Korzystasz z Internet Explorera 8 (lub starszego...)! W związku z tym:
- ta strona będzie prawdopodobnie wyświetlać się nieprawidłowo,
- najwyższy czas na aktualizację lub zmianę przeglądarki! ;)

🔔 FB IG
reklama
reklama

Zakochaj się w Swingu - vol.1

Zakochaj się w Swingu - vol.1

reklama
📅 Data: niedziela, 29 maja 2016

⏰ Godzina rozpoczęcia: 17:00

📌 Miejsce: Warszawa - Śródmieście, Cud nad Wisłą Bulwar Flotylli Wiślanej (pokaż na mapie)
OptiTaxi
   udostępnij tweetnij wykop
Swing wraca nad Wisłę.

W niedzielne popołudnie 29 maja zapraszamy na imprezę Zakochaj się w Swingu nad Wisłą, podczas której będziecie mogli przyjrzeć się bliżej osobie Frankiego Manninga i poznać Shim Sham - klasyczną solową choreografię z początku ubiegłego wieku, bardzo mocno kojarzoną z głównym bohaterem wieczoru. Wszystkich chętnych, by postawić pierwsze kroki na parkiecie oraz tancerzy, którzy dotychczas nie mieli z nią do czynienia, zapraszamy na bezpłatną lekcję podstaw tańca swingowego Balboa z Michałem i Dorotą Wójcikiewicz.

Nie zabraknie również muzyki na żywo, tym razem w wykonaniu Hot Wisła 5 w składzie: Mark Shepherd - trąbka, vocal, Zbyszek Konopczyński – puzon, Tadeusz Czechak – banjo, Piotr Janiec – tuba i Maciej Wojcieszuk – perkusja, oraz muzyki prosto spod igły gramofonów DJ Kapitana Sparky’ego.

Frankie Manning – choć to nazwisko przeciętnemu człowiekowi mówi niewiele, wśród tancerzy oznacza jedno – prawdziwą legendę. 26 maja 1914 w Jacksonville urodził się człowiek, dzięki któremu globalna scena tańca swingowego mogła stać się tym, czym jest obecnie. Tancerz, choreograf, instruktor. Jedna z gwiazd nowojorskiej Savoy Ballroom, gdzie w latach 30. ubiegłego stulecia występowały prawdziwe sławy muzyki jazzowej, m.in. Duke Ellington, Count Basie czy Artie Shaw. Człowiek, który dla kilku pokoleń tancerzy stał się inspiracją, a swoją pasją i miłością do swingu zarażał przez długie lata, prowadząc warsztaty na całym świecie.

W tym roku Frankie Manning obchodziłby swoje 102 urodziny. Z tej okazji tancerze z całego świata świętują World Lindy Hop Day, organizując tym samym globalny festiwal tańca i muzyki swingowej. Dzięki temu pamięć i dzieło Frankiego jest wciąż żywe! Do radosnych obchodów urodzin Frankiego Manninga po raz trzeci dołącza Warszawa – wraz z kawiarnią Cud nad Wisłą i i Studiem Tańca Swingowego SWINGOUT.PL.

Zapraszamy!

Wisła Hot 5
Grupa sięgająca do nowoorleańskich korzeni jazzu, czasów dixielandowych brzmień, muzycznych restauracji, potańcówek i parad. Tradycyjne standardy lat 20-tych i 30-tych XX z drobną nutką nostalgii, improwizacji i wspólnej zabawy.

START GODZ. 17.00
17:00 – Warsztaty choreografii Shim Sham
18:15 – Kim był Frankie Manning? – prelekcja o ambasadorze tańca swingowego
19:30 – Hot Wisła 5
20:00 (po pierwszym secie zespołu) – lekcja podstaw tańca swingowego Balboa z Michałem i Dorotą Wójcikiewicz

[ Dla pewności sprawdź, czy nic się nie zmieniło na stronie źródłowej - link poniżej. ]
reklama


Sprawdź wydarzenia / informacje / polecane miejsca w Warszawie

reklama
Sprawdź, co dzieje się w ten weekend!