru jako miejsca prac rodzi szczególne napięcia i konflikty środowiskowe. Tak naprawdę to nie tylko ludzie zasiadający na widowni niewiele wiedzą o pracy szarych pracowników technicznych, często nie doceniają jej także artyści.

13:15
„Spokój” 81 min. 1976 fabularny/tv reż. Krzysztof Kieślowski
Głównym bohaterem "Spokoju" jest Antoni Gralak - robotnik z kryminalną przeszłością, rewelacyjnie grany przez Jerzego Stuhra. Po wyjściu z więzienia Gralak przekonuje się, że nie ma już dlań miejsca w rodzinie. Nie jest też nim zainteresowana dawna narzeczona. Próbując odnaleźć się na nowo w życiu, zatrudnia się na budowie. Nawiązuje też kontakt z dziewczyną, która okazała mu serce, gdy był jeszcze więźniem. Znajomość z nią niebawem przerodzi się w uczucie. Jego ukoronowaniem będzie małżeństwo i dziecko. Wydaje się, że życie Antoniego wreszcie się poukładało i nabrało sensu. I właśnie wtedy nad jego głową zaczynają gromadzić się czarne chmury.

14:45
„Robotnicy 1971: nic o nas bez nas” 47 min. dokumentalny reż. Krzysztof Kieślowski i Tomasz Zygadło
Próba spojrzenia na polskich robotników początku lat siedemdziesiątych, ich codzienne problemy i troski. Po grudniowym proteście 1970 roku miejsce skompromitowanej ekipy zajął Edward Gierek i jego towarzysze, obiecujący ''nową Polskę''. Robotnicy pozostają jednak krytyczni, nieufni, nadal skorzy do buntu. Oryginalna wersja filmu nie została nigdy publicznie pokazana. Po cięciach i przemontowaniu - przy sprzeciwie autorów - powstała wersja zatytułowana ''Gospodarze'', która miała emisję w telewizji.

15:45
„Z punktu widzenia nocnego portiera” 16 min. 1977 dokumentalny reż. Krzysztof Kieślowski
Portret fabrycznego strażnika, fanatyka dyscypliny, człowieka o niemalże faszystowskich poglądach, który pragnie totalnej kontroli.

„Gadające głowy” 18 min. 1980 dokumentalny reż. Krzysztof Kieślowski
Wywiady z Polakami. Ludzie w różnym wieku i różnych zawodów odpowiadają na pytania kim są i czego pragną. Chcą podobnych wartości: wolności, sprawiedliwości, demokracji. Oglądamy ludzi myślących uczciwie, ''łączących się ku dobremu'', jak mówi jedna z wypowiadających się osób.

„Siedem kobiet w różnym wieku” 15 min. 1978 dokumentalny reż. Krzysztof Kieślowski
Subtelne szkice do portretu siedmiu kobiet, tancerek w wieku od kilku do kilkudziesięciu lat.

WSTĘP WOLNY!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: film
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧