Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Konferencja: PO CO NAM TA EKONOMIA? Czyli jak skutecznie jej uczyć

Konferencja: PO CO NAM TA EKONOMIA? Czyli jak skutecznie jej uczyć
📅 Data: piątek, 22 kwietnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 9:15

📌 Miejsce: Warszawa - Mokotów, Szkoła Główna Handlowa (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszamy do udziału w bezpłatnej konferencji dla nauczycieli historii i społeczeństwa, wiedzy o społeczeństwie, podstaw przedsiębiorczości i ekonomii w praktyce.

Data: 22 kwietnia 2016r. (piątek) godz. 10.00-16.00
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, al. Niepodległości 162, budynek główny, Aula VII

NA WYDARZENIE OBOWIĄZUJE REJESTRACJA PRZEZ FORMULARZ NA STRONIE FOR (link do wydarzenia poniżej).
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Forum Obywatelskiego Rozwoju wraz z Bankiem Zachodnim WBK mają przyjemność zaprosić nauczycieli na kolejne spotkanie ze znakomitymi ekonomistami oraz specjalistami w dziedzinie innowacyjnego nauczania ekonomii w szkołach.
Konferencje, które odbyły się w poprzednich latach: „Innowacyjne metody nauczania ekonomii w szkołach” i „Edukacja ekonomiczna w XXI wieku”, cieszyły się dużym zainteresowaniem m.in. nauczycieli, dyrektorów szkół i metodyków. Wierzymy, że tegoroczne wydarzenie pozwoli na spotkanie i dyskusję, w szerokim gronie, na temat edukacji oraz nauczania ekonomii.

Ze względu na przystępną treść oraz różnorodne ćwiczenia, opracowane przez nas materiały cieszą się rosnącą popularnością oraz uznaniem zarówno wśród nauczycieli, jak i uczniów. Współpracujący z nami metodycy dołożyli wszelkich starań, aby przedstawiane na lekcjach zagadnienia społeczno-gospodarcze interesowały, a na pewno nie były nudne.

Tegoroczna konferencja pt. „Po co nam ta ekonomia? Czyli jak skutecznie jej uczyć” odbędzie się w piątek 22 kwietnia 2016 roku w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie przy al. Niepodległości 162 w Auli VII.
Organizatorem wydarzenia jest Forum Obywatelskiego Rozwoju, a Ośrodek Rozwoju Edukacji objął nad nim honorowy patronat.

PLAN WYDARZENIA:

9.00 - 10.00 Rejestracja

10.00 - 10.15 Powitanie i rozpoczęcie konferencji
Agata Stremecka, prezes FOR
prof. dr hab. Tomasz Szapiro, rektor SGH

10.15 – 10.55 „Podejścia do edukacji ekonomicznej w Polsce”
Marcin Piasecki, dziennikarz - moderator
Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR
Krystyna Brząkalik, metodyk
prof. Ewelina Nojszewska, wykładowca w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie

10.55 – 11.30 Dyskusja
11.30 – 11.45 Przerwa kawowa

11.45 – 12.45 „O komiksach i innowacjach w edukacji ekonomicznej”
Jakub Przeździecki, koordynator projektów FOR
Barbara Czepik, doradca metodyczny, WCIES

12.45 – 13.00 Dyskusja
13.00 - 13.30 Przerwa obiadowa

13.30 – 14.30 „Gry ekonomiczne – od teorii do praktyki”
Katarzyna Teter i Teresa Notz z Banku Zachodniego WBK
dr Magdalena Cicharska, SGH

14.30 – 14.45 Dyskusja
14.45 – 15.00 Przerwa kawowa

15.00 – 15.40 „Stan edukacji ekonomicznej w Polsce”
prof. Leszek Balcerowicz

15.40 – 16.00 Dyskusja
16.00 Zakończenie

Konferencja składać się będzie z czterech paneli tematycznych. Rozpoczniemy od panelu dyskusyjnego „Podejścia do edukacji ekonomicznej w Polsce”. Debata będzie miała na celu zmierzenie się z pytaniem "Po co nam ta Ekonomia?" i jak skutecznie jej nauczać. Każdy z ekspertów przedstawi swoje spostrzeżenia związane z nauczaniem ekonomii oraz zaprezentuje swoje rekomendacje. Moderatorem będzie dziennikarz Marcin Piasecki, zaś w loży ekspertów zasiądą: Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR, Krystyna Brząkalik, metodyk, prof. Ewelina Nojszewska - autorka podręczników ekonomicznych i wykładowczyni w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W ramach konferencji przewidujemy również dwie serie warsztatowe. Pierwszą, zatytułowaną„O komiksach i innowacjach w edukacji ekonomicznej”, poprowadzą: Barbara Czepik, doradca metodyczny m.st. Warszawy w zakresie wiedzy o społeczeństwie z Warszawskiego Centrum Innowacji Ekonomiczno-Społecznych i Szkoleń oraz Jakub Przeździecki, koordynator projektów FOR. Podczas tego panelu zaprezentowane zostaną nowoczesne metody nauczania ekonomii i podstaw przedsiębiorczości ze szczególnym uwzględnieniem wiodącego projektu edukacyjnego Forum Obywatelskiego Rozwoju – „Komiksów Ekonomicznych”.

Panel „Gry ekonomiczne – od teorii do praktyki” przedstawi kolejną alternatywę w nauce ekonomii – coraz popularniejsze gry uczące zasad rządzących ekonomią. Zostaną one zaprezentowane przez: Katarzynę Teter i Teresę Notz z Banku Zachodniego WBK. W dalszej części dr Magdalena Cicharska ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie ujawni tajemnice rozpowszechnionej na całym świecie gry planszowej o zarządzaniu kapitałem – Cash Flow.

Zwieńczeniem konferencji będzie wykład prof. Leszka Balcerowicza, który oceni stan edukacji ekonomicznej w Polsce. Omówiona zostanie ewolucja nauczania ekonomii w polskich szkołach z punktu widzenia ekonomisty i wykładowcy, co pokaże nauczycielom jak jeszcze skuteczniej pogłębiać wiedzę i zainteresowanie młodzieży ekonomią.

Konferencja jest częścią VII edycji projektu edukacyjnego „Komiksy Ekonomiczne”. Celem konkursu jest propagowanie edukacji ekonomicznej oraz zwiększanie świadomości obywatelskiej wśród uczniów gimnazjów i liceów. Na podstawie nadesłanych prac, FOR wydaje specjalny album zawierający wybrane komiksy ekonomiczne wraz ze scenariuszami lekcji dla nauczycieli, które można zamawiać poprzez formularz na stronie wydarzenia (link poniżej).

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Mokotów lub w kategoriach: wykład
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧