Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Zobacz II linię metra - zwiedzanie budowanych stacji metra

Zobacz II linię metra - zwiedzanie budowanych stacji metra

reklama
📅 Data: sobota, 21 września 2013

⏰ Godzina rozpoczęcia: 9:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście
   udostępnij tweetnij wykop


21 września będzie dniem otwartym na placach budów stacji centralnego odcinka II linii metra Rondo ONZ i Stadion Narodowy. Wycieczka do podziemnego miasta zorganizowana przez Miasto Stołeczne Warszawa i Metro Warszawskie jest jedną z atrakcji tegorocznych Dni Transportu Publicznego.

Stacje będą otwarte dla zwiedzających w godz. 9.00 - 18.00. Goście będą się poruszali w 30 osobowych grupach z przewodnikami, którzy w specjalnie przygotowanych punktach widokowych opowiedzą o budowie podziemnej kolejki. Na stacji Rondo ONZ zwiedzający przejdą korytarzami pod rondem i zejdą na peron pasażerski, zobaczą strop eliptyczny i tunele, którymi będą jeździły nowe pociągi Inspiro. Z kolei na stacji Stadion Narodowy wycieczki przejdą antresolą na pierwszym podziemnym poziomie stacji i obejrzą niezwykłe, przypominające potężne drzewa słupy podtrzymujące strop. Ciekawostką na pewno będzie peron przygotowany do rozbudowy sieci metra w kierunku Gocławia.

21 września zapraszamy także do Punktu Informacyjnego budowy centralnego odcinka II linii metra przy ul. Marszałkowskiej 105, w okolicy skrzyżowania ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej. Od godz. 11.00 do 17.00 czekają niezapomniane atrakcje. Będzie można uzyskać szczegółowe informacje dotyczące budowy centralnego odcinka II linii metra, zobaczyć zdjęcia z placów budowy, poznać technologię drążenia tuneli oraz obejrzeć z bliska model tarczy TBM. Wyświetlane będą filmy z tras wycieczek po budowanych stacjach Rondo ONZ oraz Stadion Narodowy. Obecny będzie tłumacz języka migowego.

Dzieci zapraszamy do udziału w warsztatach plastyczno-technicznych, zajęciach interaktywnych oraz konkursach:
- „Bezpieczeństwo w metrze” - spotkanie z pracownikiem Służby Ochrony Metra i psem patrolowym – godz. 12.30 – 13.30.
- „Budujemy metro” – gry, zabawy oraz warsztaty plastyczno-techniczne – godz. 13.30 – 14.30 oraz godz. 15.30 – 16.30.
Zabawy przygotowane przez Kluby Mam


Zasady uczestnictwa w dniu otwartym

W wycieczkach na budowę stacji metra mogą uczestniczyć tylko osoby pełnoletnie. Nie mogą w nich uczestniczyć osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się. Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój:
- obuwie typu traperki – twarda, płaska podeszwa, zabudowany przód;
- długie spodnie;
- kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Obuwie sportowe z miękką podeszwą, obuwie na obcasie lub odkryte, sukienki, spódnice, krótkie spodenki nie będą akceptowane. Bezpośrednio przed wejściem na plac budowy każdy z uczestników zobowiązany będzie poddać się kontroli służb BHP. Inspektor BHP ma prawo odmówić wstępu na budowę osobie, której stan wskazuje na spożycie alkoholu lub środków odurzających, bądź jej strój nie jest zgodny z wymaganiami.

Przed wejściem na teren budowy uczestnik proszony będzie o okazanie organizatorowi wydrukowanego zaproszenia oraz o podpisanie Regulaminu pobytu gości na terenie budowy (pełna treść regulaminu tutaj). Prosimy o punktualne przybycie, osoby spóźnione nie zostaną wpuszczone na teren budowy.


Zgłoszenia uczestników

Zapisy na zwiedzanie stacji Rondo ONZ oraz stacji Stadion Narodowy w ramach dni otwartych na placach budowy centralnego odcinka II linii metra prowadzi Metro Warszawskie Sp. z o.o. Rejestracja uczestników rozpocznie się w dniu 17 września i będzie trwała do wyczerpania miejsc. Liczba zaproszeń jest ograniczona. Organizator zastrzega sobie prawo do wyznaczenia godziny zwiedzania.

Zainteresowani mogą wybrać do zwiedzenia tylko jeden plac budowy oraz zgłosić maksymalnie jedną osobę towarzyszącą (zgłoszenia więcej niż dwóch osób nie będą uwzględniane).

Na terenie budowy zwiedzający będą się poruszali w zorganizowanych grupach z przewodnikiem. Maksymalna liczebność grupy to 30 osób. Przewidywany czas przejścia trasy to 45 min.

Imienne zaproszenie z godziną rozpoczęcia zwiedzania, przesłane zostanie drogą elektroniczną przez Metro Warszawskie Sp. z o.o. na adres mailowy wskazany przez zgłaszającego, najpóźniej do dnia 20 września 2013 r. do godz. 9.00

Osoby zainteresowane zwiedzaniem placu budowy proszone są o wcześniejsze zapoznanie się z treścią Regulaminu pobytu gości na terenie budowy wraz z Oświadczeniem.


Zgłoszenia wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym prosimy nadsyłać drogą mailową na adres:
[email protected] - budowa stacji Rondo ONZ
lub:
[email protected] - budowa stacji Stadion Narodowy


Formularz zgłoszeniowy:
link

Regulamin (PDF):
link


To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: inne


[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Bądź na bieżąco z wydarzeniami!
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!
Postaw nam kawę