Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Totalnie Teatralnie

📅 Data: sobota, 30 kwietnia 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 12:00

📌 Miejsce: okolice Warszawy, Grodzisk Mazowiecki, Park Skarbków (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Pierwsza plenerowa impreza w tym roku w Grodzisku. Prosimy o zabranie koców, składanych krzeseł, dobrego nastroju i koniecznie wybierzcie się tego dnia do Parku Skarbków. Gramy osiem spektakli na ósme Totalnie Teatralnie! Zaczynamy od programu skierowanego do dzieci, później będzie coraz dojrzalej...

Oto, co zobaczymy tego dnia...

12.00 TEATR ZACZAROWANA DOROŻKA, Grodzisk Mazowiecki
KLEKSOGRAFIA reż. Olga Wierzchowska

Za sprawą niezwykłej książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” przed 4-letnimi dziećmi z Niepublicznego Przedszkola Teatralnego w Grodzisku Mazowieckim otworzył się zaczarowany świat fantazji. Wszystko zaczęło się od długich zimowych dni i wspólnego czytania... Potem były piegi, lekcja kleksografii, kaczka dziwaczka i był też leń, który lubił się przeciągać na tapczanie! Teatr Zaczarowanej Dorożki działa od 5 lat, przygotowując rocznie od trzech do czterech autorskich spektakli. Lubimy bawić się tematami zaczerpniętymi z polskiej literatury pięknej dla dzieci. Poszukujemy w ten sposób nowych inspiracji do zabawy i rozwijania ekspresji poprzez ruch, gest, rytm czy śpiew. To drugi występ grupy na Festiwalu. W 2015 roku dzieci zaprezentowały spektakl „Piotruś Pan”, który spotkał się z ciepłym przyjęciem grodziskiej publiczności.


12.30 GRUPA TEATRALNA CENTRUM KULTURY GRODZISK MAZOWIECKI
CZERWONY KAPTUREK SZUKA KSIĘCIA reż. Paweł Chochlew, scenariusz. Agnieszka Stawowska
Spektakl to dowcipna składanka bajek dla dzieci. Czerwony Kapturek zakochuje się, serfując po internecie ,wyrusza w poszukiwaniu ukochanego w wyniku czego dochodzi do ogromnego zamieszania w świecie bajek. Na szczęście nad wszsystkim czuwa narrator, kóry sprawia, ze wszystko wraca do ustalonego porządku. Jest to pierwsza realizacja grupy teatralnej, prezentowana wcześniej na WOŚP.

13.00 MAKARSKI-ART, WARSZAWA
WierszoGra
„WierszoGra, czyli gdzie jest rytm?" to propozycja aktywnego wypoczynku dla całej rodziny. Godzinne spotkanie angażujące małych i dużych! W programie znajdą się zabawy, w których będzie można wspólnie wykonać wiersze znanych i mniej znanych polskich poetów (J. Tuwima, J. Brzechwy), tańce przy muzyce na żywo granej na akordeonie, zabawa w teatr przy użyciu prostych rekwizytów. Nie zabraknie też chwili relaksu. Poszukamy wspólnie radości i energii, którą można znaleźć w przyrodzie i prostych codziennych czynnościach, a przede wszystkim w Sztuce. Odkryjemy, że Rytm jest nie tylko w świecie, który nas otacza, ale także w każdym z nas! Zamówcie słońce i dobrą pogodę! Czeka na Was Piotr Makarski z wykształcenia aktor, z zamiłowania animator, konferansjer i muzyk. Występuje na scenach Teatru Polonia i Teatru Współczesnego w Warszawie. Można go również zobaczyć na małym i dużym ekranie! Do zobaczenia!

14.00 TEATR w MiędzyCzasie, MIĘDZYBORÓW
CZUPUREK reż. Julia Piwowarczyk, scenografia i kostiumy: Anna Wiraszka, Katarzyna Frejlichowska

Sztuka bez ograniczeń wiekowych, pełna humoru, głównie z powodu „ubranych w piórka” ludzkich namiętności. Typ alegorii zastosowany w bajce Benedykta Hertza (przekład Adam Hanuszkiewicz) ma bogatą sceniczną tradycję.
Tytułowy Czupurek to skromny kogucik, którego ambitna, zarozumiała Kwoka próbuje przerobić na złotego bażanta. Jej pycha jest wprost proporcjonalna do głupoty. Zahukany Czupurek nie ma zamiaru wojować z naturą. Nieubłagana mama zatrudnia mimo wszystko Srokę, która ma edukować syna do wyższych celów. Na „rozgdakanym” podwórku pojawiają się kolejni, komiczni bohaterowie... Spektakl przygotował Teatr w MiędzyCzasie, który powstał z potrzeby stworzenia przedstawienia dla dzieci uczęszczajacych do SP w Międzyborowie. Niesamowita przemiana rodziców- aktorów pokazała, że scena otwiera możliwość rozwoju przed każdym, bez względu na wiek. Wierszowany tekst z piosenkami cieszy widzów od lat, zapraszamy do wspólnej przygody...

15.00 TEATR HYBRYDY, UNIWERSYTET WARSZAWSKI
SERCOWA RULETKA scenariusz i reżyseria: Maciej Dzięciołowski, kierownictwo muzyczne: Dominika Świątek, aranżacje: Andrzej Perkman
choreografia: Jacek Wazelin, Ewa Kliszewska, muzyka: Leszek Czajkowski

"Sercowa ruletka" Teatru Hybrydy to spektakl o miłości, jej wielu barwach i odcieniach zawartych w lekkich skeczach oraz wesołych i lirycznych piosenkach. Młodzi bohaterowie uwikłani w skomplikowane wzajemne relacje zapraszają widza w muzyczną podróż do krainy uczuć, zabawy, przemijania. Codzienne zmagania o przetrwanie miłości wywołują tragikomiczne sytuacje pełne aluzji, stereotypów, ale i gorzkich refleksji.
Teksty: Stefania Grodzieńska i Leszek Czajkowski
Obsada: Dominika Świątek, Aleksandra Piasecka, Krystian Czaja, Paweł Leszkowicz

16.00 TEATR PO 20TEJ, PIASECZNO
PIOSCENKI reż. Ewa Kłujszo

Teatr Po 20tej powstał 2 lata temu, w prima aprilis. Jednak rozwija się nie na żarty! Grają w nim profesjonaliści i miłośnicy teatru. Pioscenki- to inscenizowane piosenki, śpiewane i mówione. To program złożony z najpiękniejszych tekstów polskich autorów: Jeremiego Przybory, Wojciecha Młynarskiego, Agnieszki Osieckiej czy Jana Pietrzaka”, a wszystko w reżyserii Ewy Kłujszo. Przedstawienie jest grane z wielkim powodzeniem od czerwca 2014 roku i z pewnością jeszcze długo nie zniknie z repertuaru Teatru.

16.45 TEATR ŁUPS!
NAJŻAŁOŚLIWSZA KOMEDIA O WIELCE OKRUTNEJ ŚMIERCI PIRAMA I TYZBE scenariusz i reż. Ewa Kłujszo
"Najżałośliwsza Komedia O Wielce Okrutnej Śmierci Pirama i Tyzbe" to fragmenty Snu Nocy Letniej Szekspira, w mistrzowskim, skrzącym się humorem i dowcipami słownymi przekładzie Stanisława Barańczaka. Amatorska trupa przygotowuje się do występu... Rozwiązuje problemy obsadowe, „kreuje” kostiumy, wyczarowuje z niczego rekwizyty, by w końcu wykonać swój przezabawny spektakl. Przedstawienie zarówno dla widza niewyrobionego, jak i konesera. Spektakl jest laureatem nagród zarówno zespołowych, jak i za indywidualne kreacje aktorskie.
Teatr Łups! działa przy piaseczyńskim Centrum Kultury od jesieni 1997 r. i przez blisko 19 lat działalności zrealizował ponad 30 różnorodnych stylistycznie przedstawień (pełnowymiarowy dramat, montaż poetycki, kostiumowy spektakl plenerowy, rewię, pantomimę, teatr lalek i cieni, widowisko plastyczne, monodram, happening, teatr improwizacji). Grupa pracuje nad dramatami klasycznymi, literaturą współczesną, poezją, przedstawieniami historycznymi, biograficznymi, inscenizacjami baśni polskich, a także tworzy własne scenariusze autorskie.
18.00 TEATR SPOŁEM, WARSZAWA
POTOMEK scenariusz i reżyseria : Sebastian Stafecki, muzyka: Erik Satie, scenografia: Sebastian Stafecki, Paweł Rusinowski

„Potomek” to komedia inspirowana twórczością Wodd'ego Allena. Niecodzienna prośba wywraca do góry nogami życie pewnej rodziny. Po słowach „ale ja chcę mieć dziecko” nic nie będzie już takie jak dawniej. W „Potomku” komizm staje się przerażająco smutny, a życiowa tragedia absurdalnie komiczna. Zaskakujące zwroty akcji, pełnokrwiści bohaterowie, niebanalne tematy, chwile zadumy i salwy śmiechu to gwarantowany przepis na dobry wieczór spędzony w teatrze. Spektakl został wyprodukowany przez Teatr Społem, który powstał z połączenia kilku inicjatyw teatralnych i teatrów niezależnych. Tworzą go zawodowi aktorzy i reżyserzy, dla których Teatr Społem jest miejscem wolności artystycznej, gdzie spektakle powstają z pasji, a nie zawodowego przymusu.
Występują: Ewa Drzymała, Izabela Stafecka, Saniwoj Król, Bartosz Dermont, Paweł Rusinowski

Zapraszam całe rodziny, zabierzcie ze sobą koce. VIII Grodziski Festiwal Teatralny TOTALNIE TEATRALNIE gra po raz drugi w plenerze z myślą o Was i dla Was!
Do zobaczenia na spektaklach!

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy okolice Warszawy lub w kategoriach: teatr impreza teatr
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
📧 Zapisz się na newsletter 📧