Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

reklama
reklama

Wystawa "Przepiękny Czarnobyl"

Wystawa "Przepiękny Czarnobyl"
📅 Data: sobota, 28 maja 2016

⌚ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Dom Kultury Śródmieście, ul. Smolna 9 (pokaż na mapie)

Szczegółowy opis poniżej ⬇️
reklama


Jak opowiadać o Czarnobylu, aby nie zapominając o tragedii, mieć przed oczami nie zwykłe zjawiska przyrody?
Czym zaś jest dla nas katastrofa w Czarnobylu?
Autorzy wystawy "Przepiękny Czarnobyl" postanowili zmierzyć się z tragedią w dość nie typowy sposób. Władysław Cuman i Natalia Leshchenko nazywają zonę Ukraińską Atlantydą.

My idziemy na przekór masowej wyobraźni o strasznym Czarnobylu, znamy go innym. Pokazujemy życie ludzi których jednak istnieje i którzy swoim istnieniem zmieniają świat.

Z wielką przyjemnością zapraszamy do odwiedzenia wystawy o temacie głębokiej zadumy, w rocznice 30 lat od Czarnobylskiej Tragedii – „Przepiękny Czarnobyl”, starożytna kultura i tradycje miasta-widmo.

Wystawa nosi w sobie historyczny, ekologiczny oraz kulturowo-etnograficzny charakter. Czarnobyl to miejsce-symbol; symbol – bo to co się przydarzyło ludziom po wybuchu można śmiało porównać z Apokalipsą, tylko że nikt nie zapowiadał jej nadejścia … nikt nie informował że właśnie się rozgrywa, a działania tej tragedii miało wymiar nie tylko teraźniejszości lecz przyszłości. Miliony ludzi przesiedleni … setki tysiące domów zostawiono … opuszczony teren … przeklęta ziemia…

Traumatyzm całej tragedii to, że spotkało to zwykłego człowieka. Dużym atutem wystawy jest otworzenie historii, dramatyzmu wczoraj, dziś i jutro. Wystawa pozwoli wzbogacić wiedzę na temat tragedii, życie ludzi do i po…

Wystawa jest wizualną podróżą dla zwiedzających, zaprowadza w niedostępne miejsce Ukrainy. Z pomocą wizualizacji projektu odsłonimy historię motywowaną wzajemnymi uprzedzeniami, stereotypami, oskarżeniami oraz interesami politycznymi.

Wystawa otwarta do 1 czerwca.


Kurator projektu – Natałka Leszczenko, folklorysta, pracownik naukowy Narodowego Centrum Naukowego ds. Ochrony Dziedzictwa Kulturowego przed Katastrofami Technogennymi.
Fabularna organizacja przestrzeni –Waldemar Kluzko
Idea-Wladyslaw Cuman,Natalia Leszczenko
Autory zdjęć są uczestnikami historyczno-etnograficznej wyprawy Panstwowego naukowego centrum ochrony dziedzictwa kulturowego od katastrof technogennych w latach 1994-2014 .
„Ratownicy ukraińśkiej Atlantydy” Historyczno -etnograficzna wyprawa do strefy odizolowanej.

To wydarzenie już minęło.
Sprawdź nadchodzące wydarzenia w dzielnicy Śródmieście lub w kategoriach: wystawa
reklama

Inne wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
☕ Postaw kawę