Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Fragile. Cyberartywizm w Warszawie

Fragile. Cyberartywizm w Warszawie
📅 Data: poniedziałek, 30 września 2013

⌚ Godzina rozpoczęcia: 19:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, MiTo art.café.book, Warszawa, ul. Waryńskiego 28 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Spotkanie z Ewą Łukaszyk o humanistyce w wymiarze planetarnym, jaka wyłania się m.in. dzięki Internetowi. Zwróci uwagę na to, że otwarcie tej nowej humanistyki światowej może być niepełne, a na naszych oczach rodzą się być może nowe rodzaje wykluczenia, oparte na przemocy „bez sprawcy”, wywołanej z pozoru niewydolnością samych lokalnych podmiotów, niezdolnych do przekroczenia własnych ograniczeń mentalnych, a w gruncie rzeczy – niedostateczną elastycznością świata intelektualnego, wciąż niegotowego na pełną pluralizację dyskursów. Czy można działać na rzecz tego, by dzięki Internetowi wyłoniła się autentyczna przestrzeń transkulturowa?

Koncert-warsztat Michała Górczyńskiego, który zaprezentuje swój pomysł na IFAME, czyli Internetowy Festiwal Alternatywnych Metod Edukacyjnych. Mówiąc, grając, poruszając się w sposób zaplanowany i działając na narzędziach multimedialnych typu komputer, smartfon, przedstawi swoją koncepcję „edukacji komponowanej” jako metodę budowania form, w ramach których przekazuje się wiedzę. W tym celu zbuduje zapis działania, opisze tworzenie takiej formy oraz efekty w innych projektach: „composers beatbox”, „etiudy na klarnet”, „partytury codzienności” czy też „formy na flet prosty”. Następnie opowie – w interakcji z publicznością – o wspólnym budowaniu partytur w ramach „edukacji komponowanej” i o tym, jak mogłoby to funkcjonować w Internecie dzięki kompozycji – listów.

prowadzenie: Joanna Bąk

Ewa Łukaszyk – dr hab. prof. UW, teoretyk kultury i literaturoznawca o orientacji komparatystycznej. Poszukuje nowych paradygmatów w humanistyce, związanych np. z takimi pojęciami, jak kondycja transkulturowa i transkolonialność. Rozwija m.in. inspiracje topologii matematycznej, zmierzając w stronę teorii skupionej wokół takich problemów, jak pustka, brak, nieobecność, potencjalność i emergencja w literaturze i sztuce.
Michał Górczyński – kompozytor, twórca teatralny, absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina. Jest twórcą instalacji, tekstów teoretycznych na temat autorskich teorii, audycji radiowych oraz filmów undergroundowych. Od 2002 roku współtworzy zespół „Kwartludium” specjalizujący się w wykonywaniu muzyki współczesnej. Od 2008 roku pracuje nad poszerzaniem możliwości brzmieniowych klarnetu basowego.

Wydarzenie odbędzie się w ramach promocji aktualnego numeru pisma kulturalnego „Fragile”, który poświęcony został cyberartywizmowi, czyli związkom sztuki, aktywizmu i cyberprzestrzeni.
Dla pierwszych 10 osób bezpłatne egzemplarze „Fragile”. Wstęp wolny
Organizator: pismo kulturalne „Fragile”, Stowarzyszenie Fragile
Partner spotkania: MiTo art.café.book
link, link

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Projekt realizowany ze środków Urzędu Miasta Krakowa
Sponsor: Creme de la Creme

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: warsztaty
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Wygraj pobyt w hotelu!