Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

INTYMNIE - wernisaż

📅 Data: środa, 11 maja 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 18:00

📌 Miejsce: Warszawa - Żoliborz, Winny Przystanek ul. Mickiewicza 20 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Zapraszam na wystawę krakowskiej malarki Emilii Gąsienicy Setlak w Warszawie. Ekspozycja od 11 maja.

Emilia GĄSIENICA-SETLAK
ur. 1986 r. w Zakopanem.
Abiturientka zakopiańskiego Zespołu Szkół Plastycznych im. Antoniego Kenara zespecjalnością „Meblarstwo Artystyczne”, 2005 r. Studiowała w pracowniach prof. TeresyKotkowskiej-Rzepeckiej i prof. Leszka Misiaka na Wydziale Malarstwa Akademii SztukPięknych w Krakowie. Dyplom z aneksem graficznym w pracowni drzeworytu prof. Bogdana Migi otrzymała w 2011 roku. Zajmuje się malarstwem oraz grafiką warsztatową. Meritum jej zainteresowań artystycznych są kolor, syntetyczna kompozycja oraz ich relacje z otoczeniem.
Zróżnicowana twórczość malarki układa się w cykle tematyczne, z których najbardziej rozpoznawalne to abstrakcjonistyczne „Forma przejściowa” i „Zmierzch”, rozpięty pomiędzyneofowizmem i realizmem „Lux In Tenebris” oraz „Umizgi”, czerpiące z tradycji postimpresjonistów, „barwnych” okresów Picassa, a czasem wręcz z estetyki pop artu.
Podzielając pogląd Cycerona, głoszący, że „sztuka wymaga uznania”, wystawia chętnie i dużo, zarówno w Polsce jak i Hiszpanii, Włoszech, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii,
Japonii, Emiratach Arabskich, Bułgarii oraz na Węgrzech. W dorobku ma udział w dwudziestu jeden wystawach indywidualnych oraz w ponad sześćdziesięciu wystawach zbiorowych i targach sztuki. Prace artystki znajdują się w polskich i węgierskich zbiorach muzealnych oraz kolekcjach prywatnych w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Jej prace ilustrują okładki książek Swetosława Minkowa „Siła nieczysta” (Wyd. „Scriptum”, 2005) i „Nazwy wodne dorzecza Wisły” dr Urszuli Bijak (Instytut Języka Polskiego PAN, 2013) oraz gościły na okładce prestiżowego czasopisma „Women In Art 278 Magazine”, 2014. Ponadto, płótna jej autorstwa wzięły udział w zdjęciach do hiszpańsko-amerykańskiego filmu fabularnego Embers” w reżyserii Claire Carre, 2015.

Opieka kuratorska: Agata Oryszyn

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Żoliborz lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę